primera p11 2.0 otomatik şanzıman 2. vites kullanmama

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
kocaman_suleyman
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: cad/cam

primera p11 2.0 otomatik şanzıman 2. vites kullanmama

Mesajgönderen kocaman_suleyman » 17 Eki 2016, 11:08

merhabalar nissan primera aracım sabahları 2. vitesi kullanmıyor biraz trafik de gezinince şanzıman ısınınca kullanıyor ve çok da güzel kullanıyor
eğer gaza çok çok yavaş basarsam sabahları yine kullanıyor ama böyle bir kullanım her zaman mümkün değil
şanzıman soğukken böyle şeyler yapabilirmi
benim gaz pesalımda fazla gergin acaba ondan olabilirmi ?

ustalarımız yardımcı olurlarsa sevinirim

Kullanıcı avatarı
kocaman_suleyman
Silver Üye
Silver Üye

Re: primera p11 2.0 otomatik şanzıman 2. vites kullanmama

Mesajgönderen kocaman_suleyman » 19 Eki 2016, 12:46

beyler şanzıman yağının ısınması ile ilgili olabilirmi yabancı sitelerde radyatörden dolaşan şanzıman yağının borularının ital edildiğini görüyorum hep yani geç mi ısınıyorki yağ

Kullanıcı avatarı
kocaman_suleyman
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen kocaman_suleyman » 28 Eki 2016, 23:45

Beyler problem devam ediyor ve araçta en çok canımı sıkan olay vites atlaması ama çok yaklaştım Boğaz kelebeği adaptasyonu ve pozisyon sensörleri de vites geçiş dengesizlikleri yapabiliyormuş

Kullanıcı avatarı
tekinhs
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen tekinhs » 23 May 2019, 22:16

Yaklaşık olarak 2 hafta önce Primera (2000 model 2.0 CVT) aldım. Maalesef Cumartesi günü şanzıman bilyası dağıttı ve diğer parçalarda zarar gördü. Usta “belirtileri vardı nasıl anlamadınız?” dedi ama kısmet dedik. Tamirine en az 10bin TL istendi. Eskiyi alma şartı ile çıkma şanzıman 6bin TL + 1500 TL ( yağ ve işçilik). İlk nissan tecrübemiz böyle başladı. İnşaAllah çıkma şanzımandan sonra her şey eskisi gibi güzel olur.

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilişim

Mesajgönderen nissanmuhibi » 24 May 2019, 01:35

tekinhs yazdı:Yaklaşık olarak 2 hafta önce Primera (2000 model 2.0 CVT) aldım. Maalesef Cumartesi günü şanzıman bilyası dağıttı ve diğer parçalarda zarar gördü. Usta “belirtileri vardı nasıl anlamadınız?” dedi ama kısmet dedik. Tamirine en az 10bin TL istendi. Eskiyi alma şartı ile çıkma şanzıman 6bin TL + 1500 TL ( yağ ve işçilik). İlk nissan tecrübemiz böyle başladı. İnşaAllah çıkma şanzımandan sonra her şey eskisi gibi güzel olur.

Geçmiş olsun,
şanzıman bilyası dağıtmadan önce ne gibi belirtiler ortaya çıktı?

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilişim

Mesajgönderen nissanmuhibi » 24 May 2019, 01:38

kocaman_suleyman yazdı:merhabalar nissan primera aracım sabahları 2. vitesi kullanmıyor biraz trafik de gezinince şanzıman ısınınca kullanıyor ve çok da güzel kullanıyor
eğer gaza çok çok yavaş basarsam sabahları yine kullanıyor ama böyle bir kullanım her zaman mümkün değil
şanzıman soğukken böyle şeyler yapabilirmi
benim gaz pesalımda fazla gergin acaba ondan olabilirmi ?

ustalarımız yardımcı olurlarsa sevinirim

Şanzıman yağı belli bir ısıya gelince vites performansı daha iyi anlaşılıyor. Aracın kitapçığında, yağ belli ısıya ulaşmadığında tiptronik özellik tam olarak kullanılamaz gibi birşeyler yazıyordu.

Kullanıcı avatarı
tekinhs
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen tekinhs » 24 May 2019, 11:39

nissanmuhibi yazdı:
tekinhs yazdı:Yaklaşık olarak 2 hafta önce Primera (2000 model 2.0 CVT) aldım. Maalesef Cumartesi günü şanzıman bilyası dağıttı ve diğer parçalarda zarar gördü. Usta “belirtileri vardı nasıl anlamadınız?” dedi ama kısmet dedik. Tamirine en az 10bin TL istendi. Eskiyi alma şartı ile çıkma şanzıman 6bin TL + 1500 TL ( yağ ve işçilik). İlk nissan tecrübemiz böyle başladı. İnşaAllah çıkma şanzımandan sonra her şey eskisi gibi güzel olur.

Geçmiş olsun,
şanzıman bilyası dağıtmadan önce ne gibi belirtiler ortaya çıktı?

Sağolun.

Biz öncesinde herhangi bir belirti görmedik ve duymadık. Birden bire sol tekerlek tarafından tak tak diye, akabinde aracın altına bir karton sıkışmışta yerde sürtüyor gibi ses gelmeye başladı. Aracı durdurduk ve otomatik şanzımancıya çekici ile götürdük.

Ustanın deyimiyle bilya dağıtmanın bir süreci olduğu, bu sürecin 2-3 ay önceden belirtileri bulunduğu, bu belirtilerin uğultu ve hırıltı şeklinde sesten anlaşılabileceği gibi görüşlerini bildirdi.

satıcı ya bunu biliyordu elinden çıkarmak istedi yada haberi yoktu, bize denk geldi.

Şuan çıkma şanzıman bekliyoruz, oda şans işi garantisi yok.

Kullanıcı avatarı
Adem 0774
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Şöfer

Mesajgönderen Adem 0774 » 22 Ara 2022, 23:58

kocaman_suleyman yazdı:Beyler problem devam ediyor ve araçta en çok canımı sıkan olay vites atlaması ama çok yaklaştım Boğaz kelebeği adaptasyonu ve pozisyon sensörleri de vites geçiş dengesizlikleri yapabiliyormuş

Arkadaşım aynı araç aynı problem.çözüm bulabildinmi. Tşk

Kullanıcı avatarı
Adem 0774
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Şöfer

Mesajgönderen Adem 0774 » 23 Ara 2022, 00:03

Süleyman kardeş sabahları özellikle soğuk havalarda 2 vitesi kullanıyor. 100 km yada ısınınca kullanıyor. Ilıkken diyelim kullanmıyor.

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

oto anahtarı