P12 Handsfree Özelliği eklenmesi

Kendi Yaptığınız Çalışmalar
Kullanıcı avatarı
İlker
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Re: P12 Handfree Özelliği eklenmesi

Mesajgönderen İlker » 12 Tem 2012, 17:27

En son Türkiye de 2008 Mart da satılmış bir aracın aksesuarını bulmak hele hele satıldığı dönemde bile hiç talep edilmemiş olan bir parçayı 4 sene sonra yok diye eleştirmek herkese kolay gelebilir.
Bu bahsedilen orjinal üründen ziyade piyasada Parrot yada Bury adında kendini kanıtlamış, (Parrot Nissan ın tavsiye ettiği üründür) Bluetooth kitleri mevcut. Üstelik araca bağlanabilen yada araçtan bağımsız, tek düğmeli veya Lcd Ekranlı Tel. rehberini görebildiğiniz bir sürü uygun fiyata modeller mevcut.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

P12 Handfree Özelliği eklenmesi

Mesajgönderen FelixCrail » 12 Tem 2012, 17:55

Peki parrotun hangi modelini alirsak telefon rehberine arac lcd ekranindan ulasip o rehberden arama yapabiliriz?

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: IT Manager
İletişim:

Mesajgönderen aresavas » 12 Tem 2012, 18:09

Bildiğim kadarıyla ve gördüğüm parrot kitlerin hiçbirinde araç ile entegrasyon bulunmuyor farklı bir modeli varsa Türkiye'de satılmayan onu bilemem ama araştırmak lazım. Ayrı olarak çalışıyor ve bence sesle kumanda inanılmaz başarılı, türkçe karakter ve vurgulamaları anlaması ve tamamı ile türkçe seslendirme.. Araç LCD ekranı ile entegrasyonuna gerek bırakmaycak kadar başarılı bence:)

Your dream is my reality...

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 12 Tem 2012, 19:01

İlker yazdı:En son Türkiye de 2008 Mart da satılmış bir aracın aksesuarını bulmak hele hele satıldığı dönemde bile hiç talep edilmemiş olan bir parçayı 4 sene sonra yok diye eleştirmek herkese kolay gelebilir.
Bu bahsedilen orjinal üründen ziyade piyasada Parrot yada Bury adında kendini kanıtlamış, (Parrot Nissan ın tavsiye ettiği üründür) Bluetooth kitleri mevcut. Üstelik araca bağlanabilen yada araçtan bağımsız, tek düğmeli veya Lcd Ekranlı Tel. rehberini görebildiğiniz bir sürü uygun fiyata modeller mevcut.

ben markayı kötülemiyorum.bu mesaj sanki o anlamda yazılmış gibime geldi. ama siparişle de olsa ana merkezden bu parçalar temin edilebilmeli diye düşünüyorum. bu tamamen markanın hizmet politikası ile alakalı bir durum.

yaklaşık 1 ay kadar önce yakın bir arkadaşım 2003 model new beetle aldı 2.el. benden bu aracın vazosunu istedi (bildiğimiz içine çiçek konan vazo. ön konsola koyup, içine çiçek koyduğunuz saçma bir aksesuar.ben bile böyle bişey olduğunu ilk defa ondan duydum, nette resmini bile bulamadım hatta) sistemden bakınca cidden böyle bir parça var ama türkiyeye giriş yapmamış. vw ana merkezi almanyadan sipariş edersek bu aksesuar 15-20 güne kadar istanbula ulaşıyor. nissan da aynı durumun olması iyi olurdu anlamında söyledim ben

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
himrag
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: P12 Handsfree Özelliği eklenmesi

Mesajgönderen himrag » 12 Tem 2012, 23:44

İlginiz için teşekkür ederim. Saygılar.

Kullanıcı avatarı
İlker
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen İlker » 28 Tem 2012, 16:25

Her markanın kendine özel bir işleyiş sistemi var tabii. Bahsi geçen araç avrupanın göbeğinde üretiliyor. Parça ve aksesuarlarının bir kenarlarda bulunabiliyor olması normal. Demek istediğim, Nissan yada Japon menşeli araçlar her ne kadar bir çoğu ayrupada toplanıyor, üretiliyor olsalarda araçların fikir olarak ilk çıktığı nokta uzak doğu. Dolayısı ile her parçasının da Avrupada üretildiği manasıa gelmemeli.Dünyanın bir çok yerinde parça üretiliyor. Bir çok aksesuar da uzak doğu olabiliyor. Model üretimden kalktığında da otomatikman aksesuar üretimi de yeni modellere dönüyor. Zinciri anlatmaya çalışayım, siz yetkili servise gidip istediğiniz (türkiyeye hiç gelmemiş) bir aksesuarı istiyorsunuz. Bayi, İstanbul merkeze (NOAS) böyle bir talep olduğunu bildiriyor. Merkez Yurtdışında bağlı olduğu ana Distribütöre (Amsterdam) iletiyor. Yurtdışı teyit ederse (parçanın hala aktif satışta olduğunu) İstanbul Merkez Fiyatlandırma yaparak bayiye dönüyor, bayi de Size. Sipaiş işlemi siz onay verirseniz başlatılıyor. Bir çok elektronik aksesuarın da normalinden pahalıya geldiğini söylemeliyim.

Kullanıcı avatarı
azadi42
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Asci

Mesajgönderen azadi42 » 25 Oca 2013, 01:46

Slm benimde nissan primera 2005 dci model arabam var ben de boyle bir sistem yapmak istiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim parcalarin adi ve no. Yazarsaniz daha rahat bulabilirim Tsk.

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 19 May 2015, 23:21

Ömer açtığın konu aşağıdaki linkten çok tıklama alıyor.
http://www.nissanclub.cz/forum-tema/nez ... tor-257843

Nissan Club Türkiye

“Do it YourSelf (D.I.Y)” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı