Profesyonel Otomobil Yıkama

Öneriler, paylaşımlar, bilgiler ve tavsiyeler
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: Profesyonel Otomobil Yıkama

Mesajgönderen FelixCrail » 06 Eyl 2013, 18:42

ben koçtaştaştan 140tl ye aldım. polisaj makine diye geçiyor. bendeki ekipmanlar şunlar

Resim

bende kullanmasını bilmeden aldım. makine ile beraber gelen yün padleri kullanmayı beceremedim. gidip sünger pad aldım. 2 padi parçaladım kullanıcam derken ama işimi de gördüm. sonra makineyi ve padi nasıl kullanıcağımı daha iyi öğrenince son sünger pedim hala sağlam 2 araba cilalamama rağmen. en son mat siyah bir arabayı yaptım. arabanın parlamaya başladığını görünce cilamalama işinden zevk almaya başladım. koyu renk olup matlaşmış boyası olan varsa uygulama konusunda yardımcı olurum. oturup resim de çekelim hatta. sonuca sizde inanamayacaksınız. bu işi profesyonel olarak öğrensem boya fabrika çıkışı hale gelir ama şuanki hali bile bana fazlasıyla yeterli.uygulama sonrası benim araba bu hale geldi

Resim

Resim

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Ademßey
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Muhasebe

Mesajgönderen Ademßey » 09 Eyl 2013, 00:19

sagolsun boyacı arkadaş hepsini halletti :) banada yıkattırdı elleri dert görmesin .

Resim

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 18 Eyl 2013, 10:53

FelixCrail yazdı:ben koçtaştaştan 140tl ye aldım. polisaj makine diye geçiyor. bendeki ekipmanlar şunlar

bende kullanmasını bilmeden aldım. makine ile beraber gelen yün padleri kullanmayı beceremedim. gidip sünger pad aldım. 2 padi parçaladım kullanıcam derken ama işimi de gördüm. sonra makineyi ve padi nasıl kullanıcağımı daha iyi öğrenince son sünger pedim hala sağlam 2 araba cilalamama rağmen. en son mat siyah bir arabayı yaptım. arabanın parlamaya başladığını görünce cilamalama işinden zevk almaya başladım. koyu renk olup matlaşmış boyası olan varsa uygulama konusunda yardımcı olurum. oturup resim de çekelim hatta. sonuca sizde inanamayacaksınız. bu işi profesyonel olarak öğrensem boya fabrika çıkışı hale gelir ama şuanki hali bile bana fazlasıyla yeterli.uygulama sonrası benim araba bu hale geldi

Uygulama yaparken nelere dikkat ettin, nasıl bir sıra izledin biraz tecrübelerini aktarırmısın Ömer gerçekten ilk kullanım için çok iyi sonuç olmuş.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 18 Eyl 2013, 17:43

Uygulama icin sert sunger pad kullandim.( polishing yada cuting pad diye gecer adi) padin ustune 3-4damla formula 1 sivi cila doktum.panel panel uygulamak lazim.tum arabayi birden yapmayin cila kurur.makineyi en dusuk verire alip ortalama 1-2dk cilayi yuzeye yedirdim.sonra bir ust devirde 1-2 dk uyguladum.sonra gene bir ust devirde 1-2dk uyguladim. Havlu tipinde olan microfiber bez ile yuzeyi temizledim.komple arabayi bitirdikten sonra yikadim.

Gokhan ayni tipteki makineyi 50tlye nasil aldin? 150den asagi yok genelde.uyduruk olanlardan almis olma.resim koysana bi

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 18 Eyl 2013, 19:20

Tamam Ömer teşekkürler. Benimde bu aralar böyle bir işlem yapmam gerekiyor. Bilgiler iyi oldu.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
Giray akar
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: kalite teknisyeni

Mesajgönderen Giray akar » 11 Eki 2013, 22:35

ARKADAŞLAR BENDE SİYAH JUKE VAR POLİSAJ MAKİNESİ İLE PASTA CİLA ATTIM FAKAT GÜNEŞE ÇIKTIĞIMDA ARABANIN HER YERİNDE PARLAK İZLER DALGALANMA ŞEKLİNDE ORTAYA ÇIKTIĞINI GÖRDÜM VATANDAŞIN BİRİNE TEKRAR ÇEKTİRDİM BEN BATIRDIM DİYEREK ARAÇ İLK GÜNLERDE İYİYDİ FAKAT 1 AY SONRA PARLAK İZLER YİNE GÜN YÜZÜNE ÇIKTI NE YAPMALIYIM BİLEN VARMI?

Kullanıcı avatarı
dilekk
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: ingilizce öğretmeni

Mesajgönderen dilekk » 11 Eki 2013, 22:53

Giray akar yazdı:ARKADAŞLAR BENDE SİYAH JUKE VAR POLİSAJ MAKİNESİ İLE PASTA CİLA ATTIM FAKAT GÜNEŞE ÇIKTIĞIMDA ARABANIN HER YERİNDE PARLAK İZLER DALGALANMA ŞEKLİNDE ORTAYA ÇIKTIĞINI GÖRDÜM VATANDAŞIN BİRİNE TEKRAR ÇEKTİRDİM BEN BATIRDIM DİYEREK ARAÇ İLK GÜNLERDE İYİYDİ FAKAT 1 AY SONRA PARLAK İZLER YİNE GÜN YÜZÜNE ÇIKTI NE YAPMALIYIM BİLEN VARMI?

EDİT :Arkadaşlar bende siyah Juke var. Polisaj makinesi ile pasta cila attım.Fakat güneşe çıktığımda arabanın her yerinde parlak izler dalgalanma şeklinde ortaya çıktığını gördüm. Vatandaşın birine tekrar çektirdim ben batırdım diyerek araç ilk günlerde iyiydi fakat 1 ay sonra parlak izler yine gün yüzüne çıktı ne yapmalıyım bilen varmı?

Giray akar yazışmaları büyük harf kullanmadan yapalım
Teşekkürler

Shift the way you move

Kullanıcı avatarı
akseldds
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: dr

Mesajgönderen akseldds » 21 Eki 2013, 17:30

Merhabalar yıkama sırasında çift kova ve mikrofiber yıkama eldiveni kullanıyorum. aracınızın çizilmeden uzun süre parlaklığını koruyabilmesi için bence boya koruma pasta ve cila dan daha önemli olan zararsız bir deterjan ve teknikle arabanızı yıkayabilmektir. Linkte ayrıntılı bilgi var .Kaynak detailingturkey.net http://www.detailingturkey.net/kil-yika ... kamak.html

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: Pazarlama Danışmanlı
İletişim:

Re: Ynt: Profesyonel Otomobil Yıkama

Mesajgönderen oztrk » 21 Eki 2013, 20:12

Sonax'ta ekstra cilali bir yikama vardi. 30 Temmuz'da evlenmeden once yikatip bir sonraki yikamayi yanlis hatirlamiyorsam Eylul ortasinda yaptirmistim. Havalarin guzel olmasinin etkisi var fakat yine de 1, 5 ay azimsanacak bir sure degil. Kurtkoy'un havasi geregi su an haftada bir yikatiyorum:(

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 21 Eki 2013, 20:40

Hava yagmurlu olmadigi surece her haftasonu yikarim. Cift kova yapmak isterim aslinda ama evden arabaya 2 kova tasimaya useniyorum. Aslinda en kolayi 2tl ye benzincide fircasiz sungersiz yikatmak sanirim

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
Karacabeg
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Karacabeg » 22 Eki 2013, 09:01

benzincide yıkayıp kurularsan ya da köpüğe fırçayla girersen iyi oluyor abi yoksa bir anlamı yok köpükleri bir işe yaramıyor. ayda bir iç dış yıkatmaya çalışıyorum bende 13-15-20 tl ye genelde yıkattığımın ertesi günü berbat oluyor zaten şantiye tozundan. çok sıkışırsam benzilikte yıkatıyorum.

Ahmet Kenan
2007 Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 22 Eki 2013, 11:57

Firca cizer arabayi. Benzincide yikatinca once mikrofiber eldivenle suyun kabasini aliyorum.sonra mikrofiber bezle iz kalmayincaya kadar siliyorum

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

“Boya Koruma ve İç Temizlik” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

oto anahtarı