Forum Alım-Satım Kuralları

Nissan Club Türkiye tarafından yapılan duyuru ve bilgilendirmeler
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 05 Şub 2014, 21:39

1- 20 mesajın altında olan üyelerimiz hiçbir suretle satılık ilanı/mesajını (sahibinden.com arabam.com linkli ilanlarını) forumda herhangi bir konu içerisinde yayınlayamaz ve ilan konusu açamazlar.

2- 20 mesaja ulaşan ve ilan vermek isteyenler üyeler İlanı, ilgili kategori altına açıklayıcı bir anlatım ile açabilirler.

3- İlan veriyorsanız, insanları yanıltıcı bilgi vermeyiniz.

4- İlanin içinde alternatif ilan vermeyiniz.

5- Sahibinden.com, arabam.com vs. başka bir siteye sadece link vererek ilan konusu açmayınız.
(İlan hakkında hiçbir detay yazmayıp, sadece sahibinden.com gibi alışveriş sitesine link veren ilanlar onaylanmaz)
Bu tip ilanlar derhal silinir.

6- Resim, fotoğraf, video gibi ek içerikler ekleyerek, ilanınızın değerini arttırınız.

7- İlanla ilgilenmiyorsanız gereksiz yorum yapmayınız, tartışmalara mahal vermeyiniz.

8- Aldatıcı ve uygun olmayan ilanları şikayet ediniz.

9- NissanClubTR yönetimi ilanların yayınlanacağını garanti etmez.

10- İlan içeriğindeki yazı ve resimlerde, başka firma veya forumların sticker,banner,logo reklamları olamaz.

11- Nissan markası dışında sahip olduğunuz her ürüne ait ilan verebilirsiniz fakat kendinize ait olmayan bir ürünün ilanını vermek yasaktır.

12- NissanClubTR yönetimi, olası anlaşmazlıklarda, hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Tüm sorumluluk ürünü alan ve satan kişi/kişilere aittir.

13- NissanClubTR'a özel bir kampanya tanıtımı yapılması gerekiyorsa yönetime bildirilmesi ve onay alındıktan sonra yayınlanması gerekir.

14- İlanlara, ilan sahibi ya da başka bir şahıs tarafından; "güncel", "günceldir" tarzında mesaj göndermek yasaktır.

15- İlan sahibi, sahte profil bilgileriyle ya da profil bilgilerini güncellemeden,
kimliğini gizleyerek asla ilan konusu açamaz. Tespiti halinde sorgusuz sualsiz ilan konusu silinir.

16- Her ilan yayınlanacak diye bir kaidemiz de yoktur, NissanClubTR'nin kuruluş amacı ilanlar yayınlansın diye değil, sosyal ve teknik bilgi paylaşımı yapılsın diyedir. İlanınız sizin için çok değerli olduğuna inanıyorsanız, sahibinden.com tarzında satış sitelerinde ilanınızı yayınlayınız.

17- Kullanıcının "ilk mesajı/konusu" birşeyler satmak için ilanlar bölümünde olmamalıdır. Uyarı yapılmadan konu/mesaj silinebilir.

18- Kullanıcının profil bilgilerinden şüphe duyulursa ilan yayına alınmaz. Ad soyad gibi bilgilerin doğru ve tam girilmesi gerekmektedir. Kendini gizlemeye çalışan birinin internet ortamında ürün satmaya ya da aramaya çalışması etik değildir. Uyarı yapılmadan konu/mesaj silinebilir.

19- İlan kurallarını okumayan bir kullanıcının, itiraz hakkı kesinlikle yoktur.

20- Alım-satım bölümünde yaralayıcı, patlayıcı, zehirleyici maddeler satmak yasaktır. Ayrıca cinsel ürünlerin satışı da yasaktır. Bu tür ilanlar silinebilir, tekrarı durumunda üyelere uzaklaştırma cezası verilebilir.

21- Alım-satım bölümünde yasalara aykırı bir ürünün satışı veya alımıyla ilgili konu açılamaz. Korsan sayılabilecek her türlü ürünlerle ilgili konular (Kopya medya satışı, torrent davetiyeleri, rapidshare hesap satışları, arşiv paylaşımı) silinecektir. Üyelerin konuları tekrar açmaları sonrasında uzaklaştırma cezası verilebilecektir.

22- Satış ilanlarında gereksiz yorum yapmak ürünü eleştiren karalayan mesajlar atmak yasaktır ve bu gibi mesajlar atıldığında yöneticiler tarafından mesajı atan kişi uyarılacak, devam etmesi halinde kullanıcı cezalandırılacaktır.

23- Alım-Satım kurallarında değişiklikler yada eklemeler olabilir. Üyelerin forum kurallarını aktif olarak takip etmesi zorunludur.

24- NissanClubTR bir ticari ilan sitesinden öte, sosyal bir paylaşım platformdur.

*Özelden mesaj atıp, ilanımı neden sildiniz diye sorulmadan önce, burada yazılan maddeleri yerine getirip getirilmediğinin gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

“Forum Kuralları, Duyurular ve İletişim Bilgiler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı