Saati gosteren gosterge

Elektronik, araç iç ve dış donanımsal arızaları
Kullanıcı avatarı
nissan42
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Saati gosteren gosterge

Mesajgönderen nissan42 » 01 Kas 2016, 10:01

97 primera devir saatinin altinda saati gosteren gostergede bugun kendisi derece gostermeye basladi ve yanip sonuyo gosterirkn dugmesine basiyorum saate gecmiyo nedenki acaba

Selçuklu/KONYA
1997 Nissan Primera SE 2.0

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: Saati gosteren gosterge

Mesajgönderen spoilerci » 01 Kas 2016, 21:12

3 derecenin altına düştü ise yarı amaçlıdır. buzlanma tehlikesinden dolayı. (bu bir tahmin aracınız hakkında bilgim yok, havaların çok soğumasından dolayı aklıma öyle geldi.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
suleymanvaran
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

termometre çalışmıyor

Mesajgönderen suleymanvaran » 13 Tem 2017, 13:47

benim de 2000 primeram var geçen yaz çok sıcak bir havada ani bir sağanağa yakalandım ulukışla dolaylarında. o günden beri dış hava sıcaklığını gösteren derece yerinde - - - şeklinde üç tane çizgi yanıp yanıp sönüyor. bazen sulu bir yerden geçince yalan yanlış da olsa bir derece gösteriyor ama daha sonra eski haline dönüyor. çok önemsemedim ama kolay bir yerdeyse bu müşür ya da algılayıcı tamir etmek isterim. böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşların ya da servis ustaların yardımını bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
japoncuveli
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: motor ustası

Re: termometre çalışmıyor

Mesajgönderen japoncuveli » 03 May 2019, 15:11

suleymanvaran yazdı:benim de 2000 primeram var geçen yaz çok sıcak bir havada ani bir sağanağa yakalandım ulukışla dolaylarında. o günden beri dış hava sıcaklığını gösteren derece yerinde - - - şeklinde üç tane çizgi yanıp yanıp sönüyor. bazen sulu bir yerden geçince yalan yanlış da olsa bir derece gösteriyor ama daha sonra eski haline dönüyor. çok önemsemedim ama kolay bir yerdeyse bu müşür ya da algılayıcı tamir etmek isterim. böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşların ya da servis ustaların yardımını bekliyorum.

sol dikiz ayna sökürsen, orda yeşil bir kablo var, o kablo çabuk çıkıyor yerinden, yerine oturtursan sorun çözülür, 10-15 dakikalık iş.
bazı modellerde sağ da olabiliyor, iksine de bak

“Donanımsal Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı