1.2 Otomatik Benzinli 2018 Qashqai

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
emrey53
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

1.2 Otomatik Benzinli 2018 Qashqai

Mesajgönderen emrey53 » 30 Kas 2019, 10:59

Selamun Aleyküm;
2.el 2018 model 1.2 benzinli otomatik qashqai aldım 1 hafta önce.Araba 15.500 km yol yapmıştı.Arabayı memlekete götürmek için yola çıktım.800 km yol gittikten sonra seyir halinde bir anda çarpışma önleme sistemi hatası verdi aracım.Sonra kenara çektim sensörleri temizledim ondan kaynaklanır diye(kitapçıkta öyle yazıyordu).Sonra uyarı Hatası gitti yola devam ederken tekrar aynı hatayı verdi.Aradan 1-2 dk geçmeden bu seferde durdur-çalıştır devre dışı uyarısı verdi.Sonra esp ışığı yandı ve onuda devre dışı almış otomatik.Sonra da akü ışığı yandı.Araba gösterge tablosunda her ışık yanıyordu.Ben yine seyir halinde gitmeye devam ederken bu sefer teyibin ışığı söndü daha sonrada camlar çalışmamaya başladı.15 dk gittikten sonra araba kendi kendiliğinden stop etti motor durdu.Arabayı çalıştırmaya çalıştım marş bile basmadı.Sonra çekici çağırdım arabayı servise götürdüm.Araba servisinin önüne geldiğinde çalıştırmayı denedim ve aracım çalıştı.Usta arabayı kontrol ettiğinde aracın yağ çubuğunun olmadığını söyledi ve bu yüzden araç kendini korumaya aldığını ve durduğunu belirtti.Yağ çubuğunu bulduk ve yağını ve diğer tüm bakımlarını (15.000 bakımı gelmişti)yaptırdıktan sonra arabamı almaya gittim.Aracımı bilgisayara bağlanıp beynine bakıldığını herhangi bir sorun olmadığını söylediler.Aracımı çalıştırır çalıştırmaz yine hataları vermeye başladı(esp,akü,çarpışma,durdur çalıştır)hepsinin ışığı yine yanmaya başladı.Usta uyarı ışıkları yanıyorken hemen bir daha bilgisayara bağlıyalım dedi.Çünkü servisteyken bilgsayara bağlandığında hiç bir uyarı vermiyordu.Bilgisayara bağladığımızda usta şarj dinomosu arızalandığını ve garantiden değişileceğini söyledi.Daha önce aküyü kontrol ettiğinde sorun olmadığını akünün değerleri normal çıkmıştı demişti.Böyle bir durum başınıza gelmişmiydi.Sizce 15.500 km deki 2018 model aracın böyle bir durumla karşılaşması normal mi ve sebebi nedir.Fikir ve önerileriniz önemli benim için.Araçı 2.el aldığım için geri vermelimiyim?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürederim..

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı