Üyelik şartı düzenlemesi ?

Nissan Club Türkiye tarafından yapılan duyuru ve bilgilendirmeler
Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Elektronik Teknikeri

Üyelik şartı düzenlemesi ?

Mesajgönderen umitcan » 15 Ara 2012, 00:06

Selam arkadaşlar.

Sayfada herhangi bir konuya giriş yaptığımda hemen kullanıcı adı ve şifre soruyor. Bence bu çok yanlış.
Zira sadece site üyleri değil herhangi bir konuyu google veya yandex üzerinden araştıran bir kişi sitedeki yazıyı göremeyecek ve üyelik şartı dolayısı ile hiç uğraşmadan siteden ayrılacaktır....

Bunun yerine yazıların üyleik gerektirmeksizin okunabilir olmasında fayda görüyorum. Sizce...

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: Üyelik şartı düzenlemesi ?

Mesajgönderen FelixCrail » 15 Ara 2012, 08:03

bu foruma üye olmak çok zor bir işlem değil.en fazla 3dknızı alır. her forumda bu durum var genelde.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen umitcan » 16 Ara 2012, 03:57

Ben üç kikada üç farklı sitede bulurum bir bilgiyi. Bu siteye bir yeni kullanıcı bile ekleyecekse bence faydalı olur.
Hem forum sitesinin amacı bilgiyi çoğaltmak değil mi ?
Kişi zaten benzer bir sıkıntıdan müzdarip veya bu faydalı hizmete(kişisel amaç gütmeyen) dahil olmak isterse o üç dakikayı harcar.
Ayrıca istediğiniz kadar forum sitesi dolaşın ki buna otyomobil forum siteleride dahil böyle bir durum pek hatta baya baya yok.

Ben kusuru açık etme yerine tavsiye öneri biçminde sundum. Ama düzeltirsiniz ama düzeltmezsiniz bu sizin elinizde. Teşekkür ile başlayan, ahkam kesmeyen bir cevabın gelmesini beklerdim.

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 16 Ara 2012, 09:27

İlginiz için teşekkürler. Öneriniz için de teşekkürler ancak bu durumu kusur olarak düşünmeyin, bilerek yapıldı. Ayrıca kayıt sırasında sadece k.adı, şifre ve eposta soruyoruz. Ardından herhangi bir admin onayı gerekmeden doğrudan siteye giriş yapabiliyorsunuz.

Arama motorlarından gelen birisi "üyelik şartı dolayısı ile hiç uğraşmayarak siteden ayrılacaktır." dediniz. Evet haklısınız ancak bahsettiğiniz gibi 1 dakikadan daha kısa süren bir işlem için siteden ayrılacaksa zaten hiç kayıt olmasın. O arkadaşın bizimle paylaşacağı hiçbirşey olmayacaktır.

Bakın sizin 26 mesajınız var ve forumda aktifsiniz. Siz paylaşmak için gelmişsiniz ve kayıt olmuşsunuz. Amacı paylaşmak olan arkadaşlar da kayıt olsunlar.

Son olarak sadece bilgiyi paylaşmak değilmi amaç dediniz. Evet amaç karşılıksız da olsa bilgiyi paylaşmak ancak bilgiyi biriktirmekde önemli. Bu forum henüz 1 yaşında fakat sağlıklı bir şekilde çalışmaya 6-7 ay önce başladı. Bu özelliği aktif etmeden önce okuyup giden bir kitle vardı. Bu özellikten sonra kayıt olmaya, kayıt olmuşken birşeyler sormaya yazmaya ve paylaşmaya başladılar.

İçerik belirli bir seviyeye geldikten sonra elbette sürekli bu şekilde kalmayacak. Bu arada verilen cevabı ahkam kesiliyor gibi algılamışsınız ancak bende bu kadar detaya girmek yerine kayıt olmak kolay o yüzden böyle şeklinde bir cevap verirdim. Önerinizin bizde farkındayız bunu ileride çözmeyi düşünüyoruz. Ama durum şimdilik bunlardan ibaret.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen umitcan » 16 Ara 2012, 20:16

NISTEC yazdı:İlginiz için teşekkürler. Öneriniz için de teşekkürler ancak bu durumu kusur olarak düşünmeyin, bilerek yapıldı. Ayrıca kayıt sırasında sadece k.adı, şifre ve eposta soruyoruz. Ardından herhangi bir admin onayı gerekmeden doğrudan siteye giriş yapabiliyorsunuz.

Arama motorlarından gelen birisi "üyelik şartı dolayısı ile hiç uğraşmayarak siteden ayrılacaktır." dediniz. Evet haklısınız ancak bahsettiğiniz gibi 1 dakikadan daha kısa süren bir işlem için siteden ayrılacaksa zaten hiç kayıt olmasın. O arkadaşın bizimle paylaşacağı hiçbirşey olmayacaktır.

Bakın sizin 26 mesajınız var ve forumda aktifsiniz. Siz paylaşmak için gelmişsiniz ve kayıt olmuşsunuz. Amacı paylaşmak olan arkadaşlar da kayıt olsunlar.

Son olarak sadece bilgiyi paylaşmak değilmi amaç dediniz. Evet amaç karşılıksız da olsa bilgiyi paylaşmak ancak bilgiyi biriktirmekde önemli. Bu forum henüz 1 yaşında fakat sağlıklı bir şekilde çalışmaya 6-7 ay önce başladı. Bu özelliği aktif etmeden önce okuyup giden bir kitle vardı. Bu özellikten sonra kayıt olmaya, kayıt olmuşken birşeyler sormaya yazmaya ve paylaşmaya başladılar.

İçerik belirli bir seviyeye geldikten sonra elbette sürekli bu şekilde kalmayacak. Bu arada verilen cevabı ahkam kesiliyor gibi algılamışsınız ancak bende bu kadar detaya girmek yerine kayıt olmak kolay o yüzden böyle şeklinde bir cevap verirdim. Önerinizin bizde farkındayız bunu ileride çözmeyi düşünüyoruz. Ama durum şimdilik bunlardan ibaret.

Cevabınıza ve açıklamanıza teşekkür ederim.

Bir kısa öykü ile konuyu noktalayalım istedim.

Askeri bir kışlanın önünde bir çuval ceviz var.
Gelen askerlere sırasıyla aşağıdaki sorular soruluyor. Ve askerlerin aldıkları ceviz miktarları :

Ceviz almazmıydınız ? : 0 Ceviz alınıyor.
Biraz ceviz almazmısınız ? : 10 askerden 3 ü birer ceviz ile yetiniyor.
Ceviz alır mısınız ? : 10 askerden 7 si 3 ila 5 adet ile değişen ceviz alıyorlar.
Biraz ceviz alır mısınız? : askerden 9 u , en az 5 ceviz alarak geçiyor.
Kaç ceviz alırsınız? 10 askerden 10 u en az 3 ceviz olacak şekilde ceviz alşıyor.

Seçilen kelimeler ve kelimelerin sıralaması sizi yeri gelir idama yeri gelir tahta götürür.
İlginize anlayışınıza ve emeğinize teşekkür ederim.
Saygılar

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 17 Ara 2012, 11:27

Üyelik şart zaten dofrumla ilgili bilgi arayan insanlar 25 ve üstü olduğunda 2-3 dakkalık bir işlemi yapıcaktırlarki zaten bundan kaçan insan varsa hiç üye olmasın ondan bize zaten hayır gelmez. Ben e ticaret ile uğraşıyorum senin dediğini alişveriş sitelerinden yapmak yararlı olmakta hocam

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen umitcan » 17 Ara 2012, 22:53

ghettoparty yazdı:Üyelik şart zaten dofrumla ilgili bilgi arayan insanlar 25 ve üstü olduğunda 2-3 dakkalık bir işlemi yapıcaktırlarki zaten bundan kaçan insan varsa hiç üye olmasın ondan bize zaten hayır gelmez. Ben e ticaret ile uğraşıyorum senin dediğini alişveriş sitelerinden yapmak yararlı olmakta hocam

Diğer forum siteleri yanlış yolda desenize :)
Bende yanlış yolda olduğumu öğrendim aracılığınız ile :D

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: yay segman sanayii

Mesajgönderen delipoyraz75 » 19 Eyl 2014, 13:13

konuyu hortlatmış olucam ama sitenin bu uygulaması bence mantıklı zira kişi yada kişiler kendi yada başkalarının sorunlarını nette ararken kullanıyorlarda neden oluşan arıza yada sıkıntılarını paylaşmıyorlar konu aslında burda şimdi sizin aracınızda bir sıkıntı var okuyorsunuz sonra çözmeye çalışyorsunu ama siteye üye değilsiniz sadece okumayla yetinirsiniz kimse yardımcı olmak istemez çünkü foruma kayıtlı ve tanınan olmamışsınız misafir vahabında ilgi görürsünüz buda bilgi almanızı kısıtlar ama siz foruma üye olursanız ve bilgi paylaşırken bir yandanda siz yada başka birisinin sorununu yazarsanız belki aynı sorun yada sorunlardan muzdarip kişiler bundan yaralanır siz bilgi almakla kalmayıp çoğu kişiye bilgi aktarmış olursunuz amaç bu aslında bir forum ailesi oluşturmak,bende yeniyim ama öğrenmek için kayıt olmak için 3 dakika harcadım ama bu zamana kadar 300000 dakika bilgi okudum şimdi gururla benim forumum var tanıdığım çok süper ustalar var diyebiliyorum ama misafir olsaydım bunların hiç biri olmayacaktı.
mevlananın bir sözü vardır.

Sen bir şeyler verdikçe dost görünen çok olur. Birde sen iste gör, hepsi birden yok olur.

saygılarımla...

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 22 Eyl 2014, 23:09

Hocam okudum tüm yazdıklarınız çok doğru tespitler içeriyor. Yanlız en son Mevlana'nın sözü çok hoşuma gitti, yarın dükkana asıcam kocaman.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 24 Eyl 2014, 22:44

umitcan yazdı:Selam arkadaşlar.

Sayfada herhangi bir konuya giriş yaptığımda hemen kullanıcı adı ve şifre soruyor. Bence bu çok yanlış.
Zira sadece site üyleri değil herhangi bir konuyu google veya yandex üzerinden araştıran bir kişi sitedeki yazıyı göremeyecek ve üyelik şartı dolayısı ile hiç uğraşmadan siteden ayrılacaktır....

Bunun yerine yazıların üyleik gerektirmeksizin okunabilir olmasında fayda görüyorum. Sizce...

benim belki 200 belki 300 bilmiyorum tüm yerli yabancı forumlarda üyeliğim var, tüm hepsine de sizin dediğiniz sebepten üye oldum hepsinde tek kullanıcı adı ve tek kullanıcı şifresi kullandım. faydası ne oldu her foruma girdiğimde direkt olarak bilgileri girerek giriş yapıyorum. sonuç olarak öyle bir forum sitesi pek az, onlarda günlük ziyaretçisi 10 u geçmez, böylesi daha iyi

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 02 Ara 2014, 02:01

NISTEC yazdı:Hocam okudum tüm yazdıklarınız çok doğru tespitler içeriyor. Yanlız en son Mevlana'nın sözü çok hoşuma gitti, yarın dükkana asıcam kocaman.

geç gördüm kusura bakma asıl ben teşekkür ederim böyle uzun bir yazıyı okuduğun için

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen delipoyraz75 » 02 Ara 2014, 02:03

spoilerci_modifiye yazdı:
umitcan yazdı:Selam arkadaşlar.

benim belki 200 belki 300 bilmiyorum tüm yerli yabancı forumlarda üyeliğim var, tüm hepsine de sizin dediğiniz sebepten üye oldum hepsinde tek kullanıcı adı ve tek kullanıcı şifresi kullandım. faydası ne oldu her foruma girdiğimde direkt olarak bilgileri girerek giriş yapıyorum. sonuç olarak öyle bir forum sitesi pek az, onlarda günlük ziyaretçisi 10 u geçmez, böylesi daha iyi

çok doğru bende katılıyorum.

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe

“Forum Kuralları, Duyurular ve İletişim Bilgiler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı