96 model vanetta cargo 2.3d hakkında

(C23) Serena ve (HC23) Vanetta (LCV - HAFİF TİCARİ - LIGHT COMMERCIAL VEHICLE)
Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Re: 96 model vanetta cargo 2.3d hakkında

Mesajgönderen delipoyraz75 » 31 Ara 2014, 03:07

veeeee kar yağdı :) tamirat devam edecek ama bu havada olamıyo :)

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 31 Ara 2014, 19:51

huzur,mutluluk,barış ve dertsiz tasasız bir yıl geçirmeniz dileğiyle nice mutlu yıllara.

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 29 Oca 2015, 00:57

güçlü usta frenlerin hidroliğini tamamlayıp havasını aldım ama hala yumuşuyo tutamıyo nedendir kaçakta yo naapmalı hafta sonu bakıcam yine ama havasını aldığıma gayet eminim hiçbiryerdende kaçırmıyor bildiğin yöntem vardır senin yazarmısın bana telle seni rahatsız etmek istemedim.

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 04 Şub 2015, 23:58

fren balatalarının değişiminden dolayı bir müddet yapar ayrıca arka fren ayarıdan dolayıda yapar.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 07 Şub 2015, 01:17

abicim beni unuttun sandım :) arka frenler el fireninde denedim gayet iyi ve ayar kolunu yeterince genilettim ön frenlerin havasını aldım lakin dediğim gibi fren dipte bile tutmada zorlanıyo yani frene köküne kadar basıyorum sonuç çok az tutuyo yani normalinde en azından biraz yukarda kalması gerekir diye düşünmüştüm bu arada yeni kaliper pimleri disk ve arka merkez silindirleride aldım onlarıda takıcam

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 11 Şub 2015, 23:46

o zaman sadece ana merkez kalıyor.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 12 Şub 2015, 22:21

ana merkezide somunları gevşeterek hava olayına baktım biraz basınç eşliğinde sızıntı verdirdim sonra sıktım hafta sonu iyice bakıcam normalinde böyle bişey yapmaması lazım tam olarak havasını aldığıma eminim ama şaşırdım doğrusu

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 25 Şub 2015, 22:40

diskleride aldım hafta sonu takacağım söke taka bi hal oldu araba :) kaliper pimlerinide bulamadım zaten nasıl pimler anlamadım hyundai,skoda,wv gibi 94-02 arası modellerinki uyuyo ama piyasada yok veya ben tam araştırmadım arkadaşa tornada çelik vidadan yaptırıyorum kaliperleri ve kampanayı boyadım bakalım nasıl olucak yaptıklarımın hepsini fotoğraflayamıyorum yoksa varya en az 1000 tane resim olur :) ama güçlü ustam sende olmasan gemi yürümüyor sana çok teşekkür ediyorum.ama yine sorularım olacak :)

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
nissan_vanette
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Serbest

Mesajgönderen nissan_vanette » 26 Şub 2015, 20:07

@delipoyraz75 üstad forumda bu konuyu gördüm ve soluksuz okudum. Aylarca bıkmadan ve üşenmeden aracın üzerinde çalışmışsın ve halen çalışmaya devam ediyorsun, ve gerçekten tebriği ve büyük bir helal olsunu hak ediyorsun.

Bende de 2001 bordo 2,3 vanette var ve bir kaç ufak tefek eksikleri var fakat uğraşmaya zamanım yok, tek yapabildiğim tavan lambasına ek olarak led lamba eklemek ve H4 xenon (eskiden kalma) far takmak oldu. Yazılarını ilgiyle takip edeceğim kolay gelsin.

Nissan Almera 1.5 HB Tekna
Düşün ve Konuş !
http://www.adimmoda.com

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 27 Şub 2015, 00:21

nissan_vanette yazdı:@delipoyraz75 üstad forumda bu konuyu gördüm ve soluksuz okudum. Aylarca bıkmadan ve üşenmeden aracın üzerinde çalışmışsın ve halen çalışmaya devam ediyorsun, ve gerçekten tebriği ve büyük bir helal olsunu hak ediyorsun.

Bende de 2001 bordo 2,3 vanette var ve bir kaç ufak tefek eksikleri var fakat uğraşmaya zamanım yok, tek yapabildiğim tavan lambasına ek olarak led lamba eklemek ve H4 xenon (eskiden kalma) far takmak oldu. Yazılarını ilgiyle takip edeceğim kolay gelsin.

sağolasın ve ayrıca övgülerin için ayrıca teşekkür ederim bana sn. etapnissan 'ın çok büyük katkısı oldu kendisi hızır gibi çok sevdiğim saygığım ve saygı duyduğum bir ustadır,bana gelince neredeyse çoğu şeyini öğrendim sayılır :) daha hala uğraşıyorum elim tamirata biraz yatkın söküp takma toplama işlerini evimin bahçe garajında kendim yapıyorum malum zamanda fazla olamıyor ama güzel oluyor insanın kullandığı aracı vidasına kadar bilmesi :) daha hala uğraşıyorum devamda edicem eyer olurda merak veya tamiratına uğraşacağın bişey olursa sorabilirisin seve seve sana yardımcı olurum ama ben çırağım etapnissan ustam bizim ve forumun ustasıdır kendisine ilk danışabilirsin ama dediğim gibi sana takıldığın konularda yardımcı olurum.bu arada vanetta sahibi birini görmek beni sevindirdi :) tekrar tekrar teşekkür ederim sağolasın.

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
nissan_vanette
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Serbest

Mesajgönderen nissan_vanette » 27 Şub 2015, 10:57

Teşekkürler,
Ben aracımı geçtiğimiz Ağustos ayında aldım o zamandan beri sorunsuz ve sıkıntısız kullanıyorum, havanın en soğuk (-10°) zamanında bile tek marşta çalıştı maşaallah. Tek kötü yanı biraz fazla yakıyor olması onuda artık bulduğum yerde vitesi boşa atmakla çözmeye çalışıyorum. Motor kontrol modülü var mı bilmiyorum eğer varsa haybeye boşa atıyoruz demektir :) Genel olarak araçtan memnunum ama bu aracı görüp cüzzamlı muamelesi yapanları hiç anlamıyorum.

Nissan Almera 1.5 HB Tekna
Düşün ve Konuş !
http://www.adimmoda.com

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 27 Şub 2015, 20:42

ön tarafta torpido altında beyin var ama tam işlevi nedir bende çözmeye çalışıyorum :) traktör gibi düz dizel km 280 kuruş yakıyor bence normal yeni araçlar bile daha fazla yakıyor,daha ekonomik olanları var illaki ama bu bize yeter be hocam :) bu arada haklısın insanlar bu araca sıcak bakmıyor ama güzel araç bitirirken fotoları eklicem zaten herzaman uğraşamıyorum anca hafta sonları oda işim çıkmazsa.

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

“Serena - Vanetta Forum (Hafif Ticari)” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı