10 gündüt arızayı bulamıyorlar

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
Buriii
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

10 gündüt arızayı bulamıyorlar

Mesajgönderen Buriii » 26 Nis 2017, 20:43

2004 micra sahibiyiz 7 yıldır sorunsuz kullanıyorduk ama rşim yolda hiderken önce stop etmiş ve tekrar çalışabilmiş. Ama sonrasında yeniden stop etmiş ve çalışmamış. Marş basıyor ama araba çalışmıyor dediğine göre. Sanayide bissan servisi var otaya çektirdik ama usta 10 gündür bir türlü bulamadı nedeni
Cihaza bağlayınca neden olduğu çıkarmış normalde ama bu sefer arıza göstermiyormuş. Beyinden olabilir dedi aldı gönderdi beyni tamire değil yanıtı gelmiş bu seferde bi çıkma beyin ile deniyelim kesin emin olalım diyo ama 10 gündür bekliyoruz. Ya da elektrik aksanı olabilir diyor ama o da çok zor bir işlem yetkili servisine götürsünüz diyo.
Sonuö olarak ne yapacağımızı bilemiyoruz. Ben bayanım anlamıyorum ama eşimde hiç anlamaz arabalardan. Arabasız rezil olduk kaldık

Bunc yıllık ustalık hayatımda bu ilk demiş

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: 10 gündüt arızayı bulamıyorlar

Mesajgönderen spoilerci » 27 Nis 2017, 08:47

Kardeşim adam akıllı nissandan anlayan bir ustaya götürün. belirli aksaklıklar ile çalışması durumunda arıza tespiti çok zordur. hiç çalışmayan bir arabada arıza tespiti kolay olur. arabanın çalışma prensibi belli. doğru zamanda verilen yakıt ve hava karışımının, doğru zamanda ateşlenmesi ile oluşan basınç motorun çalışmasıdır. Usta olacak adam bunları bilir ve doğru zamanlamayı olup olmadığını bilebilmek için testlerini yapar. bunları yapıp işin içinden çıkamadıysa bu arabanıza zulümdür. başka ustaya götürün. Ha beyin diyorsunuz bir de beyin arızalı olup olmadığını söküp göndermeden üzerinde çok basitçe bakılabilir. anlamadığınızı söylediğiniz için teknik detaylara girmedim. Nissan konusunda uzman bir ustaya götürün.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
Buriii
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Buriii » 27 Nis 2017, 10:58

Hocam üstün oto sanayide araştırdık çok iyidir dediler işinde. Hakikaten de içerisi silme araba doluymuş nissan. Dün çıkma bir dey bekliyorum deneme için demiz. Beyne giden ateşleme de sorun var bi duruyor demiş. Eşim hele hepten anlamıyor buğun ben bir arayıp konulup bakalım ne diyecek

Kullanıcı avatarı
bluewound
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: Tekniker

Mesajgönderen bluewound » 26 May 2017, 20:37

Kardeşim krank sensöründen olabilir.

Kullanıcı avatarı
serkanozer
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Teknisyen

Mesajgönderen serkanozer » 31 May 2017, 00:53

Üst kapağı aöktürüp zincir ve dişlilere baktır normalde sensör hatası filan olsa arıza düşer ekrana sensör okuma yapıyordur fazla kurcalatmadan bi baktır

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı