Motor freni esnasında gelen çat çut sesleri

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
Borak
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Note
Meslek: Memur

Motor freni esnasında gelen çat çut sesleri

Mesajgönderen Borak » 29 Eyl 2018, 20:37

İyi günler
Yaklaşık 8 yıldır 2009 note 1.4 visia benzin - LPG yakıtlı araç kullanıcısıyım. Aracımı çok seviyordum ta ki 6 ay öncesine kadar.
Aracıma 2016 yılında brc marka LPG taktırdım. Muane zamanı geldiği için ustaya götürdüm. sıradan bakımları yapıldı. Herhangi bir değişim olmadı. Arkasından gaz bakımında da usta motoru söktü ve gaz filtresi değiştirildi. Ben sorun yok diyerek muaneye gittim ama eksozdan kaldım ilk defa. LPG fen sonra oldu bu.
Başka bir motor ustası aracın Bujikerini değiştirdi tabii yan sanayi ile ve eksız ustasına gittim sonra. Katalitik konvertör patlamış deri ve orjinalini çıkarıp Euro 4 gibi yan ürün taktı. Ve muaneden geçtim sonunda.
Asıl sorun ondan sonra başladı buji değişiminden ve Euro 4 takıldıktan sonra motor devri inanılmaz arttı. Araba 1. Vites de istop etmiyor gidiyor yavaş yavaş. ☺️ Motor devir ibresi aniden düşmüyor boşa alınca yavaş yavaş inmeye başladı sıfıra doğru. Bu garipler devam ederken uzun yol esnasında motor freni yaparken 3000 devir de uzun yolda yokuş aşağı durumda arabanın altında konvertör gibe patladı.
İlaveten yokuş aşağı motor freni yaparken araba lpg de yüksek devirde çat çut ses geliyor. 2500 devri geçtiğinde. Gaza bastığımda yada -araç devri düştüğünde vitesi boşa aldığımda yada 2200 devirde bu ses hiç olmuyor . Ama motor devir arttığında araba altından çat çut ses geliyor. İşin garibi araç sadece LPG de bunu yapıyor . Benzinde bu ses hiçbir zaman gelmiyor.
Ustaya götürdüm gine bana bobinlerden dedi değişmesi gerek sen bunu böyle kullan dedi.Eksozcu Euro 4 söküp susturucu taktı.
Sonuç ses hala geliyor. Ben arabayı satacak durumdayım. Sayın ustalar var mı bir yorumu olan kurtarın beni bu sesten.

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı