X-TRAIL Otomatik Şanzuman Sorunları

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
guitar junior
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: Ziraat Mühendisi

X-TRAIL Otomatik Şanzuman Sorunları

Mesajgönderen guitar junior » 05 Ara 2013, 00:29

X-TRAIL dizel otomatik şanzumanlarda kaç binde bir ne gibi bakımlar yapılıyor? Maliyeti nedir?

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Re: X-TRAIL Otomatik Şanzuman Sorunları

Mesajgönderen etap nissan » 05 Ara 2013, 00:33

Yağ değişimi haricinde bir bakımı yoktur şanzıman arızalarını %90 nı kullanıcı hatalarından kaynaklanır kendiliğinden çok nadir arıza yapar o sebeble belli bir bakım km si yoktur arıza oluştuğunda açılır sadece.Ayrıca tanışma başlığında kendinizi tanıtırmısınız.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
kamilnadir
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek:

Mesajgönderen kamilnadir » 01 Haz 2014, 16:39

Dostlar , 2003 Xtrail'im (otomatik)var çok memnunum.Sorun çıkmadı ve 5 senedir kullanıyorum.Ancak , dün cenaze dönüşünde (yaklaşık 5-7 km) ilk çalıştırdığımda 4Wd sönmedi - devir saati çalışmadı ayrıca (BRC) Lpg açık olmasına rağmen seviye lambaları yanıyor ancak (LPG yeşil olması gerek ) benzindeki kırmızı lamba yanıyordu.Canım çok sıkıldı ve canım sıkkın olarak eve kadar gelebildim. Sizlere göre sorun ne olabilir.Veya böylesi sorunla karşılaşanlarınız var mıdır? Cevaplandırırsanız çok memnun olacağım..Şimdiden teşekkürlerimi sunarım..

Kullanıcı avatarı
yucel155
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen yucel155 » 04 Haz 2014, 12:09

Bir X-trail kullanıcısı değilim sanayici olarak konuşuyorum sorununuz bence akü. Bence ilk olarak herhangi bir elektrikçiye götürüp akünüzü ölçtürün derim.

Kullanıcı avatarı
Hs_sahinkaya
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Serbest

Mesajgönderen Hs_sahinkaya » 17 Haz 2014, 22:50

Arkadaşşlar bendede 2004 xtrail var yanlız araç yokuşu 60 km den fazla cıkamıo.şanzmanda sıkıntı var sanırım.vites 3 ten yukarı cıkmıo arabada bağırmaya başlıo bazen geçişlerde vurma yapıyo sorun ne olabilir ne gibi bir masraf açar

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 17 Haz 2014, 23:22

Hs_sahinkaya yazdı:Arkadaşşlar bendede 2004 xtrail var yanlız araç yokuşu 60 km den fazla cıkamıo.şanzmanda sıkıntı var sanırım.vites 3 ten yukarı cıkmıo arabada bağırmaya başlıo bazen geçişlerde vurma yapıyo sorun ne olabilir ne gibi bir masraf açar

tork konvektörde sıkıntı olabilir

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
Hs_sahinkaya
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Hs_sahinkaya » 18 Haz 2014, 00:02

Ne gibi bi bakım gerektirir.cokmu zahmetli iştir.kullanıcı olarak şanzmanda olduguna kanaat getirdim gibi.yarın baktırıcam ustaya

Kullanıcı avatarı
40ses
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen 40ses » 30 Haz 2014, 10:55

Merhaba! Benim ismim Uğur. Giresun Bulancak'ta yaşıyorum, öğretmenim. X-Trail 2003 model arabam var. Özellikle sıcak havalarda düz yolda (30 derece ve üzeri) ya da uzun süreli dağ çıkışlarında otomatik transmisyonda sıkıntı yaşıyorum. birdenbire devir çok yükseliyor, 5000 lere kadar çıkıyor, hız da 30-40 kmh olarak kalıyor, yani vitesi büyütmüyor. Bunun sebebi hakkında bilgisi olan var mı?

Kullanıcı avatarı
cihangirx
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen cihangirx » 01 Tem 2014, 10:09

40ses yazdı:Merhaba! Benim ismim Uğur. Giresun Bulancak'ta yaşıyorum, öğretmenim. X-Trail 2003 model arabam var. Özellikle sıcak havalarda düz yolda (30 derece ve üzeri) ya da uzun süreli dağ çıkışlarında otomatik transmisyonda sıkıntı yaşıyorum. birdenbire devir çok yükseliyor, 5000 lere kadar çıkıyor, hız da 30-40 kmh olarak kalıyor, yani vitesi büyütmüyor. Bunun sebebi hakkında bilgisi olan var mı?

sizin sıkıntı şanzuman gibi duruyor bi baktırmakta yarar var.

Kullanıcı avatarı
40ses
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen 40ses » 02 Tem 2014, 11:10

Transmisyonda sıkıntı olduğunu tahmin ediyorum fakat, sorun sensörlerde mi olabilir yoksa başka bir şey mi onu bilemiyorum. Başka birisinde de bu sorun var mı merak ediyorum. Ayrıca yetkili servise sol arkadan ses geliyor sıkıntı susturucudan olabilir diye aracı götürdüğümde adam motor sökmeye kadar gitti. Araç LPG li adam, önce mutlaka LPG tesisatını sökeceğiz diyor. Ayrıca bu transmisyon sorununu da LPG ye bağladı tesisatı sökeceğiz dedi. O yüzden servisten önce tecrübeli kişilerin görüşlerini isterim. Bu arada sorun arka poyra rulmanının bitmesiymiş.
Piyasada X trail tamiri yapan ustalar yani aracı bilen ustalar çok az. Ordu ya da Giresun' da bu araçlardan anlayan iyi bir servis varsa bildirirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Hs_sahinkaya
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Hs_sahinkaya » 03 Tem 2014, 10:03

Aynı sorun bendede vardı yüksek devirde araç gitmiyodu yokuş yukarı 60 km hızla gidiyordum.4.vitese geçmiyodu.bu sorun ilk başlarda bişey yokmuş gibi görünür ama bilinki şanzman sökülüp 2.500 tl masraf yapıcaksınız.ben yaptım saat gibi oldu şanzman.dişliler haşlanmış yakın zamanda vitesede geçmeyecek

Kullanıcı avatarı
40ses
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen 40ses » 10 Tem 2014, 09:19

Sanırım benim sorunum sizinkinden farklı. Düz yolda fazla sıcak havalarda örneğin 90 la ve 2250-2500 d/d ile giderken birden devir 5000-5500 e fırlıyor ve hız yavaşça 40-50 kmh a kadar düşüyor ve bu şekilde gitmeye devam ediyor. Ya da rampa yukarı 70 kmh ve 3000 d/d ile giderken birden devir 5000-5500 e fırlıyor ve yine hız 40-50 kmh a düşüyor. Aracı stop edip 5 dk dinlendirdikten sonra normal seyrime devam edebiliyorum. Kısacası araç kendi kendine vites düşürüyor ve yükseltmiyor. Bunu mesela Toroslarda yapmıştı, Erciyeste yaptı, Kayseride düz yolda yaptı... Bunlar hatırladıklarım, senede 2-3 defa oluyor ama sadece sıcak havalarda oluyor. Rampada normal seyir yaparken pedala iki tıklamakla vites düşüyor, olmazsa 1. ya da 2. vitese alıyorum. Bu konuda, en azından beni yolda bırakacak, bir sıkıntım olduğunu düşünmüyorum. Geçen gün dikkatimi çeken bir şey oldu: çok nadiren kontağı beklemeden tek seferde çalıştırırım, bu çalıştırma esnasında O/D ışığı yanıp yanıp söndü ve ardından bahsettiğim sıkıntıyı yaptı, 5 dk bekledim, sorun çözüldü.

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

oto anahtarı