NİSSAN MİCRA 1.2 MATCH OTOMATİK 2018 MODEL

Elektronik, araç iç ve dış donanımsal arızaları
Kullanıcı avatarı
KEMAL70
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: serbest

NİSSAN MİCRA 1.2 MATCH OTOMATİK 2018 MODEL

Mesajgönderen KEMAL70 » 19 Haz 2018, 07:57

Merhaba arkadaşlar bende aileye katıldım fakat bir sıkıntım var aracım yokuş aşağı iken normal bir vitesli araç gibi geri çıkmak isteyince öne akıyor hemde baya gidiyor normal vitesli araç gibi ön tarafa gider iken sorun yok servislerde bir çözüm bulamadım araç ful otomatik ne dersiniz bu konu hakkında bir resim koydum bakarsınız

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: NİSSAN MİCRA 1.2 MATCH OTOMATİK 2018 MODEL

Mesajgönderen Ally_07 » 19 Haz 2018, 23:01

KEMAL70 yazdı:Merhaba arkadaşlar bende aileye katıldım fakat bir sıkıntım var aracım yokuş aşağı iken normal bir vitesli araç gibi geri çıkmak isteyince öne akıyor hemde baya gidiyor normal vitesli araç gibi ön tarafa gider iken sorun yok servislerde bir çözüm bulamadım araç ful otomatik ne dersiniz bu konu hakkında bir resim koydum bakarsınız
Resim göremedim. Yokuşta geri geri çıkmaya çalışırken öne doğru kayma mı oluyor? Doğrusunu söylemek gerekirse bu şekilde bir deneyimim olmadı ama dik sayılabilecek yokuşlarda ileri yönlü kalkış yaparken yavaş şekilde geri yönlü bir kayma oluyor ki bu normal.

Hiç kımıldamasın istiyorsanız aracınızda Hill Holder sistemi olması gerekir ki bu donanım micralarda opsiyonel olarak da yok bildiğim kadarıyla. Benim manuel Toledo'm da var, eğer yokuşta kalkış yapılıyor ise araç yaklaşık 2 saniye kadar frenleri sıkıyor bu da sürücünün debriyajla kavrama yaptıracak kadar süre kazanmasını sağlıyor, Hill Holder mantığı bu şekilde.

Micraların şanzımanını şu scooter tarzı otomatik vitesli motosikletlere benzetebiliriz, öyle olunca da eğer belli bir açı üzerindeki yokuş veya rampalarda kalkış yapıyorsanız siz gaz vermediğiniz sürece araç yavaş yavaş aksi istikamete kayacaktır ama öyle birden, yani boş vitesteki bir araç gibi değil. Gaz pedalına belli bir güçle basınca (ki bu ilk zamanlar arabayı aniden hareketlendirecek şekilde aşırı güçle oluyor, ancak araca alıştıkça tabir-i caizse fazla bağırttırmadan gaz pedalına hükmedebiliyorsunuz) kavrama sağlanıyor ve kayma olmuyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
KEMAL70
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: serbest

Re: NİSSAN MİCRA 1.2 MATCH OTOMATİK 2018 MODEL

Mesajgönderen KEMAL70 » 20 Haz 2018, 07:38

Ally_07 arkadaşım ilgin için teşekkür ederim resim koyamamışım araç yokuşta ön tarafa giderken yani D viteste iken sorun yok fakat yokuş aşağı iniyorum bir park yeri gördün vitesi R taktın araç normal bir vitesli araç gibi öne akıyor hemde sür'atli biraz aksa dursa normal diyelim san ki vitesli araç gibi biliyorsun debriyaj da yok el freni ile yanaşa biliyorsun bu durumu NİSSAN bildirdim fakat kimse aramadı bile oralı bile değiller.

Şimdi aracı incelemeye başladım motor tesisatı normal elektrik bant ile bantlanmış ön tampon strafor ile desteklenmiş ön panjurda bir vida yok plastik pim ile takılmış araç resmen japon yapıştırıcı ile yapıştırılmış gibi aldık bir kere hafta sonu nissan servise gideceğim araba tam otomatik yapmaması lazım diyorlar onlar sonuçta görüşlerini forma yazacaklar ben de nissan mahkemeye vermeye hazırlanıyorum bir de bu aracı ithal etmesine izin veren kurumu bakalım ne olacak sonuna kadar gideceğim fakat çok yazık TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşları ney ile maruz kalıyor yazık başka bir devlette olsa bu firma çoktan incelemeye alınmıştı ilgin için tekrar teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: NİSSAN MİCRA 1.2 MATCH OTOMATİK 2018 MODEL

Mesajgönderen Ally_07 » 20 Haz 2018, 13:14

KEMAL70 yazdı:Ally_07 arkadaşım ilgin için teşekkür ederim resim koyamamışım araç yokuşta ön tarafa giderken yani D viteste iken sorun yok fakat yokuş aşağı iniyorum bir park yeri gördün vitesi R taktın araç normal bir vitesli araç gibi öne akıyor hemde sür'atli biraz aksa dursa normal diyelim san ki vitesli araç gibi biliyorsun debriyaj da yok el freni ile yanaşa biliyorsun bu durumu NİSSAN bildirdim fakat kimse aramadı bile ol aralı bile değiller şimdi aracı incelemeye başladım motor tesisatı normal elektrik bant ile bantlanmış ön tampon sıtrafor ile desteklenmiş ön panjurda bir vida yok plastik pim ile takılmış araç resmen japon yapıştırıcı ile yapıştırılmış gibi aldık bir kere hafta sonu nissan servise gideceğim araba tam otomatik yapmaması lazım diyorlar onlar sonuçta görüşlerini forma yazacaklar ben de nissan mahkemeye vermeye hazırlanıyorum bir de bu aracı ithal etmesine izin veren kurumu bakalım ne olacak sonuna kadar gideceğim fakat çok yazık TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşları ney ile maruz kalıyor yazık başka bir devlette olsa bu firma çoktan incelemeye alınmıştı ilgin için tekrar teşekkür ederim
Rica ederim, umarım yazdıklarım bir fikir vermiştir. Doğal olarak bizzat deneyimlemeden bu kadar fikir verebiliyorum. Mümkünse bir başka micra kullanıcısına da test ettirin derim. Böylece kıyaslama yapılması daha kolay olabilir, normal mi değil mi anlatılabilir diye düşünüyorum. Umarım önemli bir sorun yoktur, başınız ağrımaz. Türkiye'deki adalet sisteminin mağduru değil güçlüyü kayırıyor olmasına güvenen bir çok markada böyle ilgisizlik var (ithalatçı firmanın müşterinin umursamaması ile ilgili olayları VW markası olan Seat'ta da sıkça duyuyorum mesela). O kadar para verip alıyoruz ama maalesef satış sonrasında yalnız bırakılıyoruz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: NİSSAN MİCRA 1.2 MATCH OTOMATİK 2018 MODEL

Mesajgönderen sipartacus » 20 Haz 2018, 19:48

Anladığım kadarıyla dik bir yokuşa park ediyorsunuz, geri geri çıkmaya çalışırken araç öne kayıyor sanırım değil mi? O strafor sanırım yaya güvenliği için, birçok araçta var, tampon ile tampon demiri arasında, olası yaya ile kazada yayaya daha az zarar vermesi için sanırım.

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

“Donanımsal Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı