Servis deneyimi - yağ pompası arıza ışığı

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
micra_man_07
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Mühendis

Servis deneyimi - yağ pompası arıza ışığı

Mesajgönderen micra_man_07 » 13 Haz 2020, 01:14

Merhabalar ;
ismail ismim istanbul'da yaşıyorum.
Nissan micra 2007 1.2 mood kullanıcıyım.

Başımdan geçen bir olayı sizlere aktarmak istedim. İlk yazım bu belki bir arkadaşa faydası olabilir.

Yağ arıza lambası yanar yanmaz ,aracı sağa çektim ,herhangi bir problem görmedim. Beylikdüzün'de bir ünlü marka servine aracı çekici ile götürdüm. Tabi telefonla görüştük riske girme çekici ile gel dediler. Dinledim.

Servis 2 gün sonra ,her şeyi kontrol ettik yağ pompası piyasada yok sipariş vereceğiz 45 güne japonya'dan gelecek dediler.
istanbul Atatürk oto sanayide sebahattin ustaya gidiyordum ama şuan uzaktım. Sebahattin ustayı aradım.Servisteki ustayı istedi telefona.

- Yağ pompasının üzerinde YAĞ TAPASI gibi birşey dedi o atıyormuş ondan arıza veriyor.Yağ kısa yoldan döndüğü için motorda yağ basıncı düşüyor.

Servis bu tapayı sökmek için motoru indirdiler. Tapa 100 tl ye tornada yenisi yapıldı. Az daha 2500 tl pompa parası ödeyecektik.

Hazır sökülmüşken triger zincirini değiştirdim.
1400 tl zincir+ tapa veişçilik 2000 tl ödedim.Adamlar 7 gün boyunca motorla uğraştılar hergün gizli gizli kontrol ettim. Hergün uğraşıyorlardı.Uzaktan kontrol :)

Bilgilerinize

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı