Profesyonel Otomobil Yıkama

Öneriler, paylaşımlar, bilgiler ve tavsiyeler
Kullanıcı avatarı
ilker_yusuf
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Re: Profesyonel Otomobil Yıkama

Mesajgönderen ilker_yusuf » 13 Şub 2014, 11:29

washcoat nanolex firmasına ait.
Zannediyorum şuan ellerinde yok ama mart ayında gelecek diye biliyorum.
Aşağıda onurcan arkadaşımızla irtibat kurabileceğiniz iletişim bilgisi bulunmaktadır .
https://www.facebook.com/pages/Nanolex- ... 1692589560

Zirai ilaç pompasını herhangi bir yerden temin edebilirsiniz ancak bu aralar atas firmasının nosullu sprayını inceliyorum. gerçekten daha verimli gibi duruyor. fırçasız yıkama şamğuanlarınıda iyi püskürtüyor gibi.

Ben aracımda kullandığım ürünleri belirteyim:
Uber Blue Bez
10-15 kadar mf bez
Sonax Turuncu Şampuan
Atas Hydrorep Hızlı Cila
Atas Lancer Jant Parlatıcı
Atas Peunebell Lastik Parlatıcı ( Carpex köpük daha iyi)
Atas Vinet iç aksam temizleyici
Sonax Genel Temizleyici
Cam Temizleyici ( Glass Guard ) Firma ismini hatırlayamadım :)
Nanolex Wash Coat
Chemical Guys Stripper Koku

ilker-yusuf
Opel Corsa 1.2 Essantia + Body Kıt
Ümraniye - İstanbul

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 13 Şub 2014, 12:50

Polisaj makinesi alma vaktin gelmis bence. Aslinda araci koyu renk olana sart bence. Oztrk benim arabayi gorunce anladi zaten :)

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen Taylansancak » 13 Şub 2014, 20:38

etap nissan yazdı:Sirke en zararsız kireç çözücüdür.Cam suyunun içine de koymanızı öneririm.

Marketlerde satılan camsil ler çok uygun oluyor artık. Ben 3 litreliği 3-4 tl ye alıyorum. Su kaynatma kireçsiz su kullanma içine sirke koymaya değmez. Hem de antifirizli oluyor o camsiller

Kullanıcı avatarı
cdogu
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Öğrenci

Mesajgönderen cdogu » 14 Şub 2014, 02:47

Bizim ankaramızda LukOil var. Burada 1 tlye kopuk,su,supurge,hava tabancasi var. Kendi sungerimi goturuyorum. Once icini supurup temizledikten sonra paspaslara hava tutuyorum. Ardindan siraya girip arabayi yikiyorum. Once su,ardindan kopuk,sungerle durulama,ardindan bi su. Yetmezse bir tur daha yapiyorum. Cunky hem keyif aliyorum hem de benzinligin koydugu dandirik sampuan sagolsun.. sonra arkada koseye cekip kendi bezlerimle once kaportayi kuruluyorum. Sonrasinda,bir camsil kesfettim. 3m tavsiye ediyormus. Bu cam filmi markasi olan. Su itici falanmis. Kopuk formunda. Kuru bir bezle onu uyguluyorum. Gercekten cok guzel. Iz birakmiyor,ustune ustluk suyu da en azindan bir yagmurluk itiyor. Benim gibi polisaja cesaret edemeyen adam icin keyifli bir durum. Ardindan icine geciyorum. Ayri bir sungerle her yeri tek tek parlatiyorum. Deri sutu ile birlikte. Benim araba sedefli beyaz. Koctastan hizli cila aldim. Turtle wax degil onu biliyorum. Araba kuruduktan sonra onu her yere uyguluyorum. Lastik parlatici da uyguluyorum ayrica tamponlar icin. Sonra bi sigara yakip arabayi izliyorum,tabii icinde degil. Yikadik ya :) ondan sonra kokumu aynaya takip gidiyorum. Pazar gunleri sirf keyif olsun diye araba yikarim cogunlukla.

LG G2 Cihazımdan Tapatalk aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

Kullanıcı avatarı
monotros
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen monotros » 04 Mar 2014, 21:43

cdogu'nun da dediği gibi bazı yakıt istasyonlarında 1 tl ile çalışan basınçlı su makinaları var. onları kullanarak yıkayabiliriz araçlarımızı. ama aynı istasyonlardaki köpükleri tavsiye etmem, çok kalitesiz ve zararlı malzemeden üretiliyorlar. imkan varsa 1 kova, kaliteli bir şampuan ve yıkama eldiveni ile kolayca yıkanabilir. yıkamadan daha önemli olan ise kurulama aşaması. örümcek ağı gibi dairesel görünümlü çiziklerin genelde oluştuğu aşama burası. ilker_yusuf arkadaşın dediği gibi kaliteli bir mikrofiber kurulama havlusuyla yapılmalı kurulama işlemi. üstüne bir de hızlı cila uygulanırsa çok hoş görünümler elde edilebilir :)

“Boya Koruma ve İç Temizlik” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

oto anahtarı