X-trail Almayı Düşünenler!

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
OsmanŞimşek
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: X-Trail
Meslek: Memur
İletişim:

X-trail Almayı Düşünenler!

Mesajgönderen OsmanŞimşek » 30 Eyl 2013, 21:19

Slm ben yeni 2002 model aldım çok memmunum ayrıca içerisinde bulunan göğüs gösterge vs her şey çok basit sökülüp takıla biliyor ledler çok basit sökülüyor hepsini resimledim o resimleri yayınlayacağım alan lara hayırlı olsun alacak olanlara tek tavsiyem x trail,dir. Ayrıca 2003 modeli iş arkadaşımda ( Santon'da) vardı. Ilk x-trail ile tanışmam sayesinde oldu. Gerek dış görünüm gerekse iç donanımı beni büyüledi... Tam bir aile arabası... Arazi şartlarında ve yoldaki performansı heleki kışın beni büyüledi. Ve x-trail almaya karar verdim ve aldım... Arkadşım da 4 yıldır sorunsuz bindiğini ve memnun olduğunu belirtti. Prins marka gaz sistemi yaptıralı 1 yıl olmuş... Sorunsuz biniyor... Bende en kısa zamanda LPG yaptırmayı düşünüyorum... Aldıktan sonraki izlenimim tek kelimeyle harika... Bu fiyatlara bu özelliklerde bir 4x4 sahibi olmak gerçekten güzel... Benim arabadaki tek sıkıntı gösterge panelindeki uyarı ışıklarından far uzun uyarı ışığının yapmaması idi.. Internette araştırdım konsile ilgili bir yarım aradım.. Bir formda kesinlikle değişme imkanı yok bunların göstergesi bütün diye bir yanıt aldım... İş düştü.. İş kendimiz söküp bir bakalım ne olacak dedik.. Söktük ve muhteşem ... Bütün uyarı ışıkları göstergede ayrı ayrı konumlanmış ve sökelim çevirerek basit bir şekilde gösterge devresinden sökülerek değiştirlilebildiğini gördük... 1 lira bile olmayan dinsiz ampul diye tabir edilen lambayı alıp taktık... ( zaten söktüğünüzü götürün yenisini alın) Dikkatinizi çekerim lehim filan yok çevir sök çevir tak.... Sonra kontrol ettik ... Muhteşem artık benimde arkadaşımın arabası gibi uzun far göstergesi çalışıyor... Kafama takılıyodu hallodu... Yakında operasyonla ilgili resimlerimizde paylaşıcam... Gösrege ışığında sorun olan arkadaşlar baksın... Sonuçta keyfe keder yanınca iyi oluyo neden yanmıyo diye kafaya takmaya gerek yok... Bazılarının söylediği gibi komple gösterge değişecek diye bir şey yok...

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Re: X-trail almayı düşünenler !

Mesajgönderen NISTEC » 30 Eyl 2013, 21:58

Hocam aracınızla ilgili meraklı, uğraşmaya hevesli olduğunuz yazdıklarınızdan belli oluyor. Bizim forumda henüz X-Trail kullanacısı çok yok. Bahsettiğiniz resimli fotoğraflı paylaşımlarınızı bekliyoruz. Bu bölüme biraz hareket getirirseniz seviniriz.

Aracınız da hayırlı olsun, güle güle, kazasız, belasız ve cezasız güzel günlerde kullanmanız dileği ile.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
Santon
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: ElektronikTeknisyeni
İletişim:

Mesajgönderen Santon » 30 Eyl 2013, 23:16

Selamlar... Nissan X-trail 2003 Luxsury A/T aracım var... 4 yıldır sorunsuz kullanıyorum... 1 yıl önce Prins Marka LPG taktırdım... Aracım Iş yerinden arkadaşım Osman beyinde beğenisini kazandı... Sonunda oda Nissan X-trail 2002 Luxsury A/T alarak Nissancı oldu... Araçları karşılaştırdığımızda gösterge panelindeki far uzun uyarı ışığının yanmadığını gördük... Internette form sitelerinde çareler ararken nissanclubtr ile tanışmış olduk... İnternetteki bir formda gösterge panelinin monoblok olduğu ve ancak bütün olarak değişebileceği yazıyordu... Hayal kırıklığı yaşadık... Sonra arkadaşım Osman ile kafa kafaya verip teknik bilgimiz ve imkanlarımıza güvenerek bir bakalım dedik.. Ve çok pratik bir şekilde göstergenin söküldüğünü gördük... Kader anı geldi... Göstergenin arka panelini gördüğümüzde her ikaz lambasının plastik söketlerle gösterge baskı devresine bağlı olduğunu gördük... Çevir sök çevir tak bu kadar basit... Sonuç 1 tl bile olmayan dipsiz ampulü değiştirdik... İşlem tamam... En kısa zamanda işlemle ilgili resimleri paylaşacağız... İşlem sonrası arabalarımıza olan güven ve sevgmiz bir kat daha arttı... Iyi forumlar...

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 01 Eki 2013, 01:27

Sizde hoşgeldiniz hocam. Süreci çok güzel aktarmışsınız. Bir kerede okuduk. Fotoğrafları bekliyoruz.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
Santon
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen Santon » 02 Eki 2013, 23:22

X-trail almayı düşünenler mutlaka bu testi izlesin

http://m.youtube.com/watch?v=GR7kHC6yiQ ... R7kHC6yiQI

Kullanıcı avatarı
Bülent
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: banka

Mesajgönderen Bülent » 04 Eki 2013, 11:23

X TRAİL asvalt yoldan çok diğer yollardada gitmeyi seven insanların tercih edebileceği bir araç bence. Ben ilk 2003 te tanıştım kendisiyle 2 sene kullandım çok memnun kaldım. Sonra sırasıyla CRV, SORENTO kullandım ama sanki bu araçlar asvalt yollar için yapılmış dışına çıkamıyorsunuz. Sonra tekrar X TRAİL aldım 2011 model bir x trail sahibiyim ve arcımı çok seviyorum. Asvalt yolda bir otomobilden farksız.Asvalt dışında sürüş keyfi mükemmel hele yol karlıysa inanılmaz bir zevk..

Kullanıcı avatarı
babaka
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: Avukat

Mesajgönderen babaka » 05 Eki 2013, 10:59

Selamlar. Bende arazi şartlarında bende bütçeme göre 2007 model v6 toureg ve 2011 x trail arasında gidip gelmekteyim nissan için hep iyi şeyler duydum x trailin genlerindeki arazi geçmişi belli toureg sınıf olarak üst segment ancak yüksek km de olmaları nedeni ile ikinci el piyasısının daha az olacağını düşünüyorum siz ne dersiniz tavsiye edermisiniz

Kullanıcı avatarı
Santon
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen Santon » 08 Eki 2013, 22:20

Bir x-trail kullanıcısı olarak 2011 x-trail almanızı tavsiye ederim.... Daha önceki aracım jeep grand cherokee 5200 v8'di... Arazi ve yol performansından oldukça memnundum... Vergi va yakıt masrafları yüklü gelmeye başlayınca daha uygun 4x4 aramaya başladım... Nissan x-trail de karar kıldım ve 4 yıldır kullanıyorum... Gerek yol gerekse out off road ( arazi) performansından oldukça memnunum... Şöyle söyleyeyim; birgün x-trail'imi satarsam yine alacağım araç üst model bir x-trail olacak... Yeni t31 kasaların iç dizaynı çok şık ve yokuş iniş desteği özelliği muhteşem... Toureg söylediğiniz gibi bir üst segment araç... Vergi ve yakıt problem değil diyorsanız ve arazi performansı iyi olsun derseniz bence aynı segmentte olan jeep grand cherokee... Asfaltta bineceğim derseniz Touregde olur, Audi Q7 de olur, porsche cayenne de olur, BMW x5 de olur... Youtube'ta bütün bu modellerin yol ve arazi şartlarında testleri var... Yukarıda Bülent beyde yazmış... X-trail kullandıktan sonra alıştığı performansı diğer araçlarda bulamayıp x-trail 2011 almış.. Hele kışın karda kullanımı bir zevk olan x-trail gerçekten ferah iç hacmi ve ergonomik yapısıyla ve uygun kullanım maliyeti ve sorunsuzluğu ile binilecek bir araba...

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Juke
Meslek: Pazarlama Danışmanlı
İletişim:

Re: Ynt: X-trail almayı düşünenler !

Mesajgönderen oztrk » 08 Eki 2013, 22:36

2013 X-Trail icin showroomda129.000TL yaziyordu o yuzden yanasmadik bile. 2011 modellerin piyasa ederi nedir?

Kullanıcı avatarı
Santon
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen Santon » 09 Eki 2013, 10:31

X-trail 2011'in fiyatı kilometresi ve temizliğine göre 75.000₺ ile 99.750₺ arasında değişiyor...

En son Santon tarafından 09 Eki 2013, 12:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Santon
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen Santon » 09 Eki 2013, 13:59

Gerçekten Nissan tanıtım ve reklam işinde yıllardır Toyota ve Honda'nın çok gerisinde... Yeni yeni son iki üç yıldır televizyon da Nissan reklamları dönmeye başladı... Onlarda Micra, Juke, qashqai reklamları... X-trail reklamı yine yok yada yok denecek kadar az bana hiç denk gelmedi... Napolyon şerit değiştirmemiş olabilir qashqai ile ama benim gibi x-trail'den hiç haberi yok :)... Avrupa da X-trail çıktığı yıldan itibaren sekiz yıl üst üste yol ve arazi performansı konusunda ödül almış bir araba... Ara sıra yollarda Nissan Micra,primera ve navara görüyordum...Bir arkadaşım almadan önce benimde Nissan'ın x-trail modelinden haberim yoktu... Dört yıl önce arkadaşım sayesinde tanışmış oldum... Birlikte yaptığımız yolculuk ve kışın kardaki performansı beni etkiledi... Bende x-trail sahibi oldum... Dört yıldır sorunsuz kullanıyorum ve çok memnunum... Ben aldıktan sonra çevremde görüp soranlarda oldu... Arabam 2003 model ama ilk gören arkadaşlar, kardeşimde dahil olmak üzere 2009 veya üzeri gösteriyor dediler... Modeline göre çok diri durduğunu söylediler.. Ülkemizde hangi marka olursa olsun Arazi şartlarına göre dizayn edilmiş arabaları asfaltta kullandığımız için yaşlarına göre çok daha yeni ve diri duruyorlar.. Buda ikinci elde yaşına göre daha az yıpranmış bir araba sahibi olma avantajı getiriyor... Bu diri ve çekici görünümü ister istemez yüksek fiyat ve gider düşünesi oluşturuyor... Bende ilk gördüğümde arkadaşıma dünyanın parasını vermişsinir demiştim... Aldığı fiyatı duyunca tamamdır işte bu dedim... 35-40 bin ₺ verip sıfır otomobil almaktansa bu fiyatlara 4x4 keyfi yaşamayı tercih ettim... Ve daha donanımlı üstelik 4x4 arabam oldu... Normal ve yağmurlu havalarda AUTO modunda kullanıyorum... Dört tekerinde sensörlü rulman var... Su birikintisi yada her hangi bir kayma durumunda saniyesinde otomatik 4x4 geçiyor ve yolda dengesini koruyup anında kaymayı engelliyor... Karlı havalarda 4x4 modunda sürüş keyfi süper... 40-50 cm kar varken köye gittim... Inanılmaz bir zevkti... Ankara'da iki kış geçirdim... Michelin Alpin kış lastiği almıştım... Yoğun karlı havalarda kimse siteden aracıyla çıkamazken ben hergün işime rahatlıkla gidip geldim...
Aldığım fiyatı söyleyince aracın görünüm ve performansı ve 4x4 olması nedeniyle ucuz bulup alan arkadaşlarım oldu... Bunlardan biriside Osman Şimşek... Arkadaşta bu form sitesinin üyesi... O da aldığı araçtan şimdilik memnun... Kısacası x-trail Türkiye'de hakettiği yerlerde değil.... Kadrini kıymetini yine site üyesi Bülent bey ve biz gibi kullananlar biliyor...

En son Santon tarafından 09 Eki 2013, 14:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Santon
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen Santon » 09 Eki 2013, 14:40

Şifreli olmayan bir internet ortamına, kendi web sayfam yada ftp olmadan yükleme ve linki paylaşma nasıl olacak bilgi verirseniz araç resimlerini paylaşabilirim...

En son Santon tarafından 10 Eki 2013, 11:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı