Yuksek rakimda arac yerinden kalkamiyo

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
Alvers
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek: Elektrik tesisat

Yuksek rakimda arac yerinden kalkamiyo

Mesajgönderen Alvers » 30 Tem 2020, 21:34

Merhaba araniza yeni katildim ismim sertaç 2016 model dizel xtrail aracim var suan erzuruma memlekete geldim fakat aracta rakim yuksekliginden kaynaklanan bir sorun var arac1200 -1300 devir araliginda rolentide calisiyo ilk kalkista gaza bastigimda cok gec aliyo neredeyse yerinden kalkamiyo hele birde rampa yukari araci durdurdummu gaza sonuna kadar bassamda hareket etmiyo bunun bir cozumu varmidir acil
2014 model yeni kasa dizel passat var onda hicbir sıkıntı yok

Kullanıcı avatarı
Alper Temiz
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek: Doktor

Re: Yuksek rakimda arac yerinden kalkamiyo

Mesajgönderen Alper Temiz » 27 Eyl 2020, 09:03

Sertaç bey bende birkaç kez dik rampanın olduğu yerde durdum ama bi hayli dik bi yerdi.Dediğinizin aynısını yaptı muhtemelen araçtaki yüke klima çalışıp çalışmamasına göre zorlanıyor araba.Zaten kendisi de ağır bi araç.Ben normal diye düşündüm sizde de olduğunu görünce.

Kullanıcı avatarı
ASKAR
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: cvt uzmanı

Re: Yuksek rakimda arac yerinden kalkamiyo

Mesajgönderen ASKAR » 15 Eyl 2022, 11:00

bu tarz sıkıntılarınızı km bilgisi ve genel bakım durumu daha önce şanzıman sicili ile ilgili bilgi verirseniz ASKAR OTOMATİK ŞANZIMAN olarak daha net bilgi
ile yardımcı olmaya çalışrız. şu durum da size sadece şunu söyleyebilirim. şanzımanınızın BAKIM ve ONARIM ZAMANI gelmiş. dikkatinizi çekmek istiyorum onarım derken yağ ve filtreler değişiminden bahsetmiyorum. bu işlemi hemen yaptırmalısınız çünkü aksi takdir revizyon yada sıfır şanzıman değişimine gitmeniz gerekecek.

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı