2015 QQ 1.6 Dizel Otm. Sarsıntı Sorunu

Motor, yürüyen aksam ve diğer mekaniksel arızalar
Kullanıcı avatarı
murat1907
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Muhasebe-Finans

2015 QQ 1.6 Dizel Otm. Sarsıntı Sorunu

Mesajgönderen murat1907 » 24 Haz 2019, 14:41

Merhabalar,
2015 1.6 Dizel Otomatik Qashqai sahibiyim. Aracı geçen hafta 104.000 km.de aldım. Araç düşük hızda giderken ciddi hissedilen bir sarsıntı var. Aynı sarsıntı yavaşlarken de oluyor. Hızlı giderken de çok hissedilmese de (hızlı gittiği için sanırım) bu sarsıntı hissediliyor. Ekspertize girdi araç ancak bununla ilgili özellikli bir şey söylenmedi. Sadece bu araçlarda sarsıntı olabiliyor dendi... Zamansal olarak 2 hafta daha bir servise götüremeyeceğim ama bu sorunu yaşayanlar, çözüm bulanlar veya yardımcı olabilecek varsa memnuniyetle öğrenmek isterim. Sadece yavaşlarken yapmış olsa balata ve disklerden diyeceğim ancak hızlanırken de yaptığı için bu seçeneği düşünemiyorum. Lastik-jant balanslarını da kontrol ettirdim, sadece sol arka jant biraz yamuk ama bu sarsıntıya yol açabilecek bir sorun değil diye düşünüyorum. Acaba turbo veya pistonlarda olabilir mi diye de düşünmüyor değilim. Ekspertizde araca diagnostik test de yapıldı. Sanırım motor arızası olsa orada da çıkardı ki motor gayet iyi dendi. Aks, ön takım vs. olabilir mi? Aracı ikinci el olarak yeni de aldığım için biraz panik yapıyorum açıkçası...
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar...

“Motor-Mekanik Arızalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı