X Trail 2018 sorular

(T30) (T31) X-TRAIL
Kullanıcı avatarı
mdv67
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek:

X Trail 2018 sorular

Mesajgönderen mdv67 » 26 Oca 2018, 14:40

Arkadaşlar merhaba. Arabamı yeni aldım ve birkaç konuda yardımınıza ihtiyaçim var.
1- Araç çalışıyorken bagajı nasıl açıyoruz. Özellikle otopark karda sıkıntı oluyor.
2- Eko modda kullanıyorum yakıt tasarrufu için. Fakat performansta sıkıntı oluyor. Bu Eko mod gerçekten tasarruf sağlıyor mu?
3- Malum bej deri koltuk. Temizliğini nasıl yapmak gerekir.Ben şimdilik herhangi bir kimyasal almadım.Nemli bezle koltuklari siliyorum.Hatta satıştaki bir arkadaş yumuşatıcılarla silebilirsin dedi. Doğrusu nedir bu işin?
Cevaplarinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
altair
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: X Trail 2018 sorular

Mesajgönderen altair » 04 Mar 2018, 23:41

Araç çalışıyorken bagajı açabilmek için kapı kilitleri açık vites kolu da P konumunda olmalı. Eko modda sanırım turbo devreye girmiyor gaza tam yüklenmedikçe. Bu modda mümkün mertebe gaza hafif hafif dokunarak ilerlediğinde yakıt tasarrufu sağlıyor. Ancak dur kalk trafikte gerçekten sabırlı olmak lazım hızlanma aşamasında. Deri koltuklarda hafif nemli bez yeterlidir nacizane düşüncem.

Kullanıcı avatarı
nakreko
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Serbest

Mesajgönderen nakreko » 18 Nis 2018, 14:13

Öncelikle yeni aracın hayırlı olsun. Bende Mart ayında teslim aldım.
1. İlk başlarda bende de bir kaç kez AVM.lerde sorun oldu bagajı açmak.
Bagajı açmak için araç durunca vitesi "P" ye al. Vites Park ta olmaz ise açılmıyor.
Sonra alt sol köşedeki bagaj açma tuşuna bas. Ancak tuşa 1 saniyeden fazla bas. Yoksa bir kez tıklama ile açılmıyor.
2. Bende de bej deri koltuk var. bir hafta kullanmayla koltuğun kenarında mavimsi, bir renk oldu. Carwax oto yıkamaya götürdüğümde "maalesef kot pantolonların boyası koltuklara çıkıyor. Bir çok modelde bu sorun var" dediler. Bende sadece oturak bölümüne koltuk kılıfı yaptırıyorum.
3. Ben sürekli ECO modda kullanıyorum. Performansta öyle çok bir sıkıntı yaşamadım. Zira bu aracı almadan önce bir çok X-trail deneme sürüşü videosu izledim. Hepsinde "performansının iyi olmadığını ancak zaten böyle büyük bir araçtan kompakt otomobil performansı beklememek lazım geldiğini" söylediler. Ancak ben performansından gayet memnunum. Öyle hantal ve tepkisiz bir araç değil. Sollama ve ani tepki gereken durumlarda bence yeterli. Önceki aracım 2008 model benzinli Qashqai idi.

Kullanıcı avatarı
Cosworth
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Cosworth » 01 May 2018, 10:18

Ben de birsey sormak istiyorum, araci calistirirken dugmeye bir kere basmak ile calisana kadar basili tutmak arasinda bir fark var mi? 2.si daha mi zararli olur?

Kullanıcı avatarı
mazda_ozan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Otomotiv

Mesajgönderen mazda_ozan » 01 May 2018, 12:02

Aracınız otomatik vites mi ?

2004 Nissan X-trail 2.0 Luxury

Kullanıcı avatarı
Cosworth
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Cosworth » 01 May 2018, 13:18

mazda_ozan yazdı:Aracınız otomatik vites mi ?

Eger bana sorduysaniz, evet.

“Nissan X-Trail Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı