Almera 2005 1.5 tekna LPG

Üyelerimizin otomobilleri, fotoğraf ve teknik özellikleri.
Kullanıcı avatarı
muhak
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Öğretmen

Almera 2005 1.5 tekna LPG

Mesajgönderen muhak » 29 Oca 2014, 00:23

1 yıldan fazladır memnuniyetle kullandığımız, alırken de korkarak aldığımız Almeramız. İlk başta servis ve parça sıkıntısı olur mu diye korktuk ama henüz büyük bir sıkıntı yaşamadık. Allah bize ve kimseye yaşatmasın. Son resimlerini de sonra eklerim.Şehir içi dışı karışık km de 35 kr. yakıyor galiba son zamlardan sonra biraz daha artmış olabilir gaz 2.82 tl iken ölçmüştüm. Şimdi aynı gaz aldığım yerde 3.10 tl. 1 ayı geçti 150 km daha gider galiba. Binmeye korkuyoruz :-) malum çok pahalı. 4 kış lastiği ve kış soğuğuna göre normal galiba. Çekişinden ilk aldığım zamanlarda memnundeğildim ama artık alışmaya başladım. ilk zamanlarda 150-160 mümkün değildi.Artık 180i bile gördüm. 3.viteste 120 yi gördüm ancak 5 vites var nasıl oluyor da 200-220 diyemiyor anlayamadım. Tabii Bu hızı kesinlikle deneme amaçlı yapıyorum Araç gidecekmi bakalım diye fazla sürmüyo sadece ibreyi orda görmem yeterli. Hız meraklısı değildirim. Hızkuralına dikkat etmeye çalışırım. Ancak kışın artan bir hastalığımız var. araba ilk çalışmada çok zorlanıyor, gaza basmadan çalışmıyor. Marşa ha bas de bas hır hır hır hıııırrrr can sıkıyo. İlk çalışmadan sonra hemen çalışıyor. 3-4 gün hiç çalışmazsa sanki az önce istop etmişim gibi bir çabucak çalışıyor. Gavur yapıyo diycem: Sorunu bile farklı :-) Ankara da bi servise götüreceğiz inş. şu ara tatilde. Tatili değerlendirmek lazım. Hayırlı, keyifli ve kazasız sürüşler Arkadaşlar.

Allah kazasız belasız hayırlı keyifli sürüşler nasip etsin

Kullanıcı avatarı
sinoplu
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: memur

Re: Almera 2005 1.5 tekna LPG

Mesajgönderen sinoplu » 29 Oca 2014, 10:25

Bujiler eskimiş olabilir

Sinop deniz üzerinde yüzen şehir

57 SİNOP 42
Nissan Primera 1.6 slx 1998 Model

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Juke
Meslek: Pazarlama Danışmanlı
İletişim:

Mesajgönderen oztrk » 29 Oca 2014, 12:08

muhak yazdı:1 yıldan fazladır memnuniyetle kullandığımız, alırken de korkarak aldığımız Almeramız. İlk başta servis ve parça sıkıntısı olur mu diye korktuk ama henüz büyük bir sıkıntı yaşamadık. Allah bize ve kimseye yaşatmasın. Son resimlerini de sonra eklerim.Şehir içi dışı karışık km de 35 kr. yakıyor galiba son zamlardan sonra biraz daha artmış olabilir gaz 2.82 tl iken ölçmüştüm. Şimdi aynı gaz aldığım yerde 3.10 tl. 1 ayı geçti 150 km daha gider galiba. Binmeye korkuyoruz :-) malum çok pahalı. 4 kış lastiği ve kış soğuğuna göre normal galiba. Çekişinden ilk aldığım zamanlarda memnundeğildim ama artık alışmaya başladım. ilk zamanlarda 150-160 mümkün değildi.Artık 180i bile gördüm. 3.viteste 120 yi gördüm ancak 5 vites var nasıl oluyor da 200-220 diyemiyor anlayamadım. Tabii Bu hızı kesinlikle deneme amaçlı yapıyorum Araç gidecekmi bakalım diye fazla sürmüyo sadece ibreyi orda görmem yeterli. Hız meraklısı değildirim. Hızkuralına dikkat etmeye çalışırım. Ancak kışın artan bir hastalığımız var. araba ilk çalışmada çok zorlanıyor, gaza basmadan çalışmıyor. Marşa ha bas de bas hır hır hır hıııırrrr can sıkıyo. İlk çalışmadan sonra hemen çalışıyor. 3-4 gün hiç çalışmazsa sanki az önce istop etmişim gibi bir çabucak çalışıyor. Gavur yapıyo diycem: Sorunu bile farklı :-) Ankara da bi servise götüreceğiz inş. şu ara tatilde. Tatili değerlendirmek lazım. Hayırlı, keyifli ve kazasız sürüşler Arkadaşlar.

Aramıza hoşgeldiniz, forum kuralları gereği ilgili başlıktaki (tanışma) formata uygun olarak kendinizi tanıtır mısınız.

Kullanıcı avatarı
muhak
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen muhak » 29 Oca 2014, 23:24

başlamadan önce bi tanıtım yapmıştım ama belki de kurallarınıza uygun değildir. Bakalım yeniden deneyelim.

Allah kazasız belasız hayırlı keyifli sürüşler nasip etsin

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Juke
Meslek: Pazarlama Danışmanlı
İletişim:

Mesajgönderen oztrk » 30 Oca 2014, 00:24

Gayet de oldu hocam:)

Kullanıcı avatarı
monotros
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen monotros » 04 Mar 2014, 21:48

Kazasız belasız sürüşler hocam, trafikte almera görünce seviniyorum :)

Kullanıcı avatarı
neo1907
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen neo1907 » 02 May 2014, 14:38

Hayırlı olsun, bende foruma yeni abone oldum almera'mı tanıtıma koydum ve konularını araştırıyorum. Sizin aracın fotoğrafları göremedim henüz. Kazasız belasız sürüşler..

Erkan GÜLTEKİN
Nissan Almera 1.5 Tekna HB / 2006
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
nissan almera
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: serbest

Mesajgönderen nissan almera » 17 Şub 2015, 00:41

http://i.hizliresim.com/22ndNd.jpg koymuştum olmadı daha önce burak kardeş piksel düşür dedi deneyeyim bakalım

“Üye Otomobilleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir

oto anahtarı