Nissan Primera Çalışmayan Donanımlar

Elektronik, araç iç ve dış donanımsal arızaları
Kullanıcı avatarı
hanedan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Elektrik Teknisyeni

Nissan Primera Çalışmayan Donanımlar

Mesajgönderen hanedan » 31 Ağu 2013, 11:06

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar.Aranıza yeni katıldım benim birkaç sorum olacak bilgi sahibi olanlar yardım edebilirse sevinirim.
Nissan Primera 1998 2.0 GT

Sorularım :T

1-Aracın El frenin yanında bir düğme var. İnternet ten araştırdım Ultrasonik sensör Kilidi Yazıyor.Bu ne işe yarıyor ve çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım.
2-Sol arka Cam kaldırma motoru ve düğmesi arızalı dereden temin edebilirim internette bulamadım.(Yanlışta aratmış olabilirim)
3-Depo Kapağı İçeriden açılmıyor halat kopuk galiba Bunu da aynı şekilde internette bulamadım.(Yanlışta aratmış olabilirim)
4-Km göstergesinin altındaki rakamlar neyi gösteriyor.
5-En önemlisi arabayı çalıştıramıyorum.(İlk seferde).Akü bitik değil marş motoru çalışmıyor.marşa bastığım zaman göstergedeki ışıklarda azalma olmuyor.Bir kaç defa kontağı aç kapat ve anahtarı çıkar-tak yapıyorum sonra çalışıyor.Böyle bir sorun yoktu. Sol arkı kapı kilitlenmiyordu elektrikçiye gittim.Kilidin bobinini değiştirdi.Akşam işe gideceğim bastım çalışmadı bu sorun ortaya çıktı.Anlayamadım.

Çok soru sordum galiba kusura bakmayın :D

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Re: Nissan Primera Çalışmayan Donanımlar

Mesajgönderen Muhammet Murat » 31 Ağu 2013, 11:35

1-Ultrasonik sensör algılama sensörü diye biliyorum ama tam nasıl çalışır benim bilgim yok

2-Sponsor üyelerimizde yedek parça bölümünde http://e-store.ilkcard.com/ firmasına bakabilirsin elinde mevcut olabilir.

3- http://e-store.ilkcard.com/ BAKABİLİRSİN.

4-

5-İlk çalışmama sorunu benim görüşüm ilk bakılması gereken hava akış sensörüdür primeraların kronik sorunu.

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
hanedan
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen hanedan » 31 Ağu 2013, 19:00

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 21 Eyl 2013, 21:07

primera gt de ultrasonic gözlü alarm sistemi vardır araç içinde hareket algılamasıyla çalışır.O düğme alarm iptali içindir.
marş motorunuzun kömürleri zayıflamış zor çalışma sebebidir.Km saatinin altındaki bilgiler yol bilgisayarı bilgileridir.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 21 Eyl 2013, 21:16

Orta direkte her 2 tarafta genellikle tivıtır olduğunu sanırlar

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
hanedan
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen hanedan » 25 Eyl 2013, 02:08

etap nissan yazdı:Orta direkte her 2 tarafta genellikle tivıtır olduğunu sanırlar

Bende tweter zannettim :E
Konuya cevap vermekte geç kaldım açtığım konuyu bulamadım :D
Verdiğiniz bilgiler için Çok teşekkür ederim.

Hazır konunun ustalarını bulmuşken bikaç soru sorayım bilgilendiriseniz sevinirim.

1-Ultrasonik sensörün çalışıp çalışmadığını nasıl anlarız.(ön camda kırmızı ışık yanıp sönüyor galiba ona ait )
2-Benzin göstergesi ve lambası çalışmıyor.Neden olabilir.Şamandırasına arabanın içinden mi ulaşabilirim dışından mı?(Altında mı?)
3-Arabanın kapılarının açık olup olmadığını gösteren gösterge çalışmıyor.Nasıl düzeltebilirim.(Oto elektrikçileri anlar mı?)
4-Arabanın checking göstergesi çalışmıyor bu gösterge normalde kontağı açıncamı çalışır yoksa arıza esnasında mı?
5-Nissan primera 1998 2.0 gt olarak nette aradım kullanma klavuzu bulamadım.Bulabileceğim bir site var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Çok soru soruyorum ama arabayı 1 ay önce aldım.bu yazdıklarım arabayı kullanmama engel değil ama varsa çalışmalarını isterim.Bi kaç sorum daha var ama onlarıda sonra sorayım başınızı ağrıtmayayım fazla :OU

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 25 Eyl 2013, 08:22

İşlerim bu aralar çok yoğun akşam tüm sorularını yanıtlayacağım

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
hanedan
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen hanedan » 25 Eyl 2013, 13:16

etap nissan yazdı:İşlerim bu aralar çok yoğun akşam tüm sorularını yanıtlayacağım

Teşekkür ederim bekliyorum

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 25 Eyl 2013, 20:14

hanedan yazdı:
etap nissan yazdı:Orta direkte her 2 tarafta genellikle tivıtır olduğunu sanırlar

Hazır konunun ustalarını bulmuşken bikaç soru sorayım bilgilendiriseniz sevinirim.

1-Ultrasonik sensörün çalışıp çalışmadığını nasıl anlarız.(ön camda kırmızı ışık yanıp sönüyor galiba ona ait )
2-Benzin göstergesi ve lambası çalışmıyor.Neden olabilir.Şamandırasına arabanın içinden mi ulaşabilirim dışından mı?(Altında mı?)
3-Arabanın kapılarının açık olup olmadığını gösteren gösterge çalışmıyor.Nasıl düzeltebilirim.(Oto elektrikçileri anlar mı?)
4-Arabanın checking göstergesi çalışmıyor bu gösterge normalde kontağı açıncamı çalışır yoksa arıza esnasında mı?
5-Nissan primera 1998 2.0 gt olarak nette aradım kullanma klavuzu bulamadım.Bulabileceğim bir site var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Çok soru soruyorum ama arabayı 1 ay önce aldım.bu yazdıklarım arabayı kullanmama engel değil ama varsa çalışmalarını isterim.Bi kaç sorum daha var ama onlarıda sonra sorayım başınızı ağrıtmayayım fazla :OU

1-Aracın içine otur kapıları kumanda ile kilitle yaklaşık bir dakika sonra ön camdaki lamba aralıklı yanmaya başlıyacak daha sonra aracın içinde harket etmenle birlikte alarm devreye girecektir.
2-şamandıranda sorun olabilir.Arka koltuğun altından ulaşabilirsin.
3-ampulü patlamıştır elektirikçiye yaptırabilirsin.
4-3 nolu cevap bunun içinde geçerlidir.
5-kullanım kılavuzu yok sorunun olursa yardımcı olurum.0542 511 90 15

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
gockhanpasa
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: emlak inşaat

Mesajgönderen gockhanpasa » 25 Eyl 2013, 20:31

İyi forumlar 2011'de aldım 2001 primera comfort'umu ama foruma üye olmak yeni nasip oldu herkese selamlar, Benim de benzin gösterge sorunum c-vardı 150 tl verdim şamandıra değiştirdim ama çözülmedi göstergede sorun onu da izmir çınaratı karakoluna yakın japoncu hakan usta var ona götürücem %900 çöze rdiye umuyorum, daha önce mitsubishi aracımın ECU kablosunu koparan izmir yükseliş yapmak için 3500tl parça + işçilik istemişti, ama hakan usta problemi 70tl'ya kabloları bantlayarak çözmüştü. şimdi yine gidicem büyük ihtimal yine çözer ama sorun göstergede bütün arkadaşlar bilsin şamandıralar sağlam

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 25 Eyl 2013, 20:39

gockhanpasa yazdı:İyi forumlar 2011'de aldım 2001 primera comfort'umu ama foruma üye olmak yeni nasip oldu herkese selamlar, Benim de benzin gösterge sorunum c-vardı 150 tl verdim şamandıra değiştirdim ama çözülmedi göstergede sorun onu da izmir çınaratı karakoluna yakın japoncu hakan usta var ona götürücem %900 çöze rdiye umuyorum, daha önce mitsubishi aracımın ECU kablosunu koparan izmir yükseliş yapmak için 3500tl parça + işçilik istemişti, ama hakan usta problemi 70tl'ya kabloları bantlayarak çözmüştü. şimdi yine gidicem büyük ihtimal yine çözer ama sorun göstergede bütün arkadaşlar bilsin şamandıralar sağlam

Kendinizi tanıtırsanız sizede seve seve yardımcı oluruz

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
hanedan
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen hanedan » 26 Eyl 2013, 00:40

etap nissan yazdı:
hanedan yazdı:

1-Aracın içine otur kapıları kumanda ile kilitle yaklaşık bir dakika sonra ön camdaki lamba aralıklı yanmaya başlıyacak daha sonra aracın içinde harket etmenle birlikte alarm devreye girecektir.
2-şamandıranda sorun olabilir.Arka koltuğun altından ulaşabilirsin.
3-ampulü patlamıştır elektirikçiye yaptırabilirsin.
4-3 nolu cevap bunun içinde geçerlidir.
5-kullanım kılavuzu yok sorunun olursa yardımcı olurum.0542 511 90 15

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Sabah ilk işim verdiğiniz bilgiler doğrultusunda kontrolleri yapacağım.Tek sorunum benim arabanın kumandası yok onun için ultrasonik sensörleri kontrol edemeyeceğim.normal alarm taktırdım.taktırmadan önce anahtar yardımıyla merkezi olarak açıp kapatabiliyordum.Bende kumandalı alarm taktırdım.Oda olmaz heralde? :T

“Donanımsal Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı