Bugün Araban İçin Ne Yaptın?

Kendi Yaptığınız Çalışmalar
Kullanıcı avatarı
akt02
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Pathfinder
Meslek: Öğrenci

Re: Bugün Araban İçin Ne Yaptın?

Mesajgönderen akt02 » 29 Ağu 2015, 19:28

Yıkandı temizlendi ve hızlı cila uygulandı

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 16 Oca 2016, 22:57

değişmesi gerektiği halde uzun zamandır bekleyen Z rotları değiştirdim. içini süpürdüm sildim. camları içinden camsil ile sildim.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: İlaç Mümessili

Mesajgönderen 1.burak » 18 Oca 2016, 12:39

Sağ Alt tabla, sağ rotil ve sol üst salıncak, benzin geri dönüş valfi değişti.. Boğaz söküldü, komple sensörlerle beraber temizlendi.. Sıcak/soğuk rölanti ayarlandı.. Distribütör keçesi yenilendi, tevzi makarası zımparalandı.. Sonuç, on numara.. :)

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 18 Oca 2016, 17:54

Haaa bn birde LPG kitine 10 bin bakımı ve ayar yaptırdım.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 04 Nis 2016, 01:09

Metrelik döşemelik yolluktan arabama paspas yaptım. 2,4 metre aldım önce 60 cm 4 e böldüm sonra yerine göre kesip kenarlarına aldığım yere overlok yaptırdım. montlara yapılan çıt çıtlardan alıp hem alt döşemeye hemde paspaslara yaptım. 10 numara oldu. hemde gövde rengi iç renklere uydu. şimdide arbaya binmeye kıyamıyorum. ayağıma galoş giyip mi binsem :)

Kullanıcı avatarı
ERSE67
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: English Teacher

Mesajgönderen ERSE67 » 04 Nis 2016, 13:29

çıt çıtı alt döşemeye nasıl bastırdın, hadi halıyı anladım da ?

"A friend in need is a friend indeed"

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 04 Nis 2016, 22:36

Çıtçıtları satıcıdan aldım halıya ve döşemeye kendim yaptım alt döşemenin kenarlardaki plastiklerini söktüm. Çıt çıt gelecek yerleri Deldim yerlerine yerleştirdikten sonra içlerindeki Perçin yerlerini şarjlı matkap Yıldız ucuyla ezerek yerine sabitledim karşılığına gelen üst paspasları da aynı şekilde sabitledim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 07 Nis 2016, 11:50

Oldukça iyi olmuş, elinize sağlık. Yalnız ıslandığında sorun olmayacak mı? Bir de başka bir desen olsaydı belki daha iyi olurdu ama zevkler ve renkler tartışılmaz derler, içinize sindiyse sorun yok.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 07 Nis 2016, 22:27

teşekkür ederim,

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 09 May 2016, 23:36

cumartesi gün ön düzenden gelen seslerden dolayı arabanın ön tekerini söktük. ses yapan boşluk yapmış olan ön üst taşıyıcı ile tekerleği bağlayan parçaların arasındaki rulmanların dağılmış olduğu kanısına vardık. ön düzenini babamla söktük. içinden bir büyük bir küçük rulman çıktı. aslında büyük olan çıkmadı parçalanmışdı kendisi döküldü. neyse babamla sanayide bir rulmancıya gittik. rulmanları aldık yerine takamadık çünkü kalınlığı 3mm büyüktü (iç dış çapları tam oldu) resim ve videolarını sizler için çekmiştim ama silinmiş nasıl oldu anlamadım. akşehirde bulunamadığı için babama ne yapacaz dedim o da kalk konyaya gidiyoruz dedi. 30 sene yetkili servislik yapmış adam parça gelecek bekler mi. konyaya rulman almaya gittik rulmancılarda bulunan bir parça değilmiş, Nissan parçacılarında bulunuyormuş, orijinal japon çiftini 80 tl ye aldık. tayvan yapımı olanların çifti 50 tl. konyaya gidip gelme ile birlikte (gidiş dönüş 4 saat) 5,5 saatte işimiz bitti. ön düzen mi şimdi saat gibi. 80+15 rulman, 37,5 tl lpg toplam 132,5 tl ile halloldu.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 09 May 2016, 23:42

Ally_07 yazdı:Oldukça iyi olmuş, elinize sağlık. Yalnız ıslandığında sorun olmayacak mı? Bir de başka bir desen olsaydı belki daha iyi olurdu ama zevkler ve renkler tartışılmaz derler, içinize sindiyse sorun yok.

hocam başka desen seçeneğim yoktu. bende pek beğenmedim desenlerini ama olan bu. ıslanma ve kış koşullarına göre çaresini de düşündüm. halılar ilk kullanımda çok tüy çıkarır bilirsiniz onun için ilk yıkamaya kadar bu şekilde kullanacağım. yıkadıktan sonrası için orta kalınlıkta şeffaf masa örtüleri var onlardan aldım 1,00X1,80m onu üzerine kaplatıp kenarlarından diktireceğim. eskiyince tekrar :) naylonun arkasına NISSAN amblemini basacak yer yok olsa idi onu bastırıp öyle diktirecektim.

Şu an için optimum şekilde tüm çözümleri düşünmüşsünüz zaten tebrik ederim :DD Amblemi o bahsettiğiniz kaplama kumaşına baskı yaptırabilirsiniz belki, ona da bakın olmazsa.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 10 May 2016, 12:05

spoilerci yazdı:cumartesi gün ön düzenden gelen seslerden dolayı arabanın ön tekerini söktük. ses yapan boşluk yapmış olan ön üst taşıyıcı ile tekerleği bağlayan parçaların arasındaki rulmanların dağılmış olduğu kanısına vardık. ön düzenini babamla söktük. içinden bir büyük bir küçük rulman çıktı. aslında büyük olan çıkmadı parçalanmışdı kendisi döküldü. neyse babamla sanayide bir rulmancıya gittik. rulmanları aldık yerine takamadık çünkü kalınlığı 3mm büyüktü (iç dış çapları tam oldu) resim ve videolarını sizler için çekmiştim ama silinmiş nasıl oldu anlamadım. akşehirde bulunamadığı için babama ne yapacaz dedim o da kalk konyaya gidiyoruz dedi. 30 sene yetkili servislik yapmış adam parça gelecek bekler mi. konyaya rulman almaya gittik rulmancılarda bulunan bir parça değilmiş, Nissan parçacılarında bulunuyormuş, orijinal japon çiftini 80 tl ye aldık. tayvan yapımı olanların çifti 50 tl. konyaya gidip gelme ile birlikte (gidiş dönüş 4 saat) 5,5 saatte işimiz bitti. ön düzen mi şimdi saat gibi. 80+15 rulman, 37,5 tl lpg toplam 132,5 tl ile halloldu.

Gayet uygun çözümlemişsiniz ama elinizden bu tip işlerin gelmesi de önemli bir avantaj tabi, maşallah. Bilgilendirme için de teşekkürler.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

“Do it YourSelf (D.I.Y)” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı