P11 1.6 comfort yokus cikarken cekisten dusuyor.

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
61BB013
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: Elektrik teknikeri

P11 1.6 comfort yokus cikarken cekisten dusuyor.

Mesajgönderen 61BB013 » 12 Ağu 2017, 10:39

Merhaba arkadaslar benim aracim yokus cikarken 2. Viteste cekisten dusuyor bogulma oluyor 1. Viteste herhangi bir sikinti olmuyor ikinci olarak ta asfaltta giderken normal bi hizdayken bile frene dokununca pedal ayagima vuruyor birde airbag isigi ve benzin gostergesi arizasi var forumda biraz arastirdigimda kronik bi ariza oldugunu gordum bunun biraz olsun icim rahatladi ama can sıkıyor. Ilk iki sorunumla ilgili sizin gorusleriniz nelerdir acaba sizdede aynisi oluyor mu yada bu sorun neden kaynaklanir acaba.simdiden ilginiz icin tesekkir ederim. Birde unutmadan aracimin hava filtresi spor filtre kotu bi etkisi olmaz sanirim

Kullanıcı avatarı
AnılCan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Juke
Meslek:

Re: P11 1.6 comfort yokus cikarken cekisten dusuyor.

Mesajgönderen AnılCan » 12 Ağu 2017, 10:44

Airbag arıza lambası bendede yanıyor hocam..airbagçiye götürdüm direksiyondaki airbag sargısından olduğunu söyledi..eğer direksiyon üstündeki tuşlar çalışıyorsa airbagin kendisinde bi sıkıntı yok..sargının tamiride 150-200 tl arası değişir dedi..benim aracım 2007 1.6 tekna..tabiki rampalarda dizel kadar tork olmadığı için çekişten düştüğü oluyor ama yinede çok anormal bi durum yok..tır şoförlerinin bi tabiri vardır rampada vites değiştirilmez diye..dik rampaya girmeden vitesle olan işinizi halledim öyle girin hocam..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı