Fikirlerinize Danışmak İsterim.

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
katilaccent
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: öğretmen

Fikirlerinize Danışmak İsterim.

Mesajgönderen katilaccent » 24 Tem 2016, 00:31

Merhaba arkadaşlar.Foruma katılma amacım şuanda kullandığım aracımdan X trail 2.0 lpg'li (2000-2005) arası bir modele geçmek ve bu süreçte fikirlerinize danışmak.
4*4 Kullandım ve tecrübeye sahibim.Hava olsun civa olsun alayım bi 4*4 siyah renk olsun gezeyim değil amacım.Yoksa yerden azıcık yüksek bir araç işimi görecektir :) Ben 23 yaşındayım ve tamamen çalışarak şuanda accent'e sahibim.Ve 30-45 bandında bir 4*4 araç bakıyorum şu aralar.Dacia duster tarzı araçları ilk başta eledim. Hyundai Santa Fe ve Nissan X trail 'e kadar geldim. Ve şimdi arasında kaldım. Testlere göre birbirine yakın araçlar. Zaten bu araçları bilen biliyor. Fiyatlarına göre gayet başarılı araçlar. Nedense yeni kasa jipleri sevmiyorum kaldı ki o kadar param da yok.Sorularıma geçeyim..

• Hyundai 2.7 V6 Motor,Nissan ise 2.0 Motor.Zaten ikisini de lpg ile kullanacağım.Bu noktada nissan vergi avantajına ve yakıt avantajına sahip.Ama performans nasıl olur ? Yani bu araçlar makas atayım 200ü devireyim arabası değildir.Ama performans yönünden üzer mi ?

•Bakım veya kaza bela durumunda parça maliyetleri bakım masrafları nasıldır ? Hyundai genel olarak ucuz oluyor.Japon biraz daha pahalıdır diye tahmin ediyorum ama ne kadar ?

•Bu aracın eksileri nelerdir ?

Bu araç kullanıp memnun olan veyahut olmayan herkesi dinlemek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
pinpause
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Havacilik

Re: Fikirlerinize Danışmak İsterim.

Mesajgönderen pinpause » 25 Tem 2016, 11:01

Merhaba,

Sanirim SUV'lari zaten kafadan elemissiniz. Eger Santa Fe ve Nissan X-trail arasinda kaldiysaniz bence X-trail daha mantikli bir secim olacaktir (eger hafif bir off-road yapmayi dusunuyorsaniz santa-fe cok basarisiz kaliyor bu konuda). eger daha detayli sormak istediginiz seyler varsa yardimci olmaya calisirim (yalniz santa-fe hakkinda cok detayli bilgi sahibi degilim).

Ancak bence 4x4 kullanicisi olma niyetiniz varsa Jeep Cheeroke (99 model kare kasalardan ornegin) de arastirabilirsiniz. (4.0 motor ancak modelinden dolayi yillik 350-400 tl civari vergiden dusebiliyorsunuz )

Nissan K12C Micra 1.2 Passion 2009
Ford Kuga 1.5 Ecoboost Titanium 4x4 2014

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

oto anahtarı