Pathfinder 1997 3 3 uzaktan kumanda kodlaması

(R50) (R51) Pathfinder modeli
Kullanıcı avatarı
Ceyhunynp
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Pathfinder
Meslek: Jeoloji mühendisi
İletişim:

Pathfinder 1997 3 3 uzaktan kumanda kodlaması

Mesajgönderen Ceyhunynp » 01 Tem 2015, 14:01

Merhabalar,
Yaklaşık 1 aydır silinmiş olan uzaktan kumanda sinyal kodunu arabaya tanıtmaya çalışıyorum ve en nihayetinde tesadüfen tanıtmayı başardım.

Bu konudaki araştırmalarımda türkçe bir video veya yazıya rastlayamadım. Ben de tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Tek anahtar kodlamak için:
1. Tüm kapıları kapatın sürücü tarafındaki açma/kapama düğmesine basarak kapıları kilitleyen.

2. Kontak anahtarını kontağı 6 kez tam sokup tam çıkartın. Bu işlemi 10 saniyede ve çok acele etmeden yapın. 4 lü flaşörlerin yanıp söndüğünü göreceksiniz.(2 defa yanıp sönecekler)

3. 4 lü flaşörler yanıp sönünce anahtarını kontağı takıp ACC yani (2) konumuna getirin.

4. Kodlama tanıtımı yapılacak uzaktan kumanda nın herhangi bir butonuna basın ( ben kapama butonuna basarak yaptım tercih sizin) . 4 lü flaşörler yanıp söndüğünü görmelisiniz.

5. Anahtarı kontaktan çıkarın.

6. Sürücü tarafı kapısını bir kez açıp kapatın.

Uzaktan kumanda butonuna basarak kodlamanın başarılı olup olmadığını test edin.

UYARI NOTLARI:
-Bu işlemlerde kumanda butonuna hep 1 kez basın.
- İşlem sırasını atlatırsanız veya yanlış bir işlem yaparsanız kodlama gerçekleşmez.
Yanlış işlem yapılır ise 2 dk boyunca yeni kodlama işlemlerini araç kabul etmez. Yapmaya çalışsanız da flaşörler yanmaz.
- 2 anahtar birden kodlamak için uygulanan işlemler için yapılacakları daha sonra yazarım.

Deneyecek olanlar için iyi şanslar dilerim.

Kullanıcı avatarı
NeXuS
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Makina Teknisyeni

Re: Pathfinder 1997 3 3 uzaktan kumanda kodlaması

Mesajgönderen NeXuS » 02 Tem 2015, 08:57

paylaşım için teşekkürler. zor ve zahmetli bir süreç olmuştur eminim.

QQ 1.5 dCi Tekna+Sky+i.key

Kullanıcı avatarı
Ceyhunynp
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Pathfinder
Meslek: Jeoloji mühendisi
İletişim:

Mesajgönderen Ceyhunynp » 23 Haz 2016, 11:10

Yukarıdaki işlemlerde parantez içinde açıklama yapmam gereken birkaç şeyi özetlemek istiyorum.
2. Maddede yaptığımız işlem aslında arabada mevcut kayıtlı anahtar ve kodlarını silme işlemidir. Bu nedenle mevcut kodu tanımlı tüm anahtarlarınız bu işlemi yaptığınızda çalışmayacaktır.
Sonuç olarak yukarıdaki işlem ile her defasında sadece 1 anahtar tanıtabiliriz. 2. Anahtarı da kodlayayım diye yukarıdaki işlemleri yapmaya çalışırsanız her defasında önceki kodlu anahtarını da kodunu sıfırlama olursunuz. Ve yine sadece 1 tanesi arabaya tanımlanmış olur.

Kullanıcı avatarı
Halilzafer26
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Isci

Mesajgönderen Halilzafer26 » 17 May 2019, 03:40

2005 model micra için bir çözümü olan varmı aynı sorun var anahtarlar kapıları açıp kapatmıyor

[b][/b]söğütlü :T

“Nissan Pathfinder Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı