X TRAİL NASIL BİR ARAÇ

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
Ali saracoglu
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: Otomotiv

X TRAİL NASIL BİR ARAÇ

Mesajgönderen Ali saracoglu » 12 Nis 2016, 12:38

Arkadaşlar meraba.. Ben ali saracoglu kütahyadan katılıyorum aranıza.. F30 kasa bmw kullanıcısıyım ve bugüne kadarda hep bmw kullandım.. Şu aralar aracımı değiştirmeye daha doğrusu büyütmeye karar verdim ve kararımı 2013 model model bir x-trail 2.0 dizelden yana kullanmak istiyorum.. Açıkcası yeni 1.6 dizel pek hoşuma gitmiyor.. Tip olarak fazlaca qasqai.. Sizden ricam x trail 2.0 nasıl bir araçtır, yakıtı, kullanımı vs. tavsiye eder misiniz? Artıları eksileri nedir? Hatta kütahya da aranızda bu araca sahip olan birisi varsa yüz yüze görüşmek isterim. Hak verirsiniz ki yukardada yazdığım gibi bugüne kadar hep binek bmw kullanmış biri olarak bu radikal geçişte korkularım var tabiki bi bmw performansı yada daha doğrusu binek araç beklentim yok ama siZin tecrübelerinizle ve yönlendirmelerinizle daha doğru bir karar vereceğimi düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.. Herkese iyi forumlar.

Kullanıcı avatarı
kaan2993
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: İnşaat Mühendisi

Re: X TRAİL NASIL BİR ARAÇ

Mesajgönderen kaan2993 » 12 Nis 2016, 17:31

öncelikle iki araç çok farklı segmentlerde ama f30 u çok beğenen birisi olarak bence x-trail seçimi yanlış bir seçim olur diye düşünüyorum. X-trail almaktansa daha lüks bir markayı tercih ederdim çünkü nissan bazı yerlerde bmw kalitesine çok uzak yinede seçim sizin. Ama illada x-trail derseniz ben 1.6dci yi tavsiye ederim

Kullanıcı avatarı
Ali saracoglu
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: Otomotiv

Mesajgönderen Ali saracoglu » 12 Nis 2016, 23:44

kaan2993 yazdı:öncelikle iki araç çok farklı segmentlerde ama f30 u çok beğenen birisi olarak bence x-trail seçimi yanlış bir seçim olur diye düşünüyorum. X-trail almaktansa daha lüks bir markayı tercih ederdim çünkü nissan bazı yerlerde bmw kalitesine çok uzak yinede seçim sizin. Ama illada x-trail derseniz ben 1.6dci yi tavsiye ederim

Kaan çok teşekkür ederim.. Aklımda bmw veya mercedes vardı ama bende bi dağ tutkusu başladı fırsat buldukça kaçıorum dağlara.. Off road denemez yol boyu gidip yol boyu geliyorum.. Bmw ve mercedes öyle yollarda yıpranır düşüncesindeyim yada yzık olur. X trail sağlam gibi geldi ama sen şimdi kalite açısından üzebilir diyorsun bu tavsiyeni değerlendiricem.. Senin farklı bi araç tavsiyen olurmu peki..

Kullanıcı avatarı
kaan2993
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: İnşaat Mühendisi

Mesajgönderen kaan2993 » 15 Nis 2016, 10:15

Tam olarak kriterlerinizi ve butcenizi bilmiyorum ama offroad ta uzmesin saglam olsun gosterisli olsun derseniz benim aklima ilk gelen arac grandcherokee ler. Daha onceden 2004 overland modeli vardi cok dayanikli ve heybetli arabalar ve biraz daha mekanik olduklari icin bence araziye daha uygunlar. Ama size gore olan bence 2010-2011 arasi 3.0 dizel olan modeli

Kullanıcı avatarı
cihangirx
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: X-Trail
Meslek:

Mesajgönderen cihangirx » 20 Nis 2016, 16:37

bence karırından vaz geçme x-tail al hem binek araba konforunda hem arazi araci gibi gez toz. dizeli hakkında birşey diyemem bende benzinlisi var herşeyiyle on numara bir araç 2 bin motor vergiside büyük araçlara göre daha iyi sınıfının en büyüğü diyebilirim

Kullanıcı avatarı
SARI7106
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek: işçi

km göstergesi işareti

Mesajgönderen SARI7106 » 08 Nis 2018, 19:43

arkadaşlar merhaba. 2004 x trailim var. bugün km göstergesinde X işareti dikkatime çekti. bu işaret ne anlama geliyor. bilen varsa bilgi verebilir mi?

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

oto anahtarı