qashqai elektrik kesilmesi

Elektronik, araç iç ve dış donanımsal arızaları
Kullanıcı avatarı
cenarda
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: öğretmen

qashqai elektrik kesilmesi

Mesajgönderen cenarda » 01 Şub 2018, 18:28

merhaba arkadaşlar.2012 model qashqai tekna aracımda yarı kontak yaptığımda farlarda yanıp sönme oluyor.aracı çalıştırdığımda yanıp sönmeler aralıklı olarak devam ediyor.Servise götürdüğümde olayın elektirksel olduğunu aracın elektirği kestiğini söyledi.Aracı oto elektirkçiye götürmem gerektiğini söylerek beni başından savdı.oto elekrikçi aküde sorun olabileceğini söyledi akünün akımlarını kontrol etti sorun olduğunu değistirmem gerektiğini söyledi.Aküyü değiştirdik ama sorun devam etti.daha sonra mars motoru sorunlu olabilir dedi inceledi herhangi bir sorun bulamadı.araçta bianlık elektrik kesintileri devam ediyor.Sürüşte bir problem yasamıyorum ama akşamlları sellektör yapar gibi oluyorum.Bu tarz bir sorun yaşayıp çözen bir arkadaştan yardım bekliyorum.tesekkürler

Kullanıcı avatarı
sncrty
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Mühendis

Re: qashqai elektrik kesilmesi

Mesajgönderen sncrty » 14 Mar 2018, 16:26

sigorta kutunu kontrol ettirdin mi üstat belki sigorta kutusunda bir sıkıntı vardır.

Kullanıcı avatarı
cenarda
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Re: qashqai elektrik kesilmesi

Mesajgönderen cenarda » 16 Mar 2018, 21:44

evet bakıldı değistirp bakalım diyorlar ama kesin sigorta kutusundandır demiyorlar.Bir arıza olduğunu söylemediler.Kimisi araç beyni değişmeli diyor.Ama deneme yanılma yöntemi uyguluyorlar kesin bişey yok.Kablolarla şase gibi bişey olabilirmi sizce

“Donanımsal Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı