2.el X-Trail alma konusunda yardım

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
ikaya
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek:

2.el X-Trail alma konusunda yardım

Mesajgönderen ikaya » 27 Ara 2016, 20:27

Herkeze saygılar diliyorum.Ben şu an Opel Meriva kullanıcısıyım ve arabamı Honda CRV ile değiştirmeyi düşünürken karşıma X-Trail çıktı ve araç çok hoşuma gitti bu fiyata bu araç çok iyi diye düşündüm.Benim almayı düşündüğüm araç 2003 NİSSAN X-TRAİL 2.0 LUXURY ve bu araç otomatik vites 235.000 km de.3 parça boyalı ama benim için boya o kadar önemli değil aracı alıp satma düşüncesinde olmadığından araç dururken bile gelip biri çarpabilir.Sizden yardım istediğim konu ben bu aracı alırken nelere dikkat etmeliyim ve ne sormalıyım.Biraz araştırdım birden fazla yerde 200.000 km civarında genelde motor değişmiş.Galerici arkadaşlarım var ama bu aracın yabancısı oldukları için motoruyla vs ilgili çok bilgili değiller.Bana yardımcı olup hayati önem taşıyan ve dikkat etmem gereken bi husus varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim.Araçta sorun çıkma durumunda çok fazla uğraşabilecek bilgisi ve vakti olanda bi insan değilim.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.Ankarada yaşamaktayım eğer ankarada şu ustaya götür gibi bi tavsiyeniz olursa o ustayada götürüp gösterebilirim almak istediğim aracı.

Kullanıcı avatarı
Nico
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek: Elektronik

Re: 2.el X-Trail alma konusunda yardım

Mesajgönderen Nico » 02 Oca 2017, 00:48

Merhaba arkadaşım
Ben yaklaşık 5 yil t30 kasa yani 2001 2007 olan 2.0 benizin lpg sonradan takma aracı kullandım
Alaçağınız aracta dikkat etmeniz gereken birinci öncelik ciddi bır kazası olmaması
ikincisi ise şanzımanın durumu iyi olması gerekiyor
bilirsiniz belki otomatik şanzımanların arızaları biraz maliyetli oluyorlar
Bunların kontrollerini yapan yerler var almadan baktirmanizda fayda var.
Motora gelince bu araçlarda lpg kullanımından dolayi supablar yaklaşık 40 50 bin km sonra değişmesi gerekiyor çünki supab yapısı benzine göre üretilmiştir lpg nin yanma ısısı benzine göre daha yüksektir.onunda bir çözümü var sonradan takılan supablar çelik takıldığı için daha uzun ömürlü oluyorlar.
Motor rolantide çalışırken hiç vuruntu yani devir satinde oynama olmaması gerekiyor vitesi D konumuna alınca da devirde oynama olmaması gerekir.
X-trail çok keyfli bır araçtır kendi sınıfının en iyisidir bır çok bakımdan
Bende almadan önce çok arastirmistim en son x-trail almaya karar vermiştim 2005 x-trail den sonra 2008 ni aldım yine çok memnunum
Herkese tavsiye ederim ama almadan once tüm araçlarda olduğu gibi iyi anlayan birilerine göstermenizde fayda var.

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

oto anahtarı