Pathfinder Difransiyel Kilidi

(R50) (R51) Pathfinder modeli
Kullanıcı avatarı
GhOsT_RiDeR
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Pathfinder
Meslek: Öğretmen

Pathfinder Difransiyel Kilidi

Mesajgönderen GhOsT_RiDeR » 13 Kas 2019, 10:14

Merhaba arkadaşlar. Aranıza yen katıldım. Yakın zamanda pathfinder almayı düşünüyorum fakat aklıma takılan bir konu var. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bende bir zamanlar sorento vardı. Onda da aynı butonlar vardı. 2H 4H ve 4L ama difransiyel kilidi yoktu araçta. 4L bildiğim kadarıyla gücü 4 tekere eşit dağıtıyor. Yani dif. lock ayrı bir şey diye biliyorum. (Yanlışım varsa düzeltin lütfen) Araç 4L olsa da dif lock yoksa ve çapraz iki teker boşa çıktığı zaman araç yerinden kımıldamıyor. Bildiğim kadarıyla dif lock olan araçlar bu durumlarda sıkıntısız ilerlemeye devam eder çünkü LSD yere basan diğer tekere de güç aktarır. Pathfinder'da bahsettiğim şekilde difransiyel kilidi var mı? Yoksa sorentolar gibi sadece gücü 50/50 eşit olarak dağıtıyor mu?
Bu aralar Pathfinder almayı düşünüyorum ama dif. lock yoksa sorentodan pek bir farkı yoktur. Ya da sonradan takmak için temin edilebilir mi? Sorento için zamanında dif. lock bulamamıştım çünkü.
Saygılar

Kullanıcı avatarı
GhOsT_RiDeR
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Pathfinder
Meslek: Öğretmen

Re: Pathfinder Difransiyel Kilidi

Mesajgönderen GhOsT_RiDeR » 18 Kas 2019, 15:20

Gördüğüm en pasif forum burası. Tanışma bölümünde bile cevap veren yok. Görüntüleme bile yok denecek kadar az zaten.
Sorduğum soruya başka forumlarda cevap buldum. Burda paylaşayımda belki benim gibi merak edenler olurda yardımcı olur.
https://www.youtube.com/watch?v=BDrnH7liauA&app=desktop

NOT: Üzülerek söylüyorum ki pek bir paylaşım ve yardımı olmayan bir forum ne yazıkki.
Üyeliğimi iptal edebilirsiniz Sayın Admin. Bu son girişim forma.

“Nissan Pathfinder Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı