Yakıt Tasarruf Cihazları

Diğer kategorilere girmeyen Nissan ve/veya farklı tüm konular hakkında
Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Yakıt Tasarruf Cihazları

Mesajgönderen GhettoParty » 04 Eyl 2012, 17:00

arkadaşlar merhaba

bir arkadaşın tavsiyesi üzerine yakıt tasarruf cihazlarına merak sardım. yanlız internet üzerinden baktığımda yorumlar pek yok firmaların sitelerinde acaba aranızda kullanan yada yakınlarında tecrübe eden varmıdır

şimdiden teşekürler

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
etarhan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Re: Yakıt Tasarruf Cihazları

Mesajgönderen etarhan » 04 Eyl 2012, 22:43

Yorum olmamasının bence nedeni, tuzağa düşüp bu kadar gayri bilimsel bir cihazı alanların kimliklerini açık etmekten kaçınmasıdır.

Yaşı yeterli olanlar bilir, bir zamanlar suyun kirecini alan mıknatıslar türemişti. Dünyanın yetmiş yedi ülkesinde imal edilmiş mıknatıslar, Türkiye gibi geri bir ülkede birbiriyle çarpışıyordu. Apartman dairesi, villa, komple apartman modelleri havada uçuştu, kendini ilim adamı zanneden bütün doçentler ve proflar rapor üstüne rapor yazdılar. Muhtemelen trilyonlarca lira el değiştirdi, uyanık Türkleri bırakın, uyanık İngilizlerin, Almanların, Japonların, Belçikalıların... cebine girdi. Şimdi o mıknatısları hatırlayan, etrafta gören, ne işe yaradığını, nasıl işe yaradığını bilen var mı?

Ortalama olarak 1 yılda bir Ankara Ayaş dolaylarında bir motor ustası suyla çalışan motor icat eder. Bilim insanları ciltler dolusu kitaplar yazar bu muazzam icat hakkında. Gazeteler sütun sütun döşenir bu konuda. Sonra birdenbire PUF! ses kesilir. Ara ki bulasın o ustayı. Ertesi seneye kadar. Son yıllarda epeyce aksattılar, ama yakında halkın ilgisinin bir konudan uzaklaştırılması gerekebilir, bu hikaye yeniden çıkar ortalığa.

Yakıt tasarruf cihazları da bu kategoridedir. Hiç kimsenin ölçme olanağına sahip olmadığı hayali bir tasarruf için bilmem kaç lirayı peşin peşin harcamak ne kadar akıllıca olabilir ki?

Bence bu işlerden vazgeçin. Gaz pedalına daha sakin şekilde basın, arabanıza gösterişli ama masraflı aksesuarlar takmayın, lastiklerinizin çapıyla, genişliğiyle, jantlarınızın cinsiyle oynamayın, gerekmedikçe aracınızı değil, toplu taşımı kullanın... ve bunun gibi birkaç tavsiye daha. Eminim hepsini biliyorsunuzdur zaten. İşte gerçek tasarruf böyle sağlanır.

2,0 motor yerine 1,8 motoru, 1,8 motor yerine 1,6 motoru, 1,6 motor yerine 1,0 motoru tercih edin, eğer ille de tasarruf ihtiyacı duyuyorsanız. Hamama giren terler, terlemek istemeyen duş alır...

Palavra sıkmak kolay, marifet haddini bilmektedir...

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 05 Eyl 2012, 00:17

Çok saolasın abi fikirlerine saygı duyuyorum. yaşın itibari ile dediklerinin doğruluğuna inanıp sana katılıyorum .tekrardan saolasın yoksa durduk yere vericektin cihaza parayı. zaten daha yorumu okumadan senin ismini görünce kesin almam diye geçirdim içinde ..hamama girmeye devam

iyi akşamlar

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 05 Eyl 2012, 23:33

bu cihazlar gerçekten iş yapsa önce dünyada ün yapmış bmw mercedes vv gibi daha nice otomobil fabrikalaı uygular hatta ve hatta uçaklarda uygulanır adamlar sallıyor diyor ki uçaklarda uygulanıyor peki öyle niye otomobilde montajlı gelmiyor çok merak ediyordum bende :) sonra düşününce anlıyor insan dolandırıcı olduklarını. bence aldatmaktan başka hiç birşey değil. kamyonlarda 3 tane takılması gerekiyormuş :) buna çok güldüm. kafaya koymuştum bi ara ustaya gittim abi 1 ay ver kullanayım eğer gerçekten azaltıyorsa dedim çevremdeki insanlarada alacam dedim 99 tl idi :) adam olmaz dedi al öyle dene dedim ki bu işte bi iş var :) vazgeçtim iyi ki almamışım.

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
sarapsiz
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen sarapsiz » 11 Eki 2012, 10:12

bence %25 değil %5 bile yardımcı olsa alınabilinir.

2003 Tekna - Bal köpüğü

İstanbul Anadolu.

Kullanıcı avatarı
etarhan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen etarhan » 12 Eki 2012, 14:28

sarapsiz yazdı:bence %25 değil %5 bile yardımcı olsa alınabilinir.

Katılıyorum. Bu durumda yapılacak tek şey, bilimsel düşünmeyi ve davranmayı bilen, gerekli ölçüm yöntemleri hakkında bilgiye ve uygun ekipmana sahip bir (veya tercihan birden fazla) arkadaşın ortaya çıkıp gereğini yapmasıdır. Yine bilimsel düşünmenin gereği olarak, ölçme yönteminin nasıl olacağı, deneyden önce belirlenmelidir.

Palavra sıkmak kolay, marifet haddini bilmektedir...

Kullanıcı avatarı
ilker_yusuf
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen ilker_yusuf » 12 Eki 2012, 18:07

Bugün tekrar gelen zamdan sonra tasarruf için başka ne yapılabilir düşünmek lazım

ilker-yusuf
Opel Corsa 1.2 Essantia + Body Kıt
Ümraniye - İstanbul

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 12 Eki 2012, 18:09

insanlar hala benzin almaya devam ettiği bu işi toplu olarak protesto etmediği sürece bu böyle devam edicektir

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
ilker_yusuf
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen ilker_yusuf » 12 Eki 2012, 18:47

ghettoparty yazdı:insanlar hala benzin almaya devam ettiği bu işi toplu olarak protesto etmediği sürece bu böyle devam edicektir

Ben çok km yapmadığım için bütçemi sarsma noktasına gelmedim ama gerçekten toplu bir eylem yapılması gerekmekte. Ama buna ne kadar kişi sahip çıkar ne kadarı destekler bilemiyorum..Arabaların eylem yaparak 3 gün benzin almadığı bir Türkiye düşünüyorum...3 gecede nasıl indirim gelir. :)

ilker-yusuf
Opel Corsa 1.2 Essantia + Body Kıt
Ümraniye - İstanbul

Kullanıcı avatarı
xxlboy
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Note
Meslek: serbest

Mesajgönderen xxlboy » 12 Ara 2012, 00:46

ben kırmızı ışıkta mutlaka ( 15 saniye üzeri ) kontak kapatırım.

nissan note dci aracımda eksiğini hissettiğim 2 şey var , 1. Hız sabitleyici , birde start-stop özelliği ( mini cooper ve mitsubishi colt da bu özelliği kullandım, bayıldım. )
bence her türlü araca özellikle start stop özelliği şart. en az %10 ama %30 a kadar tassarruf sağlar diyorum. eğer aracınız dizel se 1750 devire vurunca vites değiştirin %5-10 dan bundan kazanırsınız. bence 60 la giderken genelde 4 viteste olurum.75-80 kesin 5 vites.. birde 100 km/h de giderken ise Nissan a küfür ederim neden bu araca 6 vites koymadı diye.

son olarak arabayı evde bırakıp işe bisikletle giderseniz oran %100 e kadar dayanır.

Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Elektronik Teknikeri

Mesajgönderen umitcan » 13 Ara 2012, 00:31

Arkadşaım dizel ford focusu için almıştı. Şimdi size yorum yapardım ama babası onu evdeki doğalgaz borusuna takmış belki işe yarar diye :D

“Nissan Sohbet - Laf Lafı Açıyor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 88 misafir

oto anahtarı