Göstergede Yanıp Sönen Anahtar Uyarısı

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Mstf4040
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Kamu

Immobilser Sorunu

Mesajgönderen Mstf4040 » 22 Ağu 2016, 14:03

1.2 OTOMATİK BENZİNLİ MICRAM VAR. ARAC KONTAK BASMIYOR.EKRAN DA BİR ARABA RESMI ICINDE ANAHTAR İŞARETİ GÖSTERİYOR.KIRMIZI RENKTE.AKÜYÜ KONTROL ETTİM.SIGORTA PANELINE BAKTIM.BUTUN AKSAMLAR CALISIYOR AMA ARAÇ KONTAK BASMIYOR.NE OLUR BANA BIRI YARDIMCI OLSUN.

Kullanıcı avatarı
mustafaakten33
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: müzisyen

Re: Immobilser Sorunu

Mesajgönderen mustafaakten33 » 22 Ağu 2016, 17:08

İmmo da sıkıntı var yedek anahtar ile dene yoksa yedek anahtar cikarttir cipi arızalı olabilir kontak kapalıyken o dediğin lamba yanıp sönüyor olmalı kontağı açtığında sönmesi lazım sonmuyorsa çip arızalı

Kullanıcı avatarı
mustafaakten33
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: müzisyen

Mesajgönderen mustafaakten33 » 22 Ağu 2016, 17:10

Bende de araba bir süre calismamazlik yapıyor sonra çalışıyordu anahtarci söyledi böyle böyleyse çip arizalidir diye benim araç eksantrik sensör arızası verdi anahtar arızası olabilir dediler ondan öğrendim bu bilgileri

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 24 Ağu 2016, 23:46

immo ve egzantrik sensörü ortak çalışır. onun için immo hatası ve egzantrik sensörü hataları karışabilir.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 22 Eyl 2016, 23:40

Büyük ihtimalle chip. Bizde de oldu (bu arada belirteyim ki ben orijinal anahtarı sustalı anahtara çevirtmiştim). Aynı aralar "akünün de yenilenme zamanı geldi geliyor" diye de düşünüyordum.
Bir gün aniden araba çalışmayınca "hah akü bitti işte" deyip aküyü değiştirdim. Araba çalıştı. Ertesi gün yine çalışmayınca göstergede o simgeyi fark ettim ve jeton o zaman düştü. Anahtarcıma gidip anahtarı biraz kısalttım (sustalı anahtarın uzunluğu orijinalinkinden mm farkı ile fazla geliyordu). O işlemden sonra da bir daha hiç sorun yaşamadık. Meğerse o mm fark yüzünden immobilser anahtar içindeki chipi bazen görüyor bazen de göremiyormuş (tabi chipi sustalı anahtar kabına orijinalindeki pozisyonda yerleştirememiştik çünkü). Bu vesile ile aküyü biraz erken de olsa değiştirmiş olduk ama en azından bi 4-5 sene kafam rahat olur deyip avutuyorum kendimi.

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Kaya61
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Doktor

Mesajgönderen Kaya61 » 10 Eki 2016, 22:58

Benzer sorun bende var ama bende herhangi bi hata ışığı yanmıyor. Ve bir türlü de çözülmedi inşallah seninki düzelir

Kullanıcı avatarı
diablo
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Pazarlama

Mesajgönderen diablo » 24 Kas 2016, 13:58

Merhaba arkadaşlar,
aracımı istop ettikten sonra bu ışık devamlı yanıp sönüyor sizce bu hata nedir?

aşağıdaki video da izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/lvoSDuFpn00

Kullanıcı avatarı
alkani
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen alkani » 25 Kas 2016, 12:56

diablo yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Merhaba,
Bu ışığın kontak "OFF" konumunda iken yanıp sönmesi herhangi bir hatanın aksine immobilizer sisteminin sorunsuz çalıştığını gösterir. Aracınızı çalıştırdığınızda bu ışık sürekli yanıyorsa o zaman bu sistem ile ilgili bir arıza var demektir.

Nissan Micra 1.2 Street CVT (2014)

Kullanıcı avatarı
diablo
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen diablo » 26 Kas 2016, 23:16

alkani yazdı:
diablo yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Merhaba,
Bu ışığın kontak "OFF" konumunda iken yanıp sönmesi herhangi bir hatanın aksine immobilizer sisteminin sorunsuz çalıştığını gösterir. Aracınızı çalıştırdığınızda bu ışık sürekli yanıyorsa o zaman bu sistem ile ilgili bir arıza var demektir.

bugün servise geçerken uğradım çalışanlar yoktu ama satış bölümüyle görüştüm net bir bilgi olmasa da anahtar pilinin azaldığından olabilir dendi.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 27 Kas 2016, 14:20

diablo yazdı:[quote="alkani"][quote="diablo"]Merhaba arkadaşlar,

[url]https://youtu.be/lvoSDuFpn00[/url]

Merhaba,
Bu ışığın kontak kapalı konumunda iken yanıp sönmesi herhangi bir hatanın aksine immobilizer sisteminin sorunsuz çalıştığını gösterir. Aracınızı çalıştırdığınızda bu ışık sürekli yanıyorsa o zaman bu sistem ile ilgili bir arıza var demektir.[/quote]

bugün servise geçerken uğradım çalışanlar yoktu ama satış bölümüyle görüştüm net bir bilgi olmasa da anahtar pilinin azaldığından olabilir dendi.[/quote]
Anahtar pilinin olması ihtimali yok. Pilin bittiğini anca kenarda hiç çalışmadığında veya uzak mesafeden kapıları açamadığınız durumlardan anlayabilirsiniz. O göstergedeki simge bir hata değil, anahtarı kontaktan çıkarınca immobilser'ın devreye girdiğini gösterir.

Ancak eğer anahtarı kontağa takıp çevirdiğinizde araç hiç marş basmaz (sadece bir tık sesi duyabilirsiniz, aracı çalıştıramazsınız) ve o ışık da sabit kalıp sönmezse o zaman immobiliser ile ilgili bir hata vardır. O zaman da bir anahtarcıya götürüp anahtardaki chipin frekans kodunu test ettirmeniz, gerekirse tekrar kodlanması veya yenisi ile değiştirilmesi gerekir (bu işleri yapan anahtarcılarda 60-100 TL arasında bir maliyet çıkabilir).

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
diablo
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen diablo » 29 Kas 2016, 14:58

Ally_07 yazdı:
diablo yazdı:[quote="alkani"][quote="diablo"]Merhaba arkadaşlar,

Merhaba,
Bu ışığın kontak kapalı konumunda iken yanıp sönmesi herhangi bir hatanın aksine immobilizer sisteminin sorunsuz çalıştığını gösterir. Aracınızı çalıştırdığınızda bu ışık sürekli yanıyorsa o zaman bu sistem ile ilgili bir arıza var demektir.

bugün servise geçerken uğradım çalışanlar yoktu ama satış bölümüyle görüştüm net bir bilgi olmasa da anahtar pilinin azaldığından olabilir dendi.[/quote]
Anahtar pilinin olması ihtimali yok. Pilin bittiğini anca kenarda hiç çalışmadığında veya uzak mesafeden kapıları açamadığınız durumlardan anlayabilirsiniz. O göstergedeki simge bir hata değil, anahtarı kontaktan çıkarınca immobilser'ın devreye girdiğini gösterir.

Ancak eğer anahtarı kontağa takıp çevirdiğinizde araç hiç marş basmaz (sadece bir tık sesi duyabilirsiniz, aracı çalıştıramazsınız) ve o ışık da sabit kalıp sönmezse o zaman immobiliser ile ilgili bir hata vardır. O zaman da bir anahtarcıya götürüp anahtardaki chipin frekans kodunu test ettirmeniz, gerekirse tekrar kodlanması veya yenisi ile değiştirilmesi gerekir (bu işleri yapan anahtarcılarda 60-100 TL arasında bir maliyet çıkabilir).

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."[/quote]

söyledikleriniz çok mantıklı demek ki daha önceden farkına varmamış olabilirim bu ışığın yanıp söndüğünü :)
tekrardan teşekkürler iyi günler dilerim.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 29 Kas 2016, 15:01

diablo yazdı:[quote="Ally_07"][quote="diablo"][quote="alkani"][quote="diablo"]Merhaba arkadaşlar,

Merhaba,
Bu ışığın kontak "OFF" konumunda iken yanıp sönmesi herhangi bir hatanın aksine immobilizer sisteminin sorunsuz çalıştığını gösterir. Aracınızı çalıştırdığınızda bu ışık sürekli yanıyorsa o zaman bu sistem ile ilgili bir arıza var demektir.[/quote]

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."[/quote]

söyledikleriniz çok mantıklı demek ki daha önceden farkına varmamış olabilirim bu ışığın yanıp söndüğünü :)
tekrardan teşekkürler iyi günler dilerim.[/quote]
Rica ederim, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı