manifold basıncı yüksek almera

Diğer kategorilere girmeyen Nissan ve/veya farklı tüm konular hakkında
Kullanıcı avatarı
şinasi can
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: emekli

manifold basıncı yüksek almera

Mesajgönderen şinasi can » 20 Şub 2017, 01:25

2002 hacback almera 1.5 98 hp emme manifolt basıncı yüksek çıkıyor .1.300 gibi nasıl düşürebiliriz.normalde 250 -500arası olması gerekli. üst kapak yeni rektefe yapıldı.

Kullanıcı avatarı
şinasi can
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: emekli

Re: manifold basıncı yüksek almera

Mesajgönderen şinasi can » 20 Şub 2017, 01:56

230.000 km.aracım buji erimesi sonrası subap erimesiyle son buldu. motoru kendim söktüm.eksoz subabının birisi erimiş. diyerlerinde de hafif kaçırma vardı.komle üst kapağı rektefe ettirdim.parçaları izmir 3 .sanayide gümüş oto parçacısından aldım.pistonlarda sıkıntı yoktu .tekrar toplamasını ince işçilikle kendim kapımın önünde yaptım.15 gün oldu aracın çekişi süper.yanlız kaniste rfilitrenin çıkışının biri kırıldı .geçici olarak tamir ettim.lpg de yüksek devirlerde kasıntı oluyor.bilgisayara soktum.emme maifolt basınci çok yüksek çıktı.tps ayarını kurcalamıştım soğuk havada 0.60 olacak şekilde ölçü aletiyle ayarladım.rolantıde motorun çalışması saat gibi. 3-4-5 .viteslerde devir 3000 üstüne çıkınca kısılıp hızlanıyor.kelebek adaptasyonu yapılmadı.tps sensörünün ayarından emin değilim. yardımlarınızı bekliyorum .kanister filite [149505m400 oem kod] okadar etki edermi?

“Nissan Sohbet - Laf Lafı Açıyor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı