Ankara'dan selamlar

Üyelerimizin otomobilleri, fotoğraf ve teknik özellikleri.
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: Ankara'dan selamlar

Mesajgönderen FelixCrail » 15 Tem 2012, 23:33

seninki benimkine göre çok daha temiz maşallah. benimkini boyasında matlaşma var :( farlarımda sararmış. tek umudum polisaj makinesi. düzelir inşallah

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: IT Manager
İletişim:

Mesajgönderen aresavas » 16 Tem 2012, 09:33

Sararmış farlar için hem iç hem de dış temizliği bir arada öneriyorum. Polisaj makinesi perişan edebiliyor deneyimle sabittir. Ben farların sökülerek hem iç hem de dış temizliğin yapılması için 80 tl verdim 2,5 saat sürdü, sonuçta geldiği durum resimdeki gibi, temizlik öncesi hali ilk resimlerde mevcut, önümü göremiyormuşum :)
Matlaşmış boya için ise sırasıyla kil, kil sonrası rötuş, ince pasta ile temizlik ve ardından boya koruma tavsiye ediyorum. Sonuçları şaşırtıcı olabiliyor, ben aracımın bu renk olduğuna bile inanamadım, verilen emeği gösterecek bir boya ve renk resimlerde tam belli olmuyor ama çıplak gözle görmen lazım :)

Your dream is my reality...

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 16 Tem 2012, 21:45

farlarını kim temizledi ise çok iyi iş yapmış. içini nasıl temizledi peki? dış camını açtı mı yoksa içine sabunlu su döküp çalkalayarak mı yıkadı?

ben üşenmezsem bu cumartesi farları söküp içine bulaşık deterjanı döküp çalkalayarak temizleyeyim diyorum. eski arabamda inanılmaz işe yaramıştı.

aslında ankaraya geldiğimde senle gidip yaptırayım dicem de denk getirmek lazım. birde farları geri taktıktan sonra far ayarını yapıyormu?

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
İletişim:

Mesajgönderen aresavas » 17 Tem 2012, 08:59

Farları Ankara şaşmaz'da 2002 Stop'a temizlettim. İşleri sadece stop ve far olduğu için temiz yapıyorlar işlerini. Önceki aracımın farlarını temizletmiş ve çok memnun kalmıştım yalnız biraz tuzluydu fiyat önceki aracımın. Bunu çekinerek sordum ve 80 liray duyunca hemen yapın dedim :) Far içi temizliği için özel bir solüsyon kullanıyorlar alkolü bolca olduğunu tahmin ettiğim. Özelliği kısa sürede buharlaşıyor ve su veya deterjan lekesi bırakmıyor. Farın camını ayırmadıkları ve içini açmadıkları için de özellikle mutluyum çünkü bir kez açıldıktan sonra mümkün değil bir daha düzen tutmuyor genleşme farkından dolayı. Deterjanla çalkalamak muhakkak temizleyecektir ama kalan sıvı izleri ve deterjan kalıntılarını iyi temizlemek lazım. Malum far aynaları çok hassas otomatik seviye düzeneği sebebiyle, araya giren deterjan kalıntıları sıkıntılar yaratabilir azami dikkat gerektirir diye düşünüyorum. Ha eğer yolunu düşürür denk getirirsen burada beraber büyük bir keyifle ve işin profesyonelinde beraberce yaptırırız. Açıkcası tavsiye de ederim burada parçacıları da gezebiliriz hurdacılar sitesinde :) Farlar geri takıldıktan sonra far seviye motorları ve aynaların, ayar vidaları harici tam otutulması ve ayarlanması gerekiyor. Ben bu işlemi serviste yaptırdım temizlikten sonra far ayarlarım bozulmuştu. Başında durup incelediğimden dolayı artık servise gitmeye de gerek kalmadı, ince ayar yapmak için bir far ayar cihazı desteği alınır tabi o da 5 tl civarı tutuyor zaten.

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 17 Tem 2012, 12:01

aracınız çok güzel duruyor maşallah güle güle kullanın.

nazar-boncuk.png

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
İletişim:

Mesajgönderen aresavas » 17 Tem 2012, 12:11

NISTEC yazdı:aracınız çok güzel duruyor maşallah güle güle kullanın.

nazar-boncuk.png

Çok teşekkür ederim. Tüm forumdaşlarıma da, daha güzel Nissan'lar onların olsun diyorum. :)

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 17 Tem 2012, 14:07

parçası biraz daha ucuz olsa hiç bir arabaya değişmem ama malesef parça olayı bitiriyor beni

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
İletişim:

Mesajgönderen aresavas » 17 Tem 2012, 15:54

Kasko + Sürekli bakım tek çare. Biraz daha tutulabilse yan sanayi parça da üretmeye başlayacaklar bolca ama malesef değil Türkiye'de yurtdışında da yok yaygın kullanımı. Örneğin Primera ABD , Kanada gibi ülkelerde yok yada Avrupa'da çok kısıtlı sayıda satışları olmuş. En yoğun bulunduğu yer İngiltere orada da parça sorunları mevcut. Bence tabi bu benim şahsi görüşüm, Nissan piyasadaki diğer markalar kadar hor kullanılmaya alışkın bir marka değil. Yüksek fiyatlı dediğimiz parçaların çoğu kullanıcı hataları sebebiyle miyadından önce eskiyen parçalardan kaynaklı. Diğer dış aksamları da kasko ile koruma kapsamına aldıktan sona bir sorun kalmaz sanıyorum. Haa bu arada Kasko demişken, Piyasada benim 2008 model Primera için (ki kasko bedeli 29.990) 2.250 den aşağı kasko fiyatı veren yok. Muafiyetli kaskoları araştırdığımda ise en düşüğü 1480 liraya bulabildim. Kasko fiyatları da aşırı yüksek o yüzden biraz toparlayana kadar kaskodan da vazgeçtim. Sorun çok ama bindiğim zaman kullanırken unutuyorum hepsini, ve bir de çok fazla bilinmeyen bir araç olduğu için gördüğü ilgi de cabası. Beni tatmin ediyor ve seçimimden dolayı da mutluyum.

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Ankara'dan selamlar

Mesajgönderen FelixCrail » 17 Tem 2012, 18:22

Ben kasko fiyatimi soylemeyim o zaman :) 650tl yanlis hatirlamiyorsam. %20 indirim ile.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
selcukprimera
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen selcukprimera » 17 Tem 2012, 22:14

iyi forumlar aramıza hoşgeldiniz... :)

*****//Nissan Primera Special 99\\*****

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
İletişim:

Mesajgönderen aresavas » 18 Tem 2012, 08:56

selcukprimera yazdı:iyi forumlar aramıza hoşgeldiniz... :)

Teşekkür ederim hoşbulduk...

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

Kullanıcı avatarı
aresavas
Gold Üye
Gold Üye
İletişim:

Mesajgönderen aresavas » 18 Tem 2012, 08:57

FelixCrail yazdı:Ben kasko fiyatimi soylemeyim o zaman :) 650tl yanlis hatirlamiyorsam. %20 indirim ile.

o fiyata olsa dakika beklemem yaparım kaskoyu ama malesef ilk kasko olduğu için inanılmaz fiyatlar çıkıyor. Bi türlü de aşamadık bu durumu :(

06 SH 055
Çankaya / ANKARA

“Üye Otomobilleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

oto anahtarı