X-trail LPG ve motor arıza lambası ve söndürme

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
Santon
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: X-Trail
Meslek: ElektronikTeknisyeni
İletişim:

X-trail LPG ve motor arıza lambası ve söndürme

Mesajgönderen Santon » 01 Eki 2013, 00:18

2003 model X-trail'im var... Dört yıldır sorunsuz kullanıyorum...1yıl önce Prins taktırmıştım... Bir kaç kez motor arıza lambası yandı.. LPG takan firma ve Nissan servise baş vurdum... Yanmasının bir problem yaratmayacağını söylediler ve arızayı silip lambanın sönmesini sağladılar... Gerçekten yansada yanmasada kullanımda bir performans farkı görmedim..Sonrasında bir problem yaşamadan uzun süre kullandım... Geçen ay farklı bir istasyondan gaz aldığımda arıza lambasında yanma oldu... Internetten Elm 327 Obd2 Bluetooth arıza tespit cihazı aldım... Samsung galaxy note 2 telefonuma Torgue arıza tespit programını yükledim(Android işletim sistemi ve Bluetooth olan tablet ve telefonlarda çalışabiliyor)... Direksiyonun sol alt tarafında yer alan kapağın altındaki sokete Elm 327 Obd2'yi taktım... Telefonun Bluetooth'unu aktif edip programı çalıştırıp arıza lambasını söndürdüm... İki haftadır sorunsuz kullanıyorum... Yine yakıttan kaynaklı arıza lambası yanarsa artık kendim söndürebileceğim gibi her hangi bir durumda bağlayıp araba ile ilgili bilgileri, kullanın sırasında ki motor devri, hız, yakıt tüketimi yakıt zengin karışımı, sürüş sırasındaki hız ve devirlerdeki yakıt harcama değerlerini telefonumdan takip edebiliyorum... Hatta programda harita ve GPRS desteği var... Hareket halinde harita üzerinde aracınızın konumunu nevigasyonlarda olduğu gibi görebiliyorsunuz... Başarılı bir program...

Kullanıcı avatarı
mcengiz1982
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: bilgi işlem

Re: X-trail LPG ve motor arıza lambası ve söndürme

Mesajgönderen mcengiz1982 » 31 Eki 2013, 18:00

aradığım bir konuydu teşekkürler
cihazın fiyatları 35 tl(bursada bir firma) ile başlıyor ve satıcıya bağlı almış başını gidiyor :D
yazılımı googleden bulabilirsiniz lisanslı olarak..
bende almayı düşünüyorum

Nissan aşkı ile...
http://alfaelektrik.net

Kullanıcı avatarı
mtgokduman
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: mühendis

Mesajgönderen mtgokduman » 28 Kas 2013, 16:05

Bende sayenizde haberdar oldum her ışık yandığında servise uğramaktansa sizin gibi takip etmek işimi kolaylaştıracak...teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
mcengiz1982
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: bilgi işlem

Mesajgönderen mcengiz1982 » 30 Kas 2013, 11:47

cihazı aldım 36 tl
bluetooth şifresi 1234 bağlanmassa endişelenmeyin araç çalışırken bağlanıyor sadece ve torque pro programıda başarılı sadece ingilizce gerektiriyor .

Nissan aşkı ile...
http://alfaelektrik.net

Kullanıcı avatarı
mtgokduman
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: mühendis

Mesajgönderen mtgokduman » 03 Ara 2013, 12:57

gitti gidiyor da baktım 31-68 tl arasında aynı alete fiyat verilmiş...31 ti lık olan ve diğeri görüntü olarak farklı görünümde...

Kullanıcı avatarı
MÜNÜRB
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Almera
Meslek: memur
İletişim:

Mesajgönderen MÜNÜRB » 03 Ara 2013, 14:29

arkadaşlar konuya uzağım ama ilgimi çekti almera ya uygulanabilirmi sitedeki araç listesinde yok :T
sitede nissanların listesi
Nissan Sunny B14 (ISO)
Nissan Sunny VIP FB15 (ISO)
Nissan X-Trail 2.0L 2004 (ISO)
Nissan X-Trail 2.5L 2004 (ISO)

münür bingöl
34ZPT24
silivri/istanbul
almera tekna
1.5 2008

Kullanıcı avatarı
Zeki3437
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Emekli

Mesajgönderen Zeki3437 » 12 Ara 2018, 02:00

Santon yazdı:2003 model X-trail'im var... Dört yıldır sorunsuz kullanıyorum...1yıl önce Prins taktırmıştım... Bir kaç kez motor arıza lambası yandı.. LPG takan firma ve Nissan servise baş vurdum... Yanmasının bir problem yaratmayacağını söylediler ve arızayı silip lambanın sönmesini sağladılar... Gerçekten yansada yanmasada kullanımda bir performans farkı görmedim..Sonrasında bir problem yaşamadan uzun süre kullandım... Geçen ay farklı bir istasyondan gaz aldığımda arıza lambasında yanma oldu... Internetten Elm 327 Obd2 Bluetooth arıza tespit cihazı aldım... Samsung galaxy note 2 telefonuma Torgue arıza tespit programını yükledim(Android işletim sistemi ve Bluetooth olan tablet ve telefonlarda çalışabiliyor)... Direksiyonun sol alt tarafında yer alan kapağın altındaki sokete Elm 327 Obd2'yi taktım... Telefonun Bluetooth'unu aktif edip programı çalıştırıp arıza lambasını söndürdüm... İki haftadır sorunsuz kullanıyorum... Yine yakıttan kaynaklı arıza lambası yanarsa artık kendim söndürebileceğim gibi her hangi bir durumda bağlayıp araba ile ilgili bilgileri, kullanın sırasında ki motor devri, hız, yakıt tüketimi yakıt zengin karışımı, sürüş sırasındaki hız ve devirlerdeki yakıt harcama değerlerini telefonumdan takip edebiliyorum... Hatta programda harita ve GPRS desteği var... Hareket halinde harita üzerinde aracınızın konumunu nevigasyonlarda olduğu gibi görebiliyorsunuz... Başarılı bir program...
bu cihazdan bende aldım ama ecu ya bağlanamadım sebebi ne acaba

Kullanıcı avatarı
Zeki3437
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Zeki3437 » 12 Ara 2018, 02:04

Elm327 obd2 taktım büyüt ile baglandım töre programı ile birlikte ama ecu ya bağlanamadım için ariza kodunu göremedim ve lambayı söndüremedim ecu ya neden bağlanmadığı konusunda yardımcı olurmusunuz

Kullanıcı avatarı
Zeki3437
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Zeki3437 » 12 Ara 2018, 02:06

Elm327 obd2 taktım blutut ilee baglandım torge programı ile birlikte ama ecu ya bağlanamadım için ariza kodunu göremedim ve lambayı söndüremedim ecu ya neden bağlanmadığı konusunda yardımcı olurmusunuz

Kullanıcı avatarı
selocan3452
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Serbest meslek

Mesajgönderen selocan3452 » 02 May 2022, 16:10

Merhaba sitede yeniyim 2018 xtrail 1.6dizel aracımız var oksiyen sensöru bank 1arızası verdi.bosh marka yenisiyle degiştik 50km de yanıyo yine lamba neden olabilir yardımcı olursanız sewinirim

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı