2005 Primera visia geri vites ses

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
Kdrcnky
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Re: 2005 Primera visia geri vites ses

Mesajgönderen Kdrcnky » 01 Mar 2015, 03:47

Ya Arkadaşlar bana kızmışsınız ama benim kızdığım nokta, Hani devlet dairesinde 50 kişi çalışır ortadaki işi her seferinde sen tutmak zorunda kalır kızdığın zamanda sende yapma derler ve sanki bize mi yapıyorsun diye atarlanırlar ve kötü sen olursun ya ha ondan benim durum , konuyu 75 kişi okumuş ama yorum yazan kişiler aynı kişiler, diğerleri sadece okuyor geçiyor hayır benim arabamda böyle bir sorun yok diye bir kaç kişi yazsa ha tamam derim sorun bana özel , yazmayınca acaba herkeste mi öyle diye bakınıyorsun... Diğer bir konu ise bildiğim ne varsa diğer konularda yazar ve yorum yaparım...

....

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 01 Mar 2015, 19:31

önce anlattıkların hangi devlet dairesinde oluyormuş bize onu bir söyle, bizde oraya gidip çalışmayalım. sonra konuyu 75 kişi değil 175 kişi okumuşta olsa, bilmediği bir konuda neden yazsın, ne yazsın. bilmediği konuda yazacakları belli "geçmiş olsun" "geri viteste ses yapıyorsa geri geri gitme" "kameran bozuktur (visiada kamera olmadığını da bilmez)" yazarken asalaklıkla suçlarken iyi yazmışsın sonra neden kaldırdın ayrıca biz sana asalak vb benzetmelerini iade ettik. sonra neden çıkıp geldin buna da yüzsüzlük mü desek ne desek burada yazabilecek uygun bir kelime de bulamadım

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Mesajgönderen delipoyraz75 » 06 Mar 2015, 22:59

spoilerci_modifiye yazdı:önce anlattıkların hangi devlet dairesinde oluyormuş bize onu bir söyle, bizde oraya gidip çalışmayalım. sonra konuyu 75 kişi değil 175 kişi okumuşta olsa, bilmediği bir konuda neden yazsın, ne yazsın. bilmediği konuda yazacakları belli "geçmiş olsun" "geri viteste ses yapıyorsa geri geri gitme" "kameran bozuktur (visiada kamera olmadığını da bilmez)" yazarken asalaklıkla suçlarken iyi yazmışsın sonra neden kaldırdın ayrıca biz sana asalak vb benzetmelerini iade ettik. sonra neden çıkıp geldin buna da yüzsüzlük mü desek ne desek burada yazabilecek uygun bir kelime de bulamadım

yavv güzel arkadaşım buna boşyere kelime yazma laftan anlayan olsa özürdiler bakar yoluna bu hala işin atarında boş ver ömerden ricaam bu konuyu kilitlesin gereksiz yerlere gitmesin saygılar...

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
mcengiz1982
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: bilgi işlem

Mesajgönderen mcengiz1982 » 14 Mar 2015, 01:04

geri vites sorunu ne oldu çözüldümü :PPP
-şaka bir yana bu sorunu acemiler çok yaşıyor
1: debriyaja bas bırak
2:vitese takmayı dene dişliler döndüğünden yada iki dişli karşılanmadığından geçmeyebilir,
3:debriyaja tekrar bas biraz bekle
4: ee artık geçmiştir geçmiyorsa paspası geri çek :) olmadı baskı-balatayı değiştir.

Nissan aşkı ile...
http://alfaelektrik.net

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Mesajgönderen delipoyraz75 » 14 Mar 2015, 15:00

mcengiz1982 yazdı:geri vites sorunu ne oldu çözüldümü :PPP
-şaka bir yana bu sorunu acemiler çok yaşıyor
1: debriyaja bas bırak
2:vitese takmayı dene dişliler döndüğünden yada iki dişli karşılanmadığından geçmeyebilir,
3:debriyaja tekrar bas biraz bekle
4: ee artık geçmiştir geçmiyorsa paspası geri çek :) olmadı baskı-balatayı değiştir.

:DD

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
Kdrcnky
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Kdrcnky » 10 Nis 2015, 19:39

sorunun uzun araştırmalar neticesinde baskı balata durumu %60 altına indiği zaman ortaya hafif belirtilerle başlayarak bu onan azalttıkça ses ve geçişi artan bir durum olduğu tespit ettik. Sorun şu şekilde ortadan kalkıyor:
Önce 2. veya 4. vitese takıyorum sonra geri vitese bu şekilde ses ve zorlanma ortadan kalktı...

....

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 10 Nis 2015, 21:25

Oran nasıl belirlediniz? Benim aracım 165 binde ve hala üstünde ilk fabrika çıkışı debriyaj seti var. Bahsettiğiniz gibi olsa çoktan %60 a gelmiştim. Bende ses yok. Bence sorununuz farklı bir durumdan kaynaklanıyor

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
ahmetcan_1990
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: tekniker

Mesajgönderen ahmetcan_1990 » 15 Nis 2015, 14:49

konuyu ben yenı gordum bu sikinti bendede var serviste de sordum sorun yok dedi normal gerci bursadaki servis ne kedar bilecekse . bende 1 ve 2 ye alıyorum ses kesiliyo r

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 20 May 2015, 20:16

Sonunda geri vitese takarken zor geçme ve ses beni de buldu. Aracım 167.000 kmde ve hala üzerinde orjinal debriyaj seti var. Sertliği dışında kendisi ile mutlu mesuttuk. Sadece çok dik yokuşlarda geri geri gidersem yarım debriyaj nedeniyle ısınmadan dolayı kaçırıyordu. Geçen haftasonu bursanın tepelerine tırmanınca son kalan balataları da aşındırdım diye düşünüyorum. Şuan her geri vitese geçişte ses var ve zor geçiyor. Debriyaj setini bostancı sanayide onat oto ya sordum. Valeo 220, exedy 300tl. Gönlüm exedy den yana aslında. Ümraniye sanayiye gidicem. Ordan da fiyat alıcam. 300e kadar aisin bulursam onu alıcam. Arkadaşlarla kendimiz değiştirmeyi düşünüyoruz bakalım. Foto çekmeye çalışırım fırsat bulursam

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı