Kocaoğlanım Navaram :)

Üyelerimizin otomobilleri, fotoğraf ve teknik özellikleri.
Kullanıcı avatarı
Mythos
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Navara
Meslek: Mimar

Kocaoğlanım Navaram :)

Mesajgönderen Mythos » 12 Nis 2017, 21:37

...

En son Mythos tarafından 21 Nis 2017, 10:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
cazzcazzy
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: Kocaoğlanım Navaram :)

Mesajgönderen cazzcazzy » 13 Nis 2017, 13:26

Güle güle kullanın.Aksesuar bence kıvamında.Abartısı bana göre oyuncak ediyor.Belki ön bar, birerde çeki demiri vinç olabilir.Kullanım yerinize göre A/T lastik.
Navara Can, gerisi Heyecan[SMILING FACE WITH SMILING EYES][SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kullanıcı avatarı
Mythos
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Mythos » 13 Nis 2017, 17:50

cazzcazzy yazdı:Güle güle kullanın.Aksesuar bence kıvamında.Abartısı bana göre oyuncak ediyor.Belki ön bar, birerde çeki demiri vinç olabilir.Kullanım yerinize göre A/T lastik.
Navara Can, gerisi Heyecan

Çok teşekkür ederim. Geçenlerde ön bar almıştım internetten, ama takınca hoşuma gitmedi, söküp geri gönderdim. Açıkcası arabanın akıcı tasarımını bozuyor öne bişey takılınca. Şimdilik erteledim ön bar takımını...

Açıkcası araziye pek girmiyorum. O yüzden en azından üzerindekiler eskimeden çok AT lastik işine giresim yok. Hem yakıt anlamında hem de asfalt sesinde dezavantajlı olucak.

Çeki demiri ise düşündüğüm işlerden. Ama onun da projesiydi, ruhsata ekletmesiydi derken biraz prosedürlü bi iş. Eylül ayında muayenesi var, ondan önce yaptırıp muayenede hepsini aradan çıkartığım diye düşünüyorum...

Kullanıcı avatarı
cazzcazzy
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen cazzcazzy » 13 Nis 2017, 18:07

Ön bar bnm de zaman zaman aklımdan geçen bir başlık.İnternette kimden aldınız?

AT lastik araziye girmiyorsanız, hatta ağır arazi harinde hiç gerek yok. Ben kendi Navaram ile Karadenizin birçok yaylasında 4x4 ile asfalt lastikleriyle nereleri aştım [SMILING FACE WITH SMILING EYES]Yeni nesil AT let çok ses yapmasada konfor ve yakıtı etkiledikleri doğru.

Çeki demiri karavan v.s yoksa aceba yerine ön vinç daha mı kullanışlı diye sorsam?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kullanıcı avatarı
Mythos
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Mythos » 13 Nis 2017, 18:39

http://urun.n11.com/tampon/nissan-navar ... P171932972

Ön barı bu arkadaşlardan almıştım. Ama bana yanlışlıkla L200 için olanı gönderdiklerinden doğal olarak benimkine uymadı. Onu takarlarken oluşan görüntü de benim pek hoşuma gitmedi. Navara için olanını gönderelim dedilersede ben hem onların işgüzarlıklarına kızdığımdan hemde görünüşünü sevmediğimden direk iade ettim.

Lastik konusunda haklısınız, zaten üzerinde gelen Toyo open countryler de M+S etiketli olduğundan kışın problem olmaz. Şimdi AT lastiğe geçicek olsam 16 'ya geçmek lazım, o da jant+lastik dediğin 5000 TL'lere geliyor. İyi para açıkcası.

Aynı şey vinç için de geçerli aslında. Ağır offroad'a girmedikçe ona da pek ihtiyaç yok. Onunla ilgili bir husus daha var. Ön tampondan 5 cmden fazla çıkıntı yaparsa Allah korusun kaza anında karşıya verdiği bütün hasarlardan siz sorumlu oluyorsunuz. Onun için de tamponun içine gömdürmek gerek. Orda da büssürü radyatör vs var, yukarda benim fotolardan bakarsanız... İyi bir işçilik lazım yani ona. Çeki demiri ise hem arkayı dolduruyor biraz, hemde basamak görevi görüyor. Yazlığa ufak bir kayık almaya niyetim var, o zaman lazım olacak tabiki :)

“Üye Otomobilleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

oto anahtarı