Forum Kuralları

Nissan Club Türkiye tarafından yapılan duyuru ve bilgilendirmeler
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Mesajlar: 3143
Kayıt: 16 Şub 2012, 20:13
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama
Konum: İstanbul / Maltepe

Forum Kuralları

Mesajgönderen FelixCrail » 22 Oca 2014, 00:30

1.Forum katılımcıları yeni bir konu başlıgı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmelidir. Bunun için
Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

2. Foruma üye olan kişi üye olurken doldurulması zorunlu alanlar haricindeki yerleri doldurmak zorunda değildir,ancak illede dolduracağım diyorsa genel ahlaka aykırı bilgilerle doldurmayacaktır,eğer açıklandığı şekilde ahlaka aykırı bilgiler doldurmuşsa bu gibi durumlarda üye olan kişiye özel mesajla uyarı yapılacak ve kendisinden olumlu cevap alınamazsa siteden uzaklaştırılacaktır.

3.Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz.

4.Forum üyelerinden özel mesajla teknik destek istemeyiniz. Üyelerimiz teknik destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır.


5. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil ve kişiye özel gibi başlıklar uyarı
yapılmaksızın kapanabilir yada silinebilir)

6. Bir kullanıcıya ait birden fazla üyelik hesabı var ise tamamı silinecektir.

7.Forum'da siyasi ve dini içerikli propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret
benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.Yazmış olsa bile bu tamamen yazan kişinin sorumluluğu altındadır, konuyla alakası bulunmayan NissanClubTr forumu, yöneticileri ve diğer üyeler hiçbir şekilde suçlanamaz.Karşılaşılacak cezai yaptırımlar sadece sözü söyleyen kişiye aittir.


8.Yöneticiler her yazılan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden
sorumlu yöneticilere bildiriniz.

9.Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, kalınlık, ifade gibi efektler kullanamazsınız. Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız.

10.Forum'da yazılacak konular, ilgili bölümlere yazılmalıdır.

11.Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz. Mesajınıza ekleme yapmak için "düzenle" butonunu kullanmalısınız.

12.Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamazsınız.

13.Foruma içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz.

14.Sadece forum kurallarını hatırlatmaya yönelik mesaj yazamazsınız. Bu tür mesajlar konunun akışını bozmaktadır. Soruya cevap verecekseniz, mesajınızın sonuna kuralları hatırlatan bir not ekleyebilirsiniz.

15.Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.

16.Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.

17.İmzanızda kaba sözler, hakaret, ayrımcılık, cinsellik, ticaret, politika ve din içerikli mesajlar bulunamaz.

18.Ahlâka aykırı resim, fotoğraf, karikatür koymak ve yazı yazmak yasaktır.

19.Forum içinde profilde yada eklenti olarak din,politika,örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz . Ayrıca bu alanlar amacına uygun olarak kullanılmalıdır.Eğer bu kural çigneniyorsa, üyenin kullandığı resim silinip, elinden resim koyma hakkı alınacaktır.

20.Forum ve Forum Yöneticilerine de kural dışı mail veya mesaj bırakmak kesinlikle yasaktır.

21.Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz . Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez

22.Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

23.Forum kurallarına uymayan katılımcıların forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

24.Herhangi bir ürün satan üyenin, ürünle ilgili bilgileri açık bir şekilde yazarak istediği fiyatı belirtmesi gerekmektedir. Açık artırma şeklindeki hertürlü satış , herhangi bir firmanın yada çalışanının reklam veya satış amacı ile ilan açması ve ilanda belirtilen özellikler veya fiyat hakkında eleştiri amaçlı yorum yapmak yasaktır.Fiyat yazılmadan açılan ilanlar anında uyarı yapılmadan silinecektir.

25.Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular derhal kapatılır. Kapatılan konularla ilgili özel mesaj,mail ve telefon yoluyla forum üyelerinin rahatsız edilmemesini rica ederiz.

26.Başka Forumlara, üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) YASAKTIR.Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır.

27.Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, program payşımı yapmak veya bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır. İllegal olan tüm paylaşımlar yasaktır. Konuyla alakası bulunmayan NissanClubTR forumu, yöneticileri ve diğer üyeler hiçbir şekilde suçlanamaz.Karşılaşılacak cezai yaptırımlar sadece paylaşımı yapan kişiye aittir.

28.Forum yöneticilerinin gerekli görmesi halinde, forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler, uyarı verilmeksizin ve kurallara bağlı kalınmaksızın forumdan uzaklaştırılabilirler.

29.Forum kurallarında değişiklikler yada eklemeler olabilir. Üyelerin forum kurallarını aktif olarak takip etmesi zorunludur.

30.İlanlara olumlu veya olumsuz herhangi bir yorum yapmak, malın alım-satımını etkileyecek davranışlarda bulunmak yasaktır.

Hukuk kökenli olmadığımız için metinde eksiklikler bulunabilir, eksiklikler bulunması, ilgili kuralın geçersiz olduğu anlamına gelmez. NissanClubTR yönetimi olarak önceden haber vermeksizin kurallarda değişikliklere gitme hakkımız mahfuzdur.


FORUM KURALLARI YÖNETİM EKİBİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE HERKES İÇİN GEÇERLİDİR

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Mesajlar: 3143
Kayıt: 16 Şub 2012, 20:13
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama
Konum: İstanbul / Maltepe

Re: Forum Kuralları

Mesajgönderen FelixCrail » 03 May 2014, 10:21

Foruma yeni üye olanların zorunlu olduğu tanıtma mesajı yazılması istek üzerine kaldırılmıştır. Yeni üyeler kendini tanıtmadan da foruma mesaj atıp, konu açabilirler.

Kendilerini tanıtmadan yazmış oldukları mesajlar, açmış oldukları konular silinmeyecek, kendilerini tanıtmaları yönünde diğer üyeler tarafından uyarı da bulunulmayacaktır.

Bilgilerinize sunulur.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA


“Forum Kuralları, Duyurular ve İletişim Bilgiler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


 

 

oto anahtarı