NAVARA STOP EDİYOR

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
cihan0068
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Navara
Meslek: Öğrenci

NAVARA STOP EDİYOR

Mesajgönderen cihan0068 » 10 Şub 2016, 18:09

Merhaba 2008 model Otomatik Navara sahibiyim aracım son 1 aydır genellikle sabahları çalısıyor stop ediyor biraz gaz verdikten sonra düzeliyor ve 3 4 km gittikten sonra tekrar stop ediyor çalıştırtıgımda düzeliyor bazende stop etmese bile ışıklara durdugumda tekrar kalkarken gaz yemedigini fark ettim yine stop edip tekrar çalıştırdıgımda sorun düzeliyor aracımın bütün bakımlarını yaptırdım burda kimse anlamıyor mazot pompası sensörü dediler degiştirdim mazot filtresi yeni olmasına ragmen tekrar degiştirdim ve hava akışmetre sensöründen olacağını söylediler onuda temizledim balata spreyi ile sonuc yine aynı arıza lambası yanmıyor bilgisayardada herhangi bi arıza göstermiyor lütfen yardımlarınızı bekliyorum..

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: NAVARA STOP EDİYOR

Mesajgönderen spoilerci » 10 Şub 2016, 23:12

bu söyledikleriniz olana kadar arabanız ısınıyor ve stop etmeyi kesiyor. ateşleme ve sübap sistemini gözden geçirin depo üzerindeki mazot pompasını basınç ve elektrik kontrolü yaptırın. maf sensörünün olduğu yeri sökün elinizi borunun önüne tutun hava almayacak şekilde bastırın ve elinizi bırakmadan birisi aracı marş etsin. elinizi dışarı itiyorsa sıkıntı sübaplarda demek, yok elektrik süpürgesi gibi içeri çekiyorsa sübaplar sağlam demektir. bu durumda arabanın ateş odalarına mazotun tam püskürtüldüğünden emin olmalısınız onun içinde enjektörlerin ve mazot pompasının kontrol edilmesi lazım.bunlar için ustaya ihtiyacınız var. bunun gibi içeriden dışarı doğru kontrol ederek sorunu buluabilirsiniz. ayrıca hava akışmetre temizlenince düzelecek die bir kaide yok. öldüyse ölmüştür. ama bu sorunlarınızın hava akış debimetresi ile alakası yok.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
cazzcazzy
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen cazzcazzy » 11 Şub 2016, 23:32

Aracinizin bilgisayara baglatarak yakit feedback komutlarini sildirin, ayrica depo ustunde bulunan muşilden de benzer problemleri yapabilir.Kayseri ye cok uzak sayilmazsiniz.Eger yolunuz duserse onerebilecegim iyi bir ozel servis var.Bende de ayni aracin 2009 u var.Gittigim ustam problemi bulup Mutlaka halleder.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
cihan0068
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğrenci

Mesajgönderen cihan0068 » 12 Şub 2016, 13:26

Bugun orjinal filtresini getirrttiriyorum eger yine aynısını yaparsa en yakın servise çekicem aracı bıktım

Kullanıcı avatarı
NISSANCI DENIZ
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: Mekaniker/i

Mesajgönderen NISSANCI DENIZ » 03 Nis 2016, 08:12

Slm hocam.pompa musuru degistikten sonra ogretme yaptirdin mi.

Kullanıcı avatarı
velioerdem
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: insaat

Mesajgönderen velioerdem » 06 Ara 2016, 10:18

aynı sıkıntıo bnm aracımdada var nasıl cözdun bn basınc müşorünü filitreleri değiştirdim bilgisayarda felan arza göstermiyor yuardımcı olun bu sorun yüzünden satacam arabayı

Kullanıcı avatarı
emrezumbulova
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen emrezumbulova » 20 Eyl 2018, 18:09

cihan merhaba,

bu sorunu nasıl çözdün ..

teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Mehmet Sabancı
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Esnaf

Mesajgönderen Mehmet Sabancı » 10 Şub 2019, 15:14

Merhaba 2007Navara sahibiyim aracım son 5 gündür genellikle sabahları çalısıyor stop ediyor biraz gaz verdikten sonra düzeliyor ve 3 4 km gittikten sonra tekrar stop ediyor çalıştırtıgımda düzeliyor bazende stop etmese bile ışıklara durdugumda tekrar kalkarken gaz yemedigini fark ettim yine stop edip tekrar çalıştırdıgımda sorun düzeliyor aracımın bütün bakımlarını yaptırdım burda kimse anlamıyor mazot pompası sensörü dediler degiştirdim mazot filtresi yeni olmasına ragmen tekrar degiştirdim ve hava akışmetre sensöründen olacağını söylediler onuda temizledim balata spreyi ile sonuc yine aynı arıza lambası yanmıyor bilgisayardada herhangi bi arıza göstermiyor lütfen

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı