2005 X-Trail rölanti sorunu

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
kenanshahin
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek: memur

2005 X-Trail rölanti sorunu

Mesajgönderen kenanshahin » 18 Ağu 2016, 13:43

2005 model x-trail elegance aracım motoru biraz sıkıştırınca, örneğin bir rampa çıkarken biraz fazla gaza yüklenince ve sonrasında durunca sanki araç nefes alamıyormuş gibi rölanti sapıtıyor. Frendeyken araba silkeleme yapıyor, boşa alıncada rölanti yükselip düşüyor, aracı sıkıştırmazsam aynı sorunu yaşamıyorum, yada hissetmiyorum. Aracın çekişinde gidişinde yakışında herhangi bir sorun yok. Ama araç astımlı hasta gibi nefes alıp veriyor sanki. Benzin veya LPG farketmiyor. Neden olabilir ? Bu sorunu yaşayan oldumu ?

Kullanıcı avatarı
goktannadir
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek:

Re: 2005 X-Trail rölanti sorunu

Mesajgönderen goktannadir » 19 Ağu 2016, 20:42

Hocam benim başıma gelmedi ama bazı yerlerde bu problemlerin benzerlerini okudum. Boğaz kelebeğine baktırmak lazım diye dusunuyorum

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Nico
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek: Elektronik

Re: 2005 X-Trail rölanti sorunu

Mesajgönderen Nico » 02 Oca 2017, 21:22

Merhaba
Öncelikle nissanclub ta bulunan tüm arkadaşlara selamlar, çok uzun zamandır nissan kullanıcısı omama ramen siteye yeni üye oldum.
bu soruyu yaklaşık 5 ay önce sormuşsunuz muhtemelen sorununuzu çözmüşsünüzdür.
Aynı sorunu bende yaşamıştım ve bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar olursa onlara yardımcı olabilirsem ne mutlu bana
ben bu sorunu çözene kadar çok tamirci gezdim ve her tamirciden farklı yorumlar ve öneriler geldi tabi bunların hepsi ücretli ama çözüm yine yok en sonunda maslak atatürk oto sanayisinde bulunan Çevre otogaz Hüseyin beye gittim ve arabayı cihaza bağıladı ve bir dk.gibi bir sürede bana arabanın sıkıntısının supapların hasar görmesinden kaynakladığını belirtti, teknik açıklaması da aynen onun bana söylediklerini yazıyorum supaplar tam kapatmadığı için aracın düzensiz çalışmasına sebeb oluyormuş, ve bu sorunun emiş manifoltunda ki basınç sensörün değerlerin artışından anlaşıldığını söylemişti bana.
Daha sonra aracı motorcuya götürüp motor kapağının tamir etmelerini söylemiştim
tamirden sonra araç yine ilk günkü gibi sorunsuz çalışmaya başladı.

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı