Serbest Bölge

Diğer kategorilere girmeyen Nissan ve/veya farklı tüm konular hakkında
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Serbest Bölge

Mesajgönderen Ally_07 » 11 Ara 2017, 23:57

İsmail Tekin yazdı:Serbest Bölge deyince geyik muhabbet sandımdı ama galiba burada da Nissan dışında bir şey konuşulmamış ahhaha. olsun olsun güzel. o değil de bayern çıkmayaydı iyiydi. ama yeneriz bence. :D
Yeneriz yeneriz :D

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Qnissan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: Serbest Bölge

Mesajgönderen Qnissan » 07 Eyl 2018, 11:29

Yeni sıfır bir araba almak istiyorum. Yakıt tüketimi iyi olan. Beni uzun vadede temiz kullanımda yormayacak bir model-marka. Önerileriniz var ise seve seve incelerim :)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Serbest Bölge

Mesajgönderen Ally_07 » 07 Eyl 2018, 18:02

Yılda 15bin km'den fazla yapmıyorsanız ve yakıt tüketimi öncelikli ise TSI motorlu bir Seat öneririm. Hatta ben sakin sakin işime evime gider gelirim, uzun yolda da sabit hızda kullanırım diyorsanız 1.0 TSI gayet yeteridir. 1.2 TSI manuel Toledo aracımla uzun yolda 50 lt benzinle 1000 km gidebiliyorum. Şehir içinde de sakin trafik şartlarında 800 km'ye yakın menzilim var. Çok memmunum. Ha Seat yerine Skoda da tercih edebilirsiniz. Aynı motor sonuçta ama bir tık daha pahalı Skoda'lar
Qnissan yazdı:Yeni sıfır bir araba almak istiyorum. Yakıt tüketimi iyi olan. Beni uzun vadede temiz kullanımda yormayacak bir model-marka. Önerileriniz var ise seve seve incelerim :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Lara
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Lara » 19 Eyl 2018, 10:45

Arkadaslar merhaba.
Artik cagresiz kaldigim icin buraya yaziyorum.

Nissan ayinda 2013 model 1.2 Nissan Micra Otomatik aldim. Arac hem LPG hem benzin. KM 55 000
Expertizyapilince hic birsey ciddi cikani yoktu. Sadece yagi sizmasi kelepce degisecek gibi gibi. Aracta 1 tane kaza vardi, 5200 tl tutan.
Arac aldiktan sonra 1 ay sonra kavuzum basladi!

1) araba frenlerim degismesi gerekirdi, gidip normal serviste yaptirdim. Kac hafta sonra duz yolda ya gokus asaga giderken ani fren basince aracta simit sert olup ABS devreye giriyordu. O kavuz sonra cozduk galiba.. ABS devreye girince arac durmuyordu ama ve STOP PEDAL CALISMIYORDU. Lutfen bana STOP PEDAL calismiyor imkansiz demeyin, cunku 4 kez ayni sey oldu ve 4 kez de stop calismiyordu. Arac el freni ile durdurdum ancak!
Gittim NISSAN YETKILI SERVISE, bana demisler ki senin diskler BITTI! 450 tl odeyip on diskler degistirdiler ve bu arada balata da orjinal taktirdim.
Birde sunu soylemeye unuttum, arac kirmizi isiklarda dururken silkeleniyor.. yani resmen tirtiyor!

1 hafta sonra Balikesire gittim ve oraya gelince frene basarken aractan TAK TUK SES gelmeye basladi, resmen sanki on kaportada tas var... Istanbula dondum ve bu ABS PROBLEMI yine basladi ve YINE FREN PEDALI CALISMIYORDU!
Iyice sinir oldum gittim NISSANA baktilar diyorlar ki DISKLERDE VE FRENDE PROBLEM yok! Neymis yarin gelin de AKS bakicaz!

Esim dediki gitmeme oraya gitti kendi tanidiga goturdu! Adam bakti dediki diskler yeni taktiniz uzun yola ciktiniz diskler yamuk Onlar duzeltip bu promlem olmaz dedi. Tamam yapti... arac silkelenmeye de bitti ...tam 2 hafta gecti araba yine silkelenmeye basladi be bugun allah kahretsin duz yolda stop etti!

2 gun once 60 tl lik benzin aldim ama bugun 22 km gosteriyor, isim cok yakin! yani benzin 60 td doldurup onceden 8-9 gun yetiyordu.

Kara kara dusunuyorum! Arac satiyim mi? Napiyim? Hic bir servis adam gibi yapmadi bu problem cozmedi!
Arabaya binmek korkuyorum, bu ANS devreye girince arac cok tehlike cunku onunde biri olsa direk yapisacam, durmuyor cunku!

SIzden yorumlar bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 19 Eyl 2018, 17:56

Lara yazdı:Arkadaslar merhaba.
Artik cagresiz kaldigim icin buraya yaziyorum.

Nissan ayinda 2013 model 1.2 Nissan Micra Otomatik aldim. Arac hem LPG hem benzin. KM 55 000
Expertizyapilince hic birsey ciddi cikani yoktu. Sadece yagi sizmasi kelepce degisecek gibi gibi. Aracta 1 tane kaza vardi, 5200 tl tutan.
Arac aldiktan sonra 1 ay sonra kavuzum basladi!

1) araba frenlerim degismesi gerekirdi, gidip normal serviste yaptirdim. Kac hafta sonra duz yolda ya gokus asaga giderken ani fren basince aracta simit sert olup ABS devreye giriyordu. O kavuz sonra cozduk galiba.. ABS devreye girince arac durmuyordu ama ve STOP PEDAL CALISMIYORDU. Lutfen bana STOP PEDAL calismiyor imkansiz demeyin, cunku 4 kez ayni sey oldu ve 4 kez de stop calismiyordu. Arac el freni ile durdurdum ancak!
Gittim NISSAN YETKILI SERVISE, bana demisler ki senin diskler BITTI! 450 tl odeyip on diskler degistirdiler ve bu arada balata da orjinal taktirdim.
Birde sunu soylemeye unuttum, arac kirmizi isiklarda dururken silkeleniyor.. yani resmen tirtiyor!

1 hafta sonra Balikesire gittim ve oraya gelince frene basarken aractan TAK TUK SES gelmeye basladi, resmen sanki on kaportada tas var... Istanbula dondum ve bu ABS PROBLEMI yine basladi ve YINE FREN PEDALI CALISMIYORDU!
Iyice sinir oldum gittim NISSANA baktilar diyorlar ki DISKLERDE VE FRENDE PROBLEM yok! Neymis yarin gelin de AKS bakicaz!

Esim dediki gitmeme oraya gitti kendi tanidiga goturdu! Adam bakti dediki diskler yeni taktiniz uzun yola ciktiniz diskler yamuk Onlar duzeltip bu promlem olmaz dedi. Tamam yapti... arac silkelenmeye de bitti ...tam 2 hafta gecti araba yine silkelenmeye basladi be bugun allah kahretsin duz yolda stop etti!

2 gun once 60 tl lik benzin aldim ama bugun 22 km gosteriyor, isim cok yakin! yani benzin 60 td doldurup onceden 8-9 gun yetiyordu.

Kara kara dusunuyorum! Arac satiyim mi? Napiyim? Hic bir servis adam gibi yapmadi bu problem cozmedi!
Arabaya binmek korkuyorum, bu ANS devreye girince arac cok tehlike cunku onunde biri olsa direk yapisacam, durmuyor cunku!

SIzden yorumlar bekliyorum.

Yazdıklarınızdan hiçbirşey anlamadım. Rica etsem daha ozenli bir Türkçe ile sorununuzu kısaca özetleyebilir misiniz?

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
Lara
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Lara » 20 Eyl 2018, 10:09

Merhaba
Turkcem ancak bu kadar.
Aracim kırmızı ışıklarda beklerken çök titreme yapıyor. Dun düz yolda giderken stop etti..
Ustaya gittim, diyorki bujilere vesayre bakmaya gerek yok, sen diyor kirmizi işıklarda beklerken vites N alacaksın dıyor ozmn titremez))
Ya araç üçaçak diyorum titremekten.
Sorun ne olabilir?

Daha onceden de, 1,5 ay once frene basarken ABS devreye giriyordu, ama aracim ona ragmen durmuyordu, stop pedalim calismiyordu, araci sadece el freni ile durdurabiliyordum. Gittim, fren balatasini ve diskleri degistirdim yetkili NISSAN SERVISTE. Degistirdikten sonra uzun yola gittim, ve ön kaportadan ses gelmeye basladı TAK TUK TAK TUK ve ABS deki problemlerim yine basladi. Ordayken servise gittim bana diskler yamuldu dediler! Nasil olur bu abi? Orjinal NISSAN Serviste taktirdim, neyse duzelttiler.. suan ABS problemim cikmiyor ama dedigim gibi aracim çok titreme yapıyor kırmızı ışıklarda beklerken ve istop ediyor..

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 20 Eyl 2018, 13:52

Fren probleminiz aracınız stop ettiği için olabilir mi? Stop etme sorunu benzinde de oluyor mu? LPG kullanıyor musunuz?
Micra 3 silindir olduğu için bir miktar titremesi normal ama bu sarsıntı halinde değil, inceden inceden hafif hafif hissedersiniz.
İlk olarak LPG devre dışı bırakılıp, buji ve bobinlere bakılmalı ve boğaz kelebeği temizlenmeli.

Kullanıcı avatarı
Lara
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Lara » 25 Eyl 2018, 14:24

Tesekkurler
Bujiler degismis. Yani usta 2 tane degistirdi sadece. 3 cu de motora yapismis dedi, cikartamadi
Kafa iyecem ya, bu aracin derdi bitmiyor.
Onu cikartsam dedi belki motor kapagana zarar gelir EEE????
Ne yapmam lazim simdi?

Kullanıcı avatarı
Qnissan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen Qnissan » 27 Eyl 2018, 12:52

İyi öğlenler arkadaşlar ^^

Kullanıcı avatarı
nissancaner
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Pathfinder
Meslek: Yok

Mesajgönderen nissancaner » 15 Eki 2018, 12:30

Ekonomi hakkında ne düşünüyorsunuz. Ülkemizin ekonomisi :=)

Kullanıcı avatarı
nissantayfun
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: Yok

Mesajgönderen nissantayfun » 18 Eki 2018, 17:22

Kimse yok sanırım bugün de forumda :D

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 18 Eki 2018, 19:20

nissantayfun yazdı:Kimse yok sanırım bugün de forumda :D

Pek takılan yok ne yazikki

“Nissan Sohbet - Laf Lafı Açıyor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

oto anahtarı