P11 den inip P12 ye binmek

Diğer kategorilere girmeyen Nissan ve/veya farklı tüm konular hakkında
Kullanıcı avatarı
fatihemresanverdi
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Öğrenci

P11 den inip P12 ye binmek

Mesajgönderen fatihemresanverdi » 14 Kas 2015, 14:37

Arkadaşlar merhaba. Bizim 98 model gx primeramiz var. Araç 250bini devirdi model eski kaldı artık aracı değiştirelim diyoruz. Daha doğrusu babam diyor ben arabayı satmayı hiç istemiyorum ama emir demiri kesiyor iste. Durum bu olunca primeraya da resmen aşık olunca aklımıza alınacak ilk araç olarak p12ler geldi. Modelli bi p12 sunroof vs üst özellikli bi araç bakıyoruz. Ne dersiniz bu alışverişte başımız ağrır mı gelen gideni aratır mı yoksa geç bile kalmış mıyız? Donanım olarak mukayese etmeyi hiç düşünmüyorum çünkü çok saçma olur bizim için en önemli özellikler güven ve konfor. 18 yaşında ki araçtan aldığımız konforu bize verir mi teknalar. Değerli yorumlariniza ihtiyacımız vardır şimdiden teşekkür ederim kazasız günler dilerim.

1998 Nissan Primera GX

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Re: P11 den inip P12 ye binmek

Mesajgönderen FelixCrail » 14 Kas 2015, 22:14

Geç bile kalmışsınız :) sunroofdan vazgeçip 2005 ve üstü makyajlılar daha iyi olmaz mı? Sunroof ufak bişey zaten. Komple tavan cam olsa eyvallah da ufak cam için çok da tercih sebebi değil benim için açıkçası

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
fatihemresanverdi
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen fatihemresanverdi » 16 Kas 2015, 00:57

Sevgili FelixCrail bu araçlar hakkında beni biraz bigilendirir misin? Yakıtları nasıldır, motor gücü nasıldır (aracın torksuz olduğunu duydum lakin bizim 98lerde aynı o yüzden alıştık ama düzlükte nasıldır), konforu yol tutuşu nasıldır(bizim 98le e39 bmwlerin cesaret edemediği virajlara gönül rahatlığıyla girebiliyorduk) bide dediğin gibi 2005 üstünde sunroof yok galiba. Model mi sunroof mu ikileminde bence de model. Bide eskilerin direksiyonu pekte hoş değil o çok caydırıcı oldu. Teknalara mı bakalım visiaları mı bide tekna pluslar var galiba. Biz 2005 üstü 1.6 motor en dolu modele bakmak istiyoruz. Baz model sıktı artık insan arabada biraz özellik istiyor :) Velhasıl bize kullanıcı olaraktan bir yol çizerseniz çok memnun olurum

1998 Nissan Primera GX

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 16 Kas 2015, 05:22

Sorduğun soruların hepsi daha önce forumda cevaplandığından tek tek cevaplayamayacağım, arama yaparsan tüm cevaplara ulaşacaksın

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

AhmetEFE
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Memur

Mesajgönderen AhmetEFE » 16 Kas 2015, 09:55

Bence geç bile kalmışsınız. Ben bundan önce 6-7 farklı marka araç kullandım ama konfor ve güven anlamında Passat'da hep aklım kalmıştı ama ilk kez P12 bunu aratmadı bana. 2005 model P12 aracım var ve çoook memnunum, yakıt sorunu olmasa 24 saat dolaşabilirim, kullanırken keyf alıyorum :)
Sunroof anlamında bana sorarsan kesinlikle yanlış düşünüyorsun, cam tavan olsa haklısın ama pencere gibi küçük bir cam zevk vermiyor. (Golf aracımda vardı ve bozulduğu zaman lanet edersin:) )

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 16 Kas 2015, 11:08

foruma akarsanız p12 sunroof arızasına rastlamazsınız. arıza yapan su kaçıran kalitesiz işçiliğe sahip değildir. P12 tekna sizin isteklerinizi tam olarak karşılayacaktır. sadece kalkışlarda biraz yavaş çok seri değil, kalktıktan sonra çok güzel. birde şehirlerarası uzun yollarda rampaları geriden kaptırarak çıkarsan sorunsuz. ama piyasadaki 1.6 araçların %80 i aynı. iyi seçim olur inşallah sizin için.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
fatihemresanverdi
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen fatihemresanverdi » 17 Kas 2015, 00:21

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, nasipse 2005 üstü bir tekna düşünüyoruz inşallah. Yalnız biraz araştırmadan ve bir kaç videodan sonra bile araba etkilemeyi başarıyor. Bunca yıllık donanım açlığımızı verilen paraya göre doyuracak bir araç olacağa benziyor :D Hepinize kazasız sürüşler dilerim.

1998 Nissan Primera GX

Kullanıcı avatarı
poweratti
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen poweratti » 11 Ara 2015, 10:52

araca aşık olmak bir sonraki geldikten 3 ay sonraya kadar ;)

eski daima ilgi ister
yenilemek lazım

tecrübe ile sabittir (yaklaşık 34 ncü aracım)

“Nissan Sohbet - Laf Lafı Açıyor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir

oto anahtarı