ACİLL YARDİM MİCRA K12 GAZ KESME SORUNU

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
Ufukbulut
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

ACİLL YARDİM MİCRA K12 GAZ KESME SORUNU

Mesajgönderen Ufukbulut » 01 Haz 2017, 02:02

Arkadaşlar lütfen bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum aracım 2005 Micra geçen sene şöyle bir arıza verdi araci 10 15 km şehir içinde kullanınca 2000 devirden sonra gazi kesiyor sanki araba gazdan ayagini hızlı çekersin yığılır gibi oluyor saga çekip rolantide bekleyince bir süre sonra stop ediyor geçen sene bir çok ustaya götürdüm orijinal Nissan cihazada bağlandı sorun çıkmadı ve kış boyunca bu arızayı hiç vermedi takı şuan Mayıs ayında havalar ısındı yine vermeye başladı bu arada arabam yağ yakıyor ama aşırı değil araçtan soğudum map sensörü aldım çıkma orijinal yine yaptı aynı arızayı bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum Allah rızası icin

Kullanıcı avatarı
serkanozer
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Teknisyen

Re: ACİLL YARDİM MİCRA K12 GAZ KESME SORUNU

Mesajgönderen serkanozer » 01 Haz 2017, 03:10

elektrik arızası olabilir arıza ışığı yanmıyorsa arka stoplarına baktır yada bak normalde stoplara elektrik gitmediğinde 2000 devrin üstüne çıkmıyıor bir nevi güvenlik farklı sorunlarda olabilir yağ yakma probleminide ilerlemeden yaptır yoksa masraf çok oluyor

Kullanıcı avatarı
Ufukbulut
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Ufukbulut » 05 Haz 2017, 23:43

Stoplar baktığımda yanıyor 2 tarafda

Kullanıcı avatarı
Moskopoz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Tekniker

Mesajgönderen Moskopoz » 27 May 2019, 21:29

Buldunuzmu sorunu ayni problem bendede var motoru acip baktilar disli ilk calostiginda sisteme yag vermedigi ocin gaz kesiyor dediler disliyi degistirmen gerekiyor diyorlar ama kimse emin degil cok masraf yaptim araca fakat bu sorunu cozemediler bilen varmi nedir sorun

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı