96 model vanetta cargo 2.3d hakkında

(C23) Serena ve (HC23) Vanetta (LCV - HAFİF TİCARİ - LIGHT COMMERCIAL VEHICLE)
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: 96 model vanetta cargo 2.3d hakkında

Mesajgönderen FelixCrail » 29 Mar 2014, 00:22

Sadece arabayı iyi bir ustaya bırakın. Bırakın parçaları o alsın. Ezbere parca almaya calışmayın netten ogrendıklerınızle.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Mesajgönderen delipoyraz75 » 30 Mar 2014, 00:28

aslında haklısın ustam aracı ustaya götürcem tabii nasıl götürcem orası orasıda bir sorun bidaha marşa basmak sakıncalı olurmu çünkü motor kendi yağıyla çalıştı ve durdu segman mı kırdı kolmu kırdı bilmiyorum korkuyorum doğrusu ama bir türlü çekerek götürcem artık asıl parçaları usta bana yazar verir ama motorun böyle tık diye hemen çalışması ve canavar gibi olmasını istiyorum piston segman gömlek subap takımını ve gerekliyse ( taşlanması nekadar sağlıklı bilmiyorum ) sıfır üst kapağı düşünüyorum akılımdaki şeyi aslında yazımın başında söyledim motorun böyle canavar gibi güçlü ve tek seferde marşta çalışacak şekilde sorunsuzca olmasını istiyorum aslında psikolojimde bozulmaya başladı desem yeridir :) motor birden kendi gazlayıp çalışınca ve o dumanı görünce baya ürktüm doğrusu

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 30 Mar 2014, 00:48

İstediğine ulaşmanın en kolay yolu bunu satıp sağlamını almak.sen hala cenazeyi canlandırmaya calışıyorsun. Canlanır canlanmasına ama bir araba parası harcarsın.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 30 Mar 2014, 00:54

hakılısın ama satmak istesem bu şekilde zaten kimse almaz :) almak isteyende mobilet parasına almaya çalışır :) yani hertarfatan ter bari motorunu temize çıkarayım hiç olmazsa sattığımda alacak kişiye dürüstlük olmuş olur ama hala aklımda bunu güzelleştirmek yok desem yalan olur

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 27 Nis 2014, 23:52

merhaba üstadlarım en nihayetinde motoru söküp tanıdık bir ustaya verdim sağolsun parçaları getir yaparız dedi motorda gömlekler gitmişti ve kompresyon nerdeyse sıfıra inmiş sağolsun usta baktı kar amacı gütmeyen birisi bana ''eyer anlayan arkadaşın varsa sana yardım etsin benim zamanım yok sökebilirsen sök getir ben hallederim gerisini dedi'' bende tatil günü boyunca üşenmedim akşama kadar motoru komle söktüm şanzıman hariç motor rektifiyeye gitti parçalarıda aldım tiger setinden tutun piston segman takımı kol yatak ana yatak baskı balata devim subap subap gaydları v.s. hepsini alıp teslim ettim şimdi beklemedeyim inşallah güzel olucak sonra ver elini eyni masraflara :D yanlız bişey sormak istiyorum bu araçlarda beyin varmı onu merak ettim altta sigorta panosunun altında soket girişi var enteresan geldi sizce nedir o soket ve beynlimi bu araç saygılar...

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
ladroness
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: fizyoterapist

Mesajgönderen ladroness » 28 Nis 2014, 00:48

Entry nick uyumu diye bi tabir vardır sözlüklerde. Aracın da sizin de sonunuz hayır olsun

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ramazan Anıl Ülger
2001 Primera 1.6 Comfort(mazide kaldı)
2004 Megane 2 HB 1.6 Dynamique-34 GMU 61

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 03 May 2014, 00:24

Entry nick diye bir kelime yada cümlenin türkçe sözlükte yer almıyacağı bir gerçek üstadım ama ingilizce cümleler yerine kendi dilimizi kullanarak diyalog kursak bence daha iyi olur diye düşünüyorum ve aracımında benimde sonum hayırlı ama karşınızdaki kişiyide dalga geçercesine ve alt görecek kelimeleride kullanmamak lazım bence siz arabanırın motorunu ne zaman kendiniz tamir ettiniz ? işte ben o kadar ilgileniyorumki her detayına dikkat ederek eski bir arabayı güzel bir araca çevirmeye çalışıyorum zaten bu forum bunun için var bu arada bir bölüm moderatörü olarak yardımcı olmak yerine üyelere böyle yazılar yazarsanız pekte hoş karşılanmayacağınızı söyleye bilirim,dilin kemiği yok kusura bakmayın ama açık sözlü olmak gerekir en azından bunları yazmak istedim yanlış anlamamanız umuduyla esen kalın sayın ladroness saygılarımla...

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 03 May 2014, 00:47

Güven abim. bence arkadaş yapılan uğraşı insana kafayı yedirtir anlamında yazmış. Alınmayın emeğinize sağlık bu arada. Aracın son durumunu da paylaşırsınız. Takip.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
ladroness
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: fizyoterapist

Re: Ynt: 96 model vanetta cargo 2.3d hakkında

Mesajgönderen ladroness » 03 May 2014, 12:10

Murat abi Teşekkürler. Bu aralar sağlam vurgun yedim forumdan :) "Psikolojim de bozulmaya başladı desem yeridir." dediğiniz için yazdım ama yanlış anlaşıldım galiba. Arabamın motorunu kendim tamir etmedim sizin gibi tecrübeli ve yetenekli ustalarımızla teknik bi tartışmaya girmem zaten haddimi bilirim. Tamir sizin işiniz.. Saygılar

Ramazan Anıl Ülger
2001 Primera 1.6 Comfort(mazide kaldı)
2004 Megane 2 HB 1.6 Dynamique-34 GMU 61

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 03 May 2014, 23:04

estafurullah üstadım ben sadece benzetme için yazdım alınmamanız içinde yazının sonuna yanlış anlamamanızı yazdım zaten ayrıca teşekkürler beni usta olarak gördüğünüz için ama değilim sadece elim tamir işlerine baya bir yatkın diyebilirim lakin diğer üstadlarımı yani forum usatları bizim baş tacımız felixcrail, etap nıssan, nıstec usatalarımız gibi kendilerine tekrar teşekkürlerimi sunuyorum konuyada dönersek şunu demek istiyorum aracım çok eski ben bunu bir arkadaştan çok ucuza aldım aklımda olan ve çok beğendiğim bi model lakin tamir işinide çok seviyorum bu aracı aklımdaki şekline getiricem lakin zaman ve para işin en önemli gerekenleri aracı ilk aldığımda birkaç sorundan sonra başka sorunlarda çıkmaya başladı bende bıkmadan onları düzeltmeye çalışıyorum felixcrail bana çok kızmıştı uğraşma diye onunda kulaklarını çınlatayım :D ama sağolsun hoş görülü biri, aracımın motorunu kendim söküp revizyona yolladım ve başka şeyleride mesella elektirik tesisatından tutun bağlantılar kadar düzenliyorum tabii zaman çok engel oluyor zira iş ve çalışma hayatımıda ihmal edemiyorum şu ara kaporta karoser aksamlarına yöneldim düzeltmeler eklemeler yapıcam belki bana iyi bir araba parasına patlayacak ama bitincede güzel olucak aklımda çok şey var ama herşeyden önce zaman ve para gerisi zaten kolay bu arada nıstec üstadım aracın yarın öbür gün cansız resimlerini :D çekicem görünce ilk diyeceğiniz bu araba ölmüş ama inanın ben bu tenekeyi adam etmekte kararlıyım hepinize tekrar tekrar teşekkürler fikirlerinizi ve görüşlenizi esirgemeyin saygılarımla...

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 04 May 2014, 00:18

Tamam arkadaşlar konu tatlıya bağlandığına göre aracın son durumuna takipçiyiz.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 05 May 2014, 01:10

evet üstadım haklısın teşekkürler. birşey sorucam bu radyatör şişleme iyimidir yoksa yeni radyatörmü almak lazım usta aracının motoru sıfırlanıyor radyatörünü şilettir yeni motor ziyan olmasın dedi radyatör fiyatları 250-350 tl arası oynuyor şişletme fiyatını bilmiyorum ama sağlıklı olurmu onuda bilmiyorum soruşturucam ama sizin fikirleriniz benim için çok daha önemli zira nıssan ustalarısınız ve birde torpidoyu söktüm kadran bölümlerini temizlemek için elektirik bölümünde 3 ayaklı röleler var bunlar flaşörmü yoksa sadece kesme açma rölesimidir mavi renkte kare şeklinde birtane boşta yani hiç röle takılı değil aceba onu çıkarmışlarmı bilmiyorum sigorta kutusunun yani direksiyon altındaki sigorta kutusunun altındada ( içinde değil) bir soket takma yeri var buna bilgisayar bağlanıyormu gerçi araç eski olmaz diye düşünüyorum ama o bağlantı yeri nedir çözemedim ve son olarak mazot su sensörü panoda ışı varmıdır inceledim ama öyle bir ikaz lambası göremedim

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

“Serena - Vanetta Forum (Hafif Ticari)” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı