Yardım T31 rölantide ve yolda aniden stop ediyor

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
hasanduman35
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek: Gemi mak. İşl. Müh.

Yardım T31 rölantide ve yolda aniden stop ediyor

Mesajgönderen hasanduman35 » 17 Eki 2017, 03:38

2012 t31 kasa xtrail sahibiyim. Son 2 3 haftadır araba ilk marşta zor çalışıyor ve bazen ilk çalışmadan sonra rölantide çalışırken aniden stop ediyor. Herzaman değil ama. Bazen de normal yolda giderken ayağım gazda araba bir anda tekleyip stop ediyor sonra çok zor çalışıyor 4. 5. marşta. Arıza lambası da yakıyor. Ama herzaman değil. Arabanın çekişinde sorun yok. Yolda 80 90 100 kmyle giderken aniden stop ediyor. Dediğim gibi bazen de ilk marşta çalışıyor devir sabit araba ısınsın diye beklerken aniden stop ediyor ve sonra çok zor çalışıyor 4. 5. marşta. Yaklaşık 3000 km önce mazot filtresi değişti. O zamanlar hiç bir sorun yoktu genel periyodik bakım için değişti filtre. Üstüne 3000 km yol yaptım hiçbir şey yoktu. Filtre orjinal değil belirteyim. Varmı bir yorumunuz?

Kullanıcı avatarı
evolution
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: PAZARLAMA

Re: Yardım T31 rölantide ve yolda aniden stop ediyor

Mesajgönderen evolution » 13 Nis 2018, 21:45

hemen bir orjinal filtre edinin.ordan başlayın...

Kullanıcı avatarı
palpatine
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen palpatine » 17 Oca 2019, 11:29

Aynı sorunu 2003 x trail aracımda yaşadım. Sorun MAF sensöründe çıktı. Baktırmanda fayda var.

Kullanıcı avatarı
Mehmet ÇOLAK
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Ticaret

Mesajgönderen Mehmet ÇOLAK » 22 Nis 2019, 08:42

üstad aynı sıkıntıyı eski aracım primerada yaşamıştım ama bende rölantide değil dediğin gibi yolda 120 130 ile giderken yapıyordu pat diye o zamanlar servise gittiğimde geçmiş zaman tam hatırlamıyorum hava akış sensörümü o tarz birşeyde arıza var dı değiştirince sorun ortadan kalmıştı

Kullanıcı avatarı
syildirim
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mimar

Mesajgönderen syildirim » 01 Haz 2020, 10:57

Merhabalar. Öncelikle Maf sensörü yani Hava akış sensörünü temizletmekle ve kolay ve ucuz yol olan mazot filtresini değiştirmekle başlamanızı öneririm. Eğer sorun çözülmezse Maf sensörünü değiştirmenizi öneririm. Yine çözülmezse sıkıntınız enjektörlerde olabilir. Yakıtı püskürtemiyor ve yakıtı alamayan motor anında stop ediyordur. Enjektör temizleme spreyleri var onlardan bir tane alıp 1 depo yakıtın içine boşaltıp, o yakıt bitene kadar başka yakıt almayıp arabayı da biraz devirli kullanmanızı öneririm. O da işe yaramazsa iyi bir pompacıya göstermelisiniz. Temizlik ile kurtarılabiliyorsa temizletmek, değişim gerekiyorsa değiştirmek gerekecektir.

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı