beyin arızası

Elektronik, araç iç ve dış donanımsal arızaları
Kullanıcı avatarı
Safak01
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: kamu

beyin arızası

Mesajgönderen Safak01 » 13 Tem 2016, 10:55

iyi günler arkadarşlar bende 2004 model almera sedan tekna var pazar günü gezdim aracımı park ettim diğer gün arabayı çalıştıramadım usta cağırdım o çalıştırmayı denedi bir ara çalıştı ama motor lambası yanıp sönüyordu dükkanına çektik arabayı ateşleme bobinlerini tek tek kontrol etti kontrol ederken 2 bobin patlamış diğeri ateş gibi olmuş dedi bunun arızası beyinde büyük ihtimalle diyor sebep bu olabilirmi tamiri mümkünmü

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: beyin arızası

Mesajgönderen spoilerci » 14 Tem 2016, 00:59

Ateşleme entegre yanmış beyin sökülüp tamir edilecek 5_6 yüz lira maliyeti var ayrıca bobinler değişecek. Araba 1.6 ise Bobinleri parça numarasına bakın uyarsa Uygun fiyata veririm elimde bobin var. Yarı fiyatına gelir size. Beyinden bobinlere giden kablolarda açık vardır. Kısa devre sonucu beyini dolayısıyla da bobinleri yakmıştır.
Bobinleri de mutlaka ama mutlaka dördünü bir değiştir. Bobin arızasının önüne geçemezsin.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
Safak01
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: kamu

Mesajgönderen Safak01 » 14 Tem 2016, 18:45

1.5 araba

Kullanıcı avatarı
Bitirim
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Maxima
Meslek: Kuyumcu

Mesajgönderen Bitirim » 17 Mar 2018, 16:55

Nissan maxima qx 2.0 v6 1998 motor beyni arızalı enjektörlere elektirik az geliyo benzinde çalışmıyo beyin için bana yardımcı olurmusunuz düz vites aracım kayseri de bulamadım beyin beyin ciler yapamadı sadece enjektör lere giden kartda sıkıntı varmış yapamadılar 25 gündür beyin arıyorum

Kullanıcı avatarı
Halitpaşa
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Maxima
Meslek:

Mesajgönderen Halitpaşa » 23 May 2020, 00:54

Benim arabamda Nissan Maxima 1998 6 aydır arzayı cözemedilr marş basıyor ama çalışmıyor bujiler,kontak termik, benzin pompası,marşmotoru,değişti sorun devam ediyor beyninde sorun olabilirmi bir orası kaldı bana yardımcı olacak arkadaşlar yazabilir teşekkürler arabamı çok seviyorum ama bu sorun devam ederse hurdaya cıkaracam

“Donanımsal Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı