X-TRAİL İlk çalışmada zorlanıyorum

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
mtgokduman
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: X-Trail
Meslek: mühendis

X-TRAİL İlk çalışmada zorlanıyorum

Mesajgönderen mtgokduman » 03 Ara 2013, 13:02

Arkadaşlar, 2003 Luxury kullanıyorum 1 ay kadar önce bujileri değiştirdim her şey normal giderken son bir haftadır araç soğukken çalıştırınca hemen stop ediyor gaz verip bir süre çalıştırmazsam da yine stop ediyor...Daha önce hiç yaşamadım, ısındıktan sonra stop edip çalıştırırsam sorun yok hemen alıyor... Sorun neden kaynaklanıyor olabilir...

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Re: X-TRAİL İlk çalışmada zorlanıyorum

Mesajgönderen etap nissan » 03 Ara 2013, 21:32

Benzin enjektörleri,nin kirlenmesinden dolayı yapabilir temizletmenizi öneririm.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
mtgokduman
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen mtgokduman » 04 Ara 2013, 15:54

Sayın Gönültaş, geçen ay değiştirdim. ancak sadece ilk çalışmada problem yaşıyorum..yoksa hareket halinde cidden keyifli sürüş var...sıkıntı yok..

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 04 Ara 2013, 23:13

Lpg mi yoksa benzin enjektörlerinimi değiştirdiniz.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
mtgokduman
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen mtgokduman » 06 Ara 2013, 16:38

Sayın GÖNÜLTAŞ, benzin enjektörleri değişti. Bir de değişen bir tane ateşleme bobini...diğer 3 nü para olunca değiştirecektim tanesi 130 tl dı..

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 06 Ara 2013, 22:20

Benzin enjektörleri temizlenebilen valflerdir ayrıca fiyatları çok yüksektir neden değiştirdiniz?

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
yalinyener
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen yalinyener » 12 Nis 2014, 01:56

Merhaba arkadaşlar
Yaklaşık 1 ay önce ben de 2003 model LPG'li Xtrail alarak aranıza katıldım. Özellikle araç seçimi aşamasında kullanıcıların olumlu yorumları sonucunda aracımı İstanbul'dan aldım. Ankara'da yaşıyorum. Öncelikle ben de güvenebileceğim iyi bir usta arıyorum. Ayrıca aracı aldığımdam beri şöyle bir sorun ile karşılaşıyorum. Araç sabahları marşa basar basmaz çalışıyor fakat çalıştıktan sonra eğer gaza basmazsam hemen stop ediyor. Araç çalıştıktan sonra 10-15 sn gaza basıyorum ve sanki araç kendine geliyor ve çalışıyor, zaten çalıştıktan sonra herhangi bir sıkıntı olmuyor, çalışırken stop etme gibi bir durum yok tek sıkıntısı 4-5 saat durduktan sonra ilk çalışma aşamasında. Sabah işe giderken, öğle aralarında ve akşamları iş çıkışları ilk çalıştırmada bu sorunu yaşıyorum. Forumlardan bunların çok çeşitli nedenlerden olabileceği bahsedilmiş, 4 ayrı ustaya sordum her biri farklı bir şeyden bahsediyor (benzin pompası, krank mili sensörü, zincir uzaması, boğaz kelebeği temizliği gibi) bunlardan sadece benzin pompasını değiştirttim fakat sorunum devam ediyor, bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
cdogu
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Öğrenci

Mesajgönderen cdogu » 12 Nis 2014, 12:51

Gaz ayarı olabilir. Araba sıralı sistemse zaten benzinde çalışır gerçi.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
FIRRARI
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen FIRRARI » 31 Tem 2014, 20:07

Tiger zinciri salinimini kontrol ettir...

Kullanıcı avatarı
FIRRARI
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen FIRRARI » 31 Tem 2014, 20:12

yalinyener yazdı:Merhaba arkadaşlar
Yaklaşık 1 ay önce ben de 2003 model LPG'li Xtrail alarak aranıza katıldım. Özellikle araç seçimi aşamasında kullanıcıların olumlu yorumları sonucunda aracımı İstanbul'dan aldım. Ankara'da yaşıyorum. Öncelikle ben de güvenebileceğim iyi bir usta arıyorum. Ayrıca aracı aldığımdam beri şöyle bir sorun ile karşılaşıyorum. Araç sabahları marşa basar basmaz çalışıyor fakat çalıştıktan sonra eğer gaza basmazsam hemen stop ediyor. Araç çalıştıktan sonra 10-15 sn gaza basıyorum ve sanki araç kendine geliyor ve çalışıyor, zaten çalıştıktan sonra herhangi bir sıkıntı olmuyor, çalışırken stop etme gibi bir durum yok tek sıkıntısı 4-5 saat durduktan sonra ilk çalışma aşamasında. Sabah işe giderken, öğle aralarında ve akşamları iş çıkışları ilk çalıştırmada bu sorunu yaşıyorum. Forumlardan bunların çok çeşitli nedenlerden olabileceği bahsedilmiş, 4 ayrı ustaya sordum her biri farklı bir şeyden bahsediyor (benzin pompası, krank mili sensörü, zincir uzaması, boğaz kelebeği temizliği gibi) bunlardan sadece benzin pompasını değiştirttim fakat sorunum devam ediyor, bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Birden fazla sebebi olabilir... n iyisi yetkili servise git sorunu öğren pahalı bulursan dışarıdan yaptir :DD

Kullanıcı avatarı
lyra
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen lyra » 15 Nis 2018, 17:32

Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşadım ustamla konuştum sebebinin lpg den kaynaklı sübap sık Netisin olduğunu söyledi. Biraz benzinde kullan biraz düzelir dedi gerçekten düzeldi ama lpg de araç uzun yolda 100 km yi hiç geçmedim aracı sıkıştırmadım 66 kuruş yaktı.

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Bilişim

Mesajgönderen nissanmuhibi » 16 Nis 2018, 21:42

yalinyener yazdı:Merhaba arkadaşlar

Merhaba,
Şaşmaz'da Oto Test Nissan var. Adem usta sorununuza çözüm bulacaktır.
(0312) 278 82 10

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı