Cvt beyni hakkında

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
dtmahir
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Diş hekimi

Cvt beyni hakkında

Mesajgönderen dtmahir » 20 Haz 2016, 23:02

Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni bir üyeyim. Qashqai 2015 1.6 dci otomatik sahibiyim. Aracımla geçirdiğim bir kaza sonucu önden oldukça iyi bir darbe aldım. Kasko olmadığından aracın tamirini kendim yaptırmaktayım. Şimdilik toplandı sayılmakla beraber aracımı bir türlü çalıştıramadılar. Problemin şuanki durumu cvt beyninde. Şöyle ki ustalar söylemese bile araç P konumula almıyor. Doğal olarak da aracın ben çalışmasını beklemiyorum. Kontağı kapattığımızda hala aracı P'ye alın diyor. Beyin arızalı, üstündeki entegre bacaklarında kırık ve birkaç direncin kayıp olduğunu gördüm. Şimdi gelelim asıl soruma.

1- Cvt beyinini çıkma veya sıfır nerden daha ucuza bulabilirim? Bulduğum beyin uyum sağlar mı güncelleme ister mi? İsterse nasıl nerde yaptırabilirim?
2- Birçok parçası reno ile aynı biliyorsunuz. 1.6 dci fluence cvt şanzuman beynini alsam uyum sağlar mı?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
dtmahir
NissanClubTr
NissanClubTr

Re: Cvt beyni hakkında

Mesajgönderen dtmahir » 21 Haz 2016, 18:58

beyin fiyatları malesef çok değişken. İkinci el çıkma beyine ankara 4bin istanbul 3bin yine istanbulda biryer bin lira istedi. Fluence beyninin sıfırına ise 600 tl. Aralarında sadece 3bin isteyen garanti idi. Diğerleri tam bir muamma ve iade yok. Yurtdışından parça anakodu ile aynı ürünü buldum ve kargolattım. Kargo dahil ki 100$ tutuyor 300$a birebir aynı orjinal ürün kargolandı. İnşallah 6 gün sonra elimde.

Bu tür ihtiyacı olan arkadaşlar herhangi bir parçaya ürün kodunu verirlerse yardımcı olurum. İyi forumlar herkese.

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Bilişim

Mesajgönderen nissanmuhibi » 15 Tem 2016, 15:40

Merhaba,
Hocam ne yaptınız, işleriniz yoluna girdi mi? Aracı çalıştırabildiniz mi? Aldığınız parça uyum sağladı mı?

Kolaylıklar...

Kullanıcı avatarı
dtmahir
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen dtmahir » 21 Tem 2016, 16:58

Aydığım beyin sorunsuz çalışıyor. 250 dolar gibi bir rakama sıfırını getirttim. O beyinle iş bitmedi tabiki diğer beyinde arızalı olduğu için ondanda getirttim. Tabiki immobilizer uyum sağlamadı ve kodlaması yapılamadı tuttum birde immo takımı aldım :) ama sonunda çalıştı araba. Bir müsibet çok tecrübe edindik. sakın kaskosuz binmeyin bu araçlara. Ayrıca bu araçların neresinde ne war prça nerden nasıl bulunur yurtdışından parça nasıl getirtilir ustayım diye geçinen insanların nr kadar bilgisiz olduğunuda öğrenmiş olduk. Ayrıca beyinleri akünün önüne sol farın dinine koyan soldan alınabilecek herhangi bir darbede zarar görmesini isteyen nissan mühendislerinide kınıyorum. Saygılar.

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilişim

Mesajgönderen nissanmuhibi » 31 Ağu 2016, 00:01

Geçmiş olsun. Parçaları hangi platform üzerinden temin ettiniz? Orijinal mi?
Nissan mühendislerini kınamanıza katılıyorum ayrıca :)

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 31 Ağu 2016, 22:38

yok azizim arkadaş internette araştırırken bu siteyi buldu. tarih 20 haziran siteye girdi baktı ki üye olunacak, oldu. sitede gezdi tozdu aradığını bulamadı. 21 haziranda konuyu açtı. yazar yazmaz cevap gelmedi (burası türkcell müştri hizmetleri değil). 10 dakika sonra çıktı bir daha uğramadı. arabası arızalanır yolda kalırsa gelir.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
dtmahir
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen dtmahir » 02 Eki 2016, 00:05

Sayın moderatör,

İnterneti araştırırken değil bilgi alma amacı ile foruma üye oldum. Sizler gibi bilgisiz ve yeterli olğunluğa sahip olmayan insanların olduğunu bilseydim bu hataya düşmezdim.

En son dtmahir tarafından 02 Eki 2016, 01:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
dtmahir
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen dtmahir » 02 Eki 2016, 00:49

nissanmuhibi yazdı:Geçmiş olsun. Parçaları hangi platform üzerinden temin ettiniz? Orijinal mi?
Nissan mühendislerini kınamanıza katılıyorum ayrıca :)

Ankara ostimden kaporta parçalarını buldum. Bazı elektronik parçaları fluenceden yani renodan buldum (egr, fan beyni dedikleri sol tampon altında bir prça). Cvt beynini yurtdışından internet üzerinden getirttim sıfır orjinal 250 dolar gibi bi rakama (servis 5bin çıkma 3bin dendi). Bu qashqai sayesinde ne nerden bulunur, nasıl aranır nerde bulunur, motor nedir hangi prçalardan oluşur öğrendik.

Kullanıcı avatarı
_smyrna_
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: serbest

Mesajgönderen _smyrna_ » 13 Oca 2017, 22:46

kasko niye yok hocam yeni araba

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

oto anahtarı