Ön Panel Düğmeleri?

Nissan, Nissan Parça ve Diğer Her Türlü Ürün ve Hizmet Arayanlar Bu Bölüme Yazabilir.
Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Elektronik Teknikeri

Ön Panel Düğmeleri?

Mesajgönderen umitcan » 21 Oca 2013, 00:49

selamlar

2007 Almera 1,5 tekna 'm var. Aldığım günlerde bir iki teyp kontrol düğmesi yoktu. bugün kendiliğinden A/C düğmesi çıktı. Nasıl teemin ederim. kış günü kötü oldu yardım lütfen :T :T :T :T :T :T

Kullanıcı avatarı
Kadim
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: ön panel düğmeleri ? acil

Mesajgönderen Kadim » 21 Oca 2013, 11:57

servise sorma, ön paneli komple değiştirmen gerektiğini söylerler, ellerinde de yoktur, sipariş taiwandan gelir :)

hurdacılara bak derim. benim almeramında mod düğmesi yok. öylece duruyor.

Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen umitcan » 22 Oca 2013, 00:03

Kadim yazdı:servise sorma, ön paneli komple değiştirmen gerektiğini söylerler, ellerinde de yoktur, sipariş taiwandan gelir :)

hurdacılara bak derim. benim almeramında mod düğmesi yok. öylece duruyor.

:) doğru tespit . Klasik servis mantığı. Çözüm değil sorun için çalışır!

Benimde mod düğmesi daha önceden kopmuş. O önemli değil. Ama söz konusu düğme A/C :D mecburum bir yerde...

Ne diye geçiyor acaba nasıl arayacağımı bile bilmiyorum :D

Kullanıcı avatarı
Kadim
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Kadim » 30 Oca 2013, 12:43

Bu hafta ankara ya gideceğim. oradaki çıkmacıları, hurdacıları gezeceğim. bulursam adres tlf bilgilerini buraya yazarım.

Ayrıca düşen tuş un boşluğunda ki büyük boşluğun altında kürdan girebilecek kadar bi boşluk var. asıl düğme orada. oraya (sert cisim kullanma, sert baskı yapma, iletken olmasın) kürdanın ucunu sokarak düğmeyi kapatma açma yapabilirsin :) zaten hafif bastırınca bip sesini duyarsın

Kullanıcı avatarı
zgnsln
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen zgnsln » 08 Mar 2013, 01:50

Aranıza Konyadan, yeni katılıyorum. Benimde mod tuşum ve resistans tuşum sıkıntılı. Yurtiçi ve yurt dışında konuyu epey süredir araştırdım Bu gün şu ilanın olduğu adrese gidip ilandaki arabayı canlı inceledim. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-h ... 7458/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-h ... 7754/detay tuş takımına 200 tl istedi.

2 tuşa 200 lira vermeyeceğimi söyleyince değişebiliriz dedi. Bendekiyle elindekini değişeceğiz, 100 lirada üste almak istedi. gönlüm bunada razı olmadı. yaklaşık 15 dakikalık bir pazarlık ettim ama nafile.. değişim olursa 50 lira vermeye razıydım. Ama tanışmış olduk. çayını içtim, 1 saat kadar sohbet ettim. Çıkma piyasasındaki elemanlara bakarak daha iyi niyetli buldum kendisini.

Almanyada yaşayan bir akrabama getirtmeyi düşündüm. Önümüzdeki ay Türkiye'ye gelecek. Şu üründen daha uygun fiyata bulamadım. zaten buda kargoyla yaklaşık 150 liraya malolacak. : http://www.ebay.de/itm/Nissan-Almera-Ti ... 5aecb63dd3

Durum bu. Eğer sizler halen bu parçaları arıyorsanız, yada arayan başka arkadaşlar varsa hep beraber bir tane alalım, parçaları aramızda paylaşalım diyorum. Ben böyle bir durum olmadıkça gidip 150-200 lira vermeyeceğim. Bu sıkıntı çözüldüğünde de burada paylaşacağım. Sıkıntıyı çözdüm mesajı atana kadar mesajım eskisede böyle bir sıkıntısı olanlar ulaşsın, sıkıntıyı el birliğiyle uygun fiyata halledelim.

Kullanıcı avatarı
zgnsln
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen zgnsln » 08 Mar 2013, 01:55

Tuş takımını çok kez söküp taktım. Benim tuş takımım şu halde, resistans tuşunu hızlı yapıştırıcı zımpara ve karbon folyoyla, mod tuşundakini bir kalem kapağını yontarak giderdim. ama halen gözüme batıyor. Resim

alınacak olan takımın paylaşılabilirliğini göstermek açısından şu fotoğrafı ekliyorum:
Resim

Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen umitcan » 17 Mar 2013, 19:52

Bende PTY ve MOD düğmesi yok olarak almıştım arabayı. A/C tuşuda kendiliğinden yolda giderken attı.
Bende ac tuşu üzerine bant yapıştırdım. Diğer iki tuş yerinede ince sert plastiği japon ile tutturdum şimdilik. Menüye girebiliyorum.
Yazık günah ayıp altı üstü iki düğme için 200 tl vermeyeceğim bende. Adamlar koca gidi çöamurluğu 200 tl ye boyarken iki düğmeye aynı oarayı vermek vicdanıma sığmadı...

Kullanıcı avatarı
zgnsln
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen zgnsln » 18 Mar 2013, 23:23

umitcan yazdı:Bende PTY ve MOD düğmesi yok olarak almıştım arabayı. A/C tuşuda kendiliğinden yolda giderken attı.
Bende ac tuşu üzerine bant yapıştırdım. Diğer iki tuş yerinede ince sert plastiği japon ile tutturdum şimdilik. Menüye girebiliyorum.
Yazık günah ayıp altı üstü iki düğme için 200 tl vermeyeceğim bende. Adamlar koca gidi çöamurluğu 200 tl ye boyarken iki düğmeye aynı oarayı vermek vicdanıma sığmadı...

sizde baya eksik varmış.. Arıza genelde küçük tuşlarda oluyor. 4 tane küçük tuş var, size 3 bana 1 tane lazım.. ( resistans tuşuda lazım..)Diğer tuşlara ihtiyacı olan birkaç kişi daha olursa beraber bir tuş paneli alınabilir. Yada bizde alabiliriz..

Bundan önce, çıkan tuşların ayrıntılı fotoğrafını çekebilir misiniz? Epey uğraştım bu tuşlarla, bir çözüm üretilebilir..

Kullanıcı avatarı
zgnsln
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen zgnsln » 13 Haz 2013, 01:08

elimde panel var, bazı tuşlarını aldım üzerinden. İhtiyacı olan arkadaşlar ulaşsınlar

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 17 Haz 2013, 17:21

bunun yeri yburası değil parça lazım bölümü

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
ferhat sahin
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: danısman

Mesajgönderen ferhat sahin » 16 Ara 2013, 16:04

zgnsln yazdı:elimde panel var, bazı tuşlarını aldım üzerinden. İhtiyacı olan arkadaşlar ulaşsınlar

kardesım ıyı gunler bana bır adet mod tusu lazım eger mumkunse bana numaranı yazabılırmısın benım numaram 05336871787 ıyı gunler

Kullanıcı avatarı
bulentdemir
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: işletmeci

Re: Ön Panel Düğmeleri?

Mesajgönderen bulentdemir » 08 Kas 2017, 04:15

arkadaşlar 1 den 6 ya kadar panel tuşlarından ve paneli çevreleyen siyah çerçeveden arıyorum.elinde olan yada bulabileceğim yer tavsiye eden varmı.

“Arananlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı