Qashqai kamera montajı

Kendi Yaptığınız Çalışmalar
Kullanıcı avatarı
yakman
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: mühendis

Qashqai kamera montajı

Mesajgönderen yakman » 17 Eki 2015, 17:38

merhaba,
bugün aracıma krom kapı eşiklerini taktıktan sonra kamera montajı yaptım. kamerayı görüş alanını daraltmamak için ekransız olanlardan seçtim. kamerayı dikiz aynanın sol yanına çift taraflı bant ile yapıştırdım. ortalıklarda kablo görmekten çok hoşlanmıyorum. bu nedenle güç kablosunu tavandan geçirdim. kapı çerçevesinde yer alan fitili söküp kabloyu boşluktan aşağı torpidoya kadar indirdim. sonra fitili yerine taktım. torpidonun altından geçtim. vitesin yanındaki çakmağı kullanmayı düşünüyordum. ama burada sürekli enerji olduğunu gördüm. bu nedenle burayı kullanmaktan vazgeçtim. kol dayamasının içinde bulunan çakmağı kontrol ettim. buradaki enerji kontak anahtarı ile geliyordu. bu nedenle burayı tercih ettim. kabloyu kenardan geçirmeye denedim. ama çok çirkin oldu. bende kol dayamanın içindeki boşlukta köşeye bir delik açtım ve kabloyu buradan geçirdim. temiz bir uygulama oldu gibi :XD . ama sizler ne düşünürsünüz bilemedim?
sağlıcakla kalın.

Kullanıcı avatarı
yakman
Silver Üye
Silver Üye

Re: Qashqai kamera montajı

Mesajgönderen yakman » 17 Eki 2015, 17:39

montajın devamı

Kullanıcı avatarı
yakman
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen yakman » 17 Eki 2015, 17:40

son elektrik bağlantısı :XD

Kullanıcı avatarı
erdemegt
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen erdemegt » 15 Kas 2015, 15:51

Hocam elinize sağlık, bence torpidonun yan kapağı açılıyor kabloyu oradan da sokup yürütebilirdiniz, fitille oynamaya gerek kalmazdı bence,
şimdi şöyle yapalım, ben size gaz vermiş olayım ve siz bir de arka kamera montajı yapın :)
Ben multimedya düşünüyorum, tak çalıştır ise montajı kendim yapmayı düşünüyorum, yalnız teknik desteğe ihtiyacım var,
öncelikle kendi içindeki arka kamerayı plakalığa takılacak diye ve aydınlatma tn farkı parlaklık farkı yapacak diye düşünmüyorum, yolcu veya şoför ayak kısmından kapı yanındaki plastik altından ve arka koltuk yanından yürüterek, arka bagaj üst plastiği içinden yürütüp uygunsa dışarı (dışarı çıkış nokasını bilmiyorum) değilse arka cama sabitlemek istiyorum. Arka kamera biraz görgü gerekiyor, kablo nereden geçer bilgim yok, örnek resimler bulsam her araç birbirine benziyordur yolu bulurum. Size gaz verme noktam ise zaten qashqai aynası toros aynası gibi :) aliekspres veya ebayde ayna satılıyor ve geri görüş sağlıyor, toros aynasına yeni bir toros aynası aparatı taksanız çok sorun olmaz heralde.
Ondan önce ön kamera montajı lazım, sürekli kayıt yapacak, radyo arkasından motor kısmına geçiş noktasını bilmiyorum, kabloları motora geçirme noktası ve motor bölümünün neresinden yürütüp ön nissan amblemine ulaşmalıyım.

Kullanıcı avatarı
yakman
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen yakman » 06 Ara 2015, 20:35

selamlar,
bende arka kamera mevcut. bu nedenle gaza gelemeyeceğim :)
selamlar.

Kullanıcı avatarı
erdemegt
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen erdemegt » 08 Ara 2015, 22:29

yakman yazdı:selamlar,
bende arka kamera mevcut. bu nedenle gaza gelemeyeceğim :)
selamlar.

Tüh yanlış yere oynadık :D

“Do it YourSelf (D.I.Y)” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı