2004 micra tekna otomatik P0011 INT/V TIM-CONT B1

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
gökhann
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: satış&pazarlama

2004 micra tekna otomatik P0011 INT/V TIM-CONT B1

Mesajgönderen gökhann » 04 Eyl 2017, 23:46

Merhabalar,

nisan ayı itibari ile eşimin aracımda aşırı yakıt sarfiyatı başlamıştı ve sorunun nereden kaynaklandığını bilmiyordum. İlk başta yaşadığım şehirde(aydın) cihazla arızayı gördük ve sensörler dediler, sonrasında bobin ve buji dediler. Kısacası sonuç odaklı olmayacak tespitler yapıldı. İzmirde yetkili servise gittiğimde sorunun zamanlayıcı zincirden kaynaklanabileceğini, ilk etapta adaptasyon yapılıp, tekrarlaması durumunda değişime gidilmesinin doğru olacağını söylediler ve adaptasyonu yaptılar. Ay içerisinde tekrar motor arıza ışı yandı ve yakıt sarfiyatı yine aşırı olmaya başladı. Belirtiler ;

Araç ortalama 10-14 lt arası tüketime sahip
Devir kesik kesik inip çıkıyor ( takılarak)
Araç eskiye nazaran daha seri ve atak giderken çok istekli .)

Haricinde bir ses , vuruntu farklı bir şey yok.

Arabamız 122000 km de ve bu sorunun netliğini belirlemek için bir kez daha adaptasyon yaptırıp, ilerleyen dönemde zincir değişimine gideceğim. Umarım başınıza gelmez, gelmiş olsa bile en azından bir fikir sahibi olmuş olursunuz.

İzmir de özel servis olarak bu değişimi nerede yaptırabilirim. Ortalama maliyet nedir ? Daha önce zamanlama zincirini değiştiren olduysa veya bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım ve desteklerini rica ediyorum.

İyi Forumlar.

Kullanıcı avatarı
Memcos48
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: ÖĞRETMEN

Re: 2004 micra tekna otomatik P0011 INT/V TIM-CONT B1

Mesajgönderen Memcos48 » 05 Eyl 2017, 00:26

Geçmiş olsun. İzmir 6. Sanayide Japon Teknik oto tamir servisi Öner Usta 0542 715 1273

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

oto anahtarı