Start stop arızası

Diğer kategorilere girmeyen Nissan ve/veya farklı tüm konular hakkında
Kullanıcı avatarı
Qashgai
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Serbest

Start stop arızası

Mesajgönderen Qashgai » 09 Tem 2019, 19:31

Aracım 2015 Qashgai Dizel oto. Dün antalyadan yola çıktım. Kütahyada ışıklarda araç start-stop sistem hatası verdi. Auto sürekli yanıp sönüyor. Bu arızadan 1 saat sonra petrolden çıkarken araç çalışmadı marşa basıyorum almadı sonra bir kaç kere denedim aldı hemen gaza bastım çalıştı ve hiç durmadan eve geldim az önce kontrol etmeye gittim yine aynısını yaptı Auto arızasıda aynı. Tatile gitmeden önce 1 ay içinde iki kere akü bitti ama ben bişey açık bırakmadım usta bırakmışsındır dedi ama bırakmadım akünün durumuda iyi dediler anlam veremedim bilen varsa yardımcı olabilir mi

Kullanıcı avatarı
MCohen
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek: Tercuman

Re: Start stop arızası

Mesajgönderen MCohen » 15 Ağu 2019, 20:02

2016 model xtrail var. Bugün servisten geldim Start stop hatası verdiği için servis ısrarla aküyü değiştirmemi söyledi ve çok yüksek bir fiyat verdi ben de akünün değerini ölçtürmek istediğimi gerekirse değiştireceğimi söyledim bu aşamadan sonra aracı aldıktan sonra bulunduğum şehirdeki tanıdığınim bir elektrikçiye gelip aracı baktırdığım da amperin normal olduğunu ama Alternatör arızası olduğunu tespit ettik o sırada başka bir Nissan QQ geldi onda da aynı sorun olduğunu gördüm sizi aracınızda da büyük ihtimalle marş motorunun kömürleri bitmiştir.
Salı günü aracım marşını söktürüp baktıracam ona göre tekrar burada güncelleme yaparım

“Nissan Sohbet - Laf Lafı Açıyor” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir

oto anahtarı